Таг: ОН

1 2 327 / 27 НАПИСИ
НЕМА ПОМРДНУВАЊЕ ВО ПОЗИЦИИТЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

НЕМА ПОМРДНУВАЊЕ ВО ПОЗИЦИИТЕ МЕЃУ МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА ВО СПОРОТ ЗА ИМЕТО, КАЖА ЗАЕВ

Нема ништо ново од последната средба во Виена, односно нема помрднување во позициите меѓу Македонија и Грција околу спорт за името, кажа премиерот Зор ...
АКО ЗАГЛАВАТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО МОЖЕ ДА СЕ ВКЛУЧИ ДИПЛОМАТСКИ ТЕШКАШ

АКО ЗАГЛАВАТ ПРЕГОВОРИТЕ ЗА ИМЕТО МОЖЕ ДА СЕ ВКЛУЧИ ДИПЛОМАТСКИ ТЕШКАШ

Преговорите во спорот за името меѓу Македонија и Грција ќе продолжат следната недела, а високи владини извори велат дека таа средба ќе биде нивниот ви ...
ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

ТРАМП ВО ОН СЕ ЗАКАНИ СО ЦЕЛОСНО УНИШТУВАЊЕ НА СЕВЕРНА КОРЕЈА

Претседателот Доналд Трамп, во воинствениот дебитантски говор пред Генералното собрание на ОН, се закани со „целосно уништување“ на Северна Кореја ако ...
НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ОН ВИТАЛИЈ ЧУРКИН

НЕНАДЕЈНО ПОЧИНА РУСКИОТ АМБАСАДОР ВО ОН ВИТАЛИЈ ЧУРКИН

Амбасадорот на Русија во Обединети нации Виталиј Чуркин, ненадејно почина денеска во Њујорк. Заменик-амбасадорот Владимир Сафронков изјави дека на Чур ...
СРЃАН КЕРИМ ПАДНА НА ОСМО МЕСТО ВО ПЕТТАТА РУНДА ГЛАСАЊЕ ЗА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

СРЃАН КЕРИМ ПАДНА НА ОСМО МЕСТО ВО ПЕТТАТА РУНДА ГЛАСАЊЕ ЗА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР НА ОН

Срѓан Керим падна на осмото место во петтата рунда тајно гласање во Советот за безбедност на ОН за иден генерален секретар на ОН. На прво место и п ...
НИМИЦ ФЕР ДА КАЖЕ ДЕКА РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО НЕМА, ВЕЛИ ПРВИОТ АМБАСАДОР ВО ГРЦИЈА ЉУПЧО АРСОВСКИ

НИМИЦ ФЕР ДА КАЖЕ ДЕКА РЕШЕНИЕ ЗА ИМЕТО НЕМА, ВЕЛИ ПРВИОТ АМБАСАДОР ВО ГРЦИЈА ЉУПЧО АРСОВСКИ

Првиот амбасадор на Македонија во Грција Љупчо Арсовски смета дека медијаторот во спорот за името Метју Нимиц треба да биде фер и да каже дека двете с ...
КЕРИМ НЕ УЧЕСТВУВАЛ НА ПРВАТА ДЕБАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ОН ЗА ИЗБОР НА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

КЕРИМ НЕ УЧЕСТВУВАЛ НА ПРВАТА ДЕБАТА ВО ИСТОРИЈАТА НА ОН ЗА ИЗБОР НА ГЕНЕРАЛЕН СЕКРЕТАР

За прв пат во историјата на ООН, кандидатите за генерален секретар на организацијата се појавија на дебата во живо, со претставување на својата кандид ...
1 2 327 / 27 НАПИСИ