Таг: Општина Тетово

1 2 3 7 10 / 64 НАПИСИ
ТЕУТА АРИФИ ГО ЗАДОЛЖИЛА ТЕТОВО СО 24 МИЛИОНИ ЕВРА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ТЕУТА АРИФИ ГО ЗАДОЛЖИЛА ТЕТОВО СО 24 МИЛИОНИ ЕВРА, КАЖА ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Над 24 милиони евра е долгот на Општина Тетово, кажа градоначалникот Билал Касами. На денешната прес-конференција, Касами кажа дека од вкупно 24 милио ...
ВЛАСТА МИ ВРШИ ПОЛИТИЧКИ ПРИТИСОК, ВО ОПШТИНАТА ДОЈДЕ ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

ВЛАСТА МИ ВРШИ ПОЛИТИЧКИ ПРИТИСОК, ВО ОПШТИНАТА ДОЈДЕ ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ КАСАМИ

Утрово Финансиска полиција дошла во Општина Тетово да го провери работењето на Општината во изминатиов период, но ваквиот упад градоначалникот Билал К ...
БЕСАР ДУРМИШИ ОД БЕСА ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, СО ПОДДРШКА ОД НЕЗАВИСНИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“

БЕСАР ДУРМИШИ ОД БЕСА ИЗБРАН ЗА ПРЕТСЕДАВАЧ НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, СО ПОДДРШКА ОД НЕЗАВИСНИТЕ СОВЕТНИЦИ ОД „ПОДОБРО ЗА ТЕТОВО“

Со 16 гласови „за“ и 14 „воздржани“, Бесар Дурмиши од Движењето Беса е избран за претседавач на Советот на Општина Тетово. Изборот одеше без поголема ...
КАСАМИ ОТСТРАНИ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ТЕТОВО НА БАРАЊЕ НА СУДОТ

КАСАМИ ОТСТРАНИ ВЕЛОСИПЕДСКА ПАТЕКА ВО ТЕТОВО НА БАРАЊЕ НА СУДОТ

Градоначалникот на Општина Тетово Билал Касами својата агенда за активности што ќе ги направи во првите 100 денови, ја започна со рушење на велосипедс ...
ВО ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА 340 РЕДОВНО ВРАБОТЕНИ И НАД 350 ХОНОРАРЦИ КОИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА, КАЖА КАСАМИ

ВО ОПШТИНА ТЕТОВО ИМА 340 РЕДОВНО ВРАБОТЕНИ И НАД 350 ХОНОРАРЦИ КОИ НЕ ДОАЃАЛЕ НА РАБОТА, КАЖА КАСАМИ

Во времето на досегашната градоначалничка на Општина Тетово, Теута Арифи, во општинската администрација имало ангажирано над 350 лица со договор за де ...
БИЉАЛ КАСАМИ ОД БЕСА Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО, ТЕУТА АРИФИ ОД ДУИ ПРИЗНА ПОРАЗ

БИЉАЛ КАСАМИ ОД БЕСА Е НОВИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ТЕТОВО, ТЕУТА АРИФИ ОД ДУИ ПРИЗНА ПОРАЗ

Кандидатот на Беса Биљал Касами победи во вториот круг на локалните избори во Општина Тетово, според неговата противкандидатка ДУИ, Теута Арифи. Таа п ...
ВО ТЕТОВО СЕ ПОТРОШЕНИ ПАРИТЕ И НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАЛОВУВА АГРЕСИВНИТЕ КУЧИЊА КОИ ВЧЕРА ИСКАСАА 5-ГОДИШНО ДЕТЕ

ВО ТЕТОВО СЕ ПОТРОШЕНИ ПАРИТЕ И НЕМА КОЈ ДА ГИ ЗАЛОВУВА АГРЕСИВНИТЕ КУЧИЊА КОИ ВЧЕРА ИСКАСАА 5-ГОДИШНО ДЕТЕ

Уличните кучиња во Тетово никој не ги третира, ниту заловува ако се болни и агресивни, бидејќи биле потрошени парите за таа намена за годинава. Вчера, ...
ТЕТОВСКИТЕ НЕВЛАДИНИ АКТИВИСТИ СОБИРААТ ПОТПИСИ САМО ЗА ЛИСТА НА СОВЕТНИЦИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

ТЕТОВСКИТЕ НЕВЛАДИНИ АКТИВИСТИ СОБИРААТ ПОТПИСИ САМО ЗА ЛИСТА НА СОВЕТНИЦИ НА ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Листата на граѓанската иницијатива „Подобро Тетово“ денеска до Државната изборна комисија ја доставија листата со советници за Советот на Општина Тето ...
ТЕТОВСКИТЕ ОПШТИНСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ЌЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИН МЕСЕЧЕН БИЛЕТ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОД СТУДЕНТИТЕ

ТЕТОВСКИТЕ ОПШТИНСКИ СЛУЖБЕНИЦИ ЌЕ ПЛАЌААТ ПОЕВТИН МЕСЕЧЕН БИЛЕТ ЗА ЈАВЕН ПРЕВОЗ ОД СТУДЕНТИТЕ

Уште не почна со работа, а јавниот превоз во Тетово веќе создава контроверзии. На денешната седница на Советот на Општина Тетово беше усвоен ценовнико ...
ТЕТОВО КОНЕЧНО ЌЕ ДОБИЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, СО КРЕДИТ ОД СВЕТСКА БАНКА КУПЕНИ ПЕТ АВТОБУСИ

ТЕТОВО КОНЕЧНО ЌЕ ДОБИЕ ЈАВЕН ПРЕВОЗ, СО КРЕДИТ ОД СВЕТСКА БАНКА КУПЕНИ ПЕТ АВТОБУСИ

Неколку години откако Општина Тетово го формираше јавното претпријатие „Тетово транспорт“, конечно стигнаа и првите автобуси. Градоначалничката Теута ...
1 2 3 7 10 / 64 НАПИСИ