Таг: опрема за прислушување

1 217 / 17 НАПИСИ
„ЕРИКСОН“ НЕМА ДА ДАВА ИЗЈАВИ ДОДЕКА ТРАЕ ИСТРАГАТА НА СЈО

„ЕРИКСОН“ НЕМА ДА ДАВА ИЗЈАВИ ДОДЕКА ТРАЕ ИСТРАГАТА НА СЈО

„Ериксон“, производителот на опремата за прислушување во УБК, за која Специјалното јавно обвинителство има судска наредба за претрес, нема да коментир ...
ЈАНЕВА НА НОЌНА СТРАЖА, ЧАВКОВ, АНДОНОВ И АТАНАСОВСКИ ЦЕЛА НОЌ ГО БЛОКИРАА СЈО ВО УБК

ЈАНЕВА НА НОЌНА СТРАЖА, ЧАВКОВ, АНДОНОВ И АТАНАСОВСКИ ЦЕЛА НОЌ ГО БЛОКИРАА СЈО ВО УБК

Тимови на Специјалното јавно обвинителство во смени работат во Управата за безбедност и контраразузнавање, каде влегоа вчера во 11 часот со судска нар ...
СЈО Е САМО ПРВ ЧЕКОР, СЛЕДНO Е ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АМЕРИКАНСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ОБВИНИТЕЛИ

СЈО Е САМО ПРВ ЧЕКОР, СЛЕДНO Е ФОРМИРАЊЕ СПЕЦИЈАЛЕН СУД, ВЕЛИ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА АМЕРИКАНСКАТА АСОЦИЈАЦИЈА НА ОБВИНИТЕЛИ

Дејвид Лабан, претседателот на американската Асоцијација на јавни обвинители, смета дека формирањето на Специјалното обвинителство е само прв чекор во ...
БРИТАНСКАТА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ БИЛА ВО ТЕЛЕКОМ, ОБЈАВИ УШТЕ ВО 2013 КАНАДСКА ИСТРАЖУВАЧКА ГРУПА

БРИТАНСКАТА ОПРЕМА ЗА СЛЕДЕЊЕ БИЛА ВО ТЕЛЕКОМ, ОБЈАВИ УШТЕ ВО 2013 КАНАДСКА ИСТРАЖУВАЧКА ГРУПА

Опрема за следење електронски комуникации беше откриена во Македонија во мај 2013 година, набавена од британската компанија „Гама Интернешнл“, но, и п ...
ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

ПО ОДЛОЖЕНИОТ РАСПИТ, СЈО НЕДЕЛАВА ЌЕ И ГИ ДАДЕ НА УВИД ДОКАЗИТЕ НА ЈАНКУЛОСКА

Гордана Јанкулоска неделава ќе ги добие на увид доказите што Специјалното јавно обвинителство ги има против неа, потврдија од СЈО, откако вчерашниот р ...
СУДОТ ПОВТОРНО БАРА ОД СЈО ДОКУМЕНТИ ДЕКА Е НАДЛЕЖНО ЗА „ТВРДИНА“

СУДОТ ПОВТОРНО БАРА ОД СЈО ДОКУМЕНТИ ДЕКА Е НАДЛЕЖНО ЗА „ТВРДИНА“

Основниот суд Скопје 1 побарал од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) дополнителни документи со кои ќе ја докаже својата надлежност за предметот „Т ...
ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

ЗА УНИШТУВАЊЕТО НА ОПРЕМАТА ЗА ПРИСЛУШУВАЊЕ УТРЕ ЌЕ РАСПРАВА И СОБРАНИСКАТА КОМИСИЈА

Собраниската комисија за надзор над Управата за безбедност и контраразузнавање (УБК) и Агенцијата за разузнавање (АР) утре ќе расправа за извештајот з ...
1 217 / 17 НАПИСИ