Таг: Општина Тетово

1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ
ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ДА ГО ПРИВЕДЕ ЧЛЕНОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ЗОРАН ТЕОФИЛОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКО ПРИВАТИЗИРАЊЕ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ, ПЕТМИНА ВЕЌЕ СЕ ПРИВЕДЕНИ

ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ДА ГО ПРИВЕДЕ ЧЛЕНОТ НА СУДСКИ СОВЕТ ЗОРАН ТЕОФИЛОВСКИ ЗА НЕЗАКОНСКО ПРИВАТИЗИРАЊЕ ДРЖАВНО ЗЕМЈИШТЕ, ПЕТМИНА ВЕЌЕ СЕ ПРИВЕДЕНИ

По наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, утринава се приведени петмина вработени во Општина Тетово, а Одделот за организиран ...
ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ

ТЕТОВСКИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ НА ПРОТЕСТ ПРОТИВ ЗАГАДЕНИОТ ВОЗДУХ

Околу двесте тетовски средношколци денеска излегоа на протест поради сè позагадениот воздух и поради тоа што општинските власти не преземаат никакви м ...
СТОЧЕН ПАЗАР НИКНА ЗА КУРБАН БАЈРАМ НА МЕСТОТО НА ПОРАНЕШНАТА ДИВА ДЕПОНИЈА ВО ТЕТОВО

СТОЧЕН ПАЗАР НИКНА ЗА КУРБАН БАЈРАМ НА МЕСТОТО НА ПОРАНЕШНАТА ДИВА ДЕПОНИЈА ВО ТЕТОВО

На просторот на кој до неодамна се наоѓаше дивата депонија во Тетово, преку ноќ изникна сточен пазар. Во пресрет на утрешниот празник Курбан бајрам, с ...
ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

ОПШТИНА ТЕТОВО ЌЕ ГРАДИ МОСТ НА ПАТОТ ОД ШИПКОВИЦА КОН БРОДЕЦ

Општина Тетово и Бирото за регионален развој на Република Македонија потпишаа договор со кој ќе се гради мост на патот од село Шипковица кон село Брод ...
УПРАВНИОТ СУД НЕ ДОЗВОЛИ ОТВАРАЊЕ КАЗИНО ВО МАЛА РЕЧИЦА, ПО ПРОТЕСТИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ

УПРАВНИОТ СУД НЕ ДОЗВОЛИ ОТВАРАЊЕ КАЗИНО ВО МАЛА РЕЧИЦА, ПО ПРОТЕСТИТЕ НА ЖИТЕЛИТЕ

  По големиот протест против отварањето казино во тетовска Мала Речица од почетокот на мај, Движењето против коцкањето објави дека конечно усп ...
ОПШТИНА ТЕТОВО НЕ САКА ДА ГИ ВРАТИ НА ПЛОШТАД БИСТИТЕ НА АНТИФАШИСТИЧКИТЕ НАРОДНИ ХЕРОИ МЕРЏАН И АМБАРЧЕ

ОПШТИНА ТЕТОВО НЕ САКА ДА ГИ ВРАТИ НА ПЛОШТАД БИСТИТЕ НА АНТИФАШИСТИЧКИТЕ НАРОДНИ ХЕРОИ МЕРЏАН И АМБАРЧЕ

Кога во 2008 започна изградбата на новиот плоштад во Тетово, беа отстранети сите објекти кои беа тука, а меѓу нив и бистите на народните херои Тодор Ц ...
ИЗБЕГНАТИ НОВИ ИЗБОРИ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО КОНЕЧНО ИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

ИЗБЕГНАТИ НОВИ ИЗБОРИ, СОВЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО КОНЕЧНО ИЗБРА ПРЕТСЕДАТЕЛ

На ден пред истекот на законскиот рок, советниците од Советот на општина Тетово ја усвоија завршната сметка на Општината за 2017 година, а воедно одрж ...
ВИСОКОКАТНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ЌЕ ИЗГОРАТ ОТИ ПОЖАРНАТА ИМА СКАЛИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР САМО ДО ТРЕТИ КАТ

ВИСОКОКАТНИЦИТЕ ВО ТЕТОВО ЌЕ ИЗГОРАТ ОТИ ПОЖАРНАТА ИМА СКАЛИ ЗА ГАСЕЊЕ ПОЖАР САМО ДО ТРЕТИ КАТ

Трагедијата која пред три недели се случи во Тетово, кога во пожер во нивната семејна куќа загинаа мајка со четири деца, повторно актуализира еден про ...
ПРОГЛАСЕНА ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

ПРОГЛАСЕНА ТРИДНЕВНА ЖАЛОСТ ВО ОПШТИНА ТЕТОВО

Советот на општина Тетово, по повод трагичната смрт на петте членови од семејството Зулбеари, денес одржа вонредна седница на која прогласи три дневна ...
ДОНЕСЕН БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ОСПОРУВА ОДЛУКАТА

ДОНЕСЕН БУЏЕТОТ НА ОПШТИНА ТЕТОВО, ОПОЗИЦИЈАТА ЈА ОСПОРУВА ОДЛУКАТА

Во последен момент Советот на Општина Тетово го усвои буџетот за наредната 2018 година, но за советниците од опозициската ВМРО ДПМНЕ начинот на кој то ...
1 2 3 4 5 8 30 / 72 НАПИСИ