Таг: општина Кавадарци

1 2 3 10 / 22 НАПИСИ
ШИЛЕГОВ МУ ПОДАРИ ПАЈАК НА ГРАДОНАЧАЧНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ЈАНЧЕВ

ШИЛЕГОВ МУ ПОДАРИ ПАЈАК НА ГРАДОНАЧАЧНИКОТ НА КАВАДАРЦИ ЈАНЧЕВ

Град Скопје и ЈП „Градски паркинг“ ѝ подарија на Општина Кавадарци едно пајак возило. Градоначалникот на Општина Кавадарци Митко Јанчев побарал од гра ...
ПАЛМЕР И БЕЈЛИ ВО КАВАДАРЦИ РАЗГОВАРАА ЗА АКТУЕЛНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ТЕМИ СО ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИТКО ЈАНЧЕВ

ПАЛМЕР И БЕЈЛИ ВО КАВАДАРЦИ РАЗГОВАРАА ЗА АКТУЕЛНИТЕ ПОЛИТИЧКИ ТЕМИ СО ПОТПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ВМРО-ДПМНЕ МИТКО ЈАНЧЕВ

Метју Палмер, заменик помошник државен секретар во Стејт Департментот на САД за Европа и Евроазија, утринава се сретна со градоначалникот на Кавадарци ...
ВРАБОТЕНИ ЈА ТУЖЕЛЕ ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, ОПШТИНАТА БЕЗ ПОТРЕБА НАЈМИЛА СКАПИ АДВОКАТИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, ОБВИНИ СОВЕТНИЧКА

ВРАБОТЕНИ ЈА ТУЖЕЛЕ ОПШТИНА КАВАДАРЦИ, ОПШТИНАТА БЕЗ ПОТРЕБА НАЈМИЛА СКАПИ АДВОКАТИ ОД ДРУГИ ГРАДОВИ, ОБВИНИ СОВЕТНИЧКА

Над педесет вработени во локалната самоуправа ја тужеле Општина Кавадарци, а поради недомаќинско работење на претходното раководство оштетен е буџетот ...
ЊУЈОРК НЕМА ДА ЈА ВИДИ КАВАДАРЕЧКАТА КУЛТУРА, ОДЛУЧИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

ЊУЈОРК НЕМА ДА ЈА ВИДИ КАВАДАРЕЧКАТА КУЛТУРА, ОДЛУЧИ СОВЕТОТ НА ОПШТИНАТА

Мнозинството советници во Советот на општина Кавадарци не ја прифати Предлог програмата за работа за 2018 на кавадаречкиот Дом на култура, во која меѓ ...
ОПШТИНА КАВАДАРЦИ УШТЕ НЕ ОДЛУЧИЛА КАДЕ ЌЕ ГИ ДОНИРА ПАРИТЕ ОД ОТКАЖАНАТА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА

ОПШТИНА КАВАДАРЦИ УШТЕ НЕ ОДЛУЧИЛА КАДЕ ЌЕ ГИ ДОНИРА ПАРИТЕ ОД ОТКАЖАНАТА НОВОГОДИШНА ПРОСЛАВА

Девет и пол месеци по Нова година сѐ уште не е донесена одлука каде да бидат доделени хуманитарно парите од откажаната новогодишна прослава во Кавадар ...
ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

ПЕНЗИОНЕРИТЕ ОД КАВАДАРЦИ ОЧЕКУВААТ ДВЕ МЕСТА НА СОВЕТНИЧКАТА ЛИСТА НА ВМРО-ДПМНЕ

По најавата за излегување со независна советничка листа на претстојните локални избори, која ќе ги застапува нивните интереси, од Здружението на пензи ...
ЖЕНА МИ Е 51 ОТСТО ВО ПРАВО, КАЖА КАВАДАРЕЧКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ ВО БОМБИТЕ СЕ ЖАЛЕШЕ ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА

ЖЕНА МИ Е 51 ОТСТО ВО ПРАВО, КАЖА КАВАДАРЕЧКИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК КОЈ ВО БОМБИТЕ СЕ ЖАЛЕШЕ ДЕКА СЕ РАЗВЕДУВА

Кавадаречкиот градоначалник Александар Панов ѝ се заблагодари на сопругата за поддршката за време на синоќешниот отчет пред сограѓаните и кажа дека од ...
ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГИ ТЕМПИРА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ МИГРАНТИ ДА СЕ ПОКЛОПАТ СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ВМРО-ДПМНЕ ЌЕ ГИ ТЕМПИРА РЕФЕРЕНДУМИТЕ ПРОТИВ МИГРАНТИ ДА СЕ ПОКЛОПАТ СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Советот на Општина Кавадарци донесе одлука за распишување референдум против мигранти, кој што би било добро, како што кажа координаторот на советничка ...
НИКОЈ НЕ ДОЈДЕ ДА ИМ ОДДАДЕ ПОЧИТ НА БОРЦИТЕ ОД ПРВАТА МАКЕДОНСКА ДИВИЗИЈА ВО КАВАДАРЕЧКО ШЕШКОВО

НИКОЈ НЕ ДОЈДЕ ДА ИМ ОДДАДЕ ПОЧИТ НА БОРЦИТЕ ОД ПРВАТА МАКЕДОНСКА ДИВИЗИЈА ВО КАВАДАРЕЧКО ШЕШКОВО

Никој не дојде на одбележување на 73-годинишнината од формирањето на Првата македонско народноослободителна дивизија, во кавадаречото село Шешково. Од ...
МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

МИ ЈА ГРЕБАТ КОЛАТА И МИ ГИ ОДВРТУВААТ ШТРАФОВИТЕ ОД ГУМИТЕ, СЕ ЖАЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА КАВАДАРЦИ

Ми го гребат автомобилот и ми ги одвртуваат штрафовите од гумите, се пожали кавадаречкиот градоначалник Александар Панов, кој минатата недела беше осу ...
1 2 3 10 / 22 НАПИСИ