Таг: Општина Центар

1 28 29 30298 / 298 НАПИСИ
ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОЗНАЕ ДАЛИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ГТЦ Е ЗА БАРОК ИЛИ ЗА ПАРК

ЖЕРНОВСКИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОЗНАЕ ДАЛИ ОГРАДАТА ОКОЛУ ГТЦ Е ЗА БАРОК ИЛИ ЗА ПАРК

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски денеска ќе има повеќе информации зошто во паркот Жена борец од вчера е поставена ограда. Откако заг ...
ОГРАДАТА КАЈ ГТЦ НЕ Е ЗА БАРОК, ТУКУ ЗА ПАРКОТ, ЈА УВЕРИЛЕ ОПШТИНА ЦЕНТАР ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ

ОГРАДАТА КАЈ ГТЦ НЕ Е ЗА БАРОК, ТУКУ ЗА ПАРКОТ, ЈА УВЕРИЛЕ ОПШТИНА ЦЕНТАР ОД ГРАДОТ СКОПЈЕ

Оградата што е поставена кај Градскиот трговски центар во Скопје не е за преслекување на зградата во барок, туку поради партерно уредување на Паркот н ...
ГТЦ ОГРАДЕН, БАРОКОТ НАПАЃА?

ГТЦ ОГРАДЕН, БАРОКОТ НАПАЃА?

Од денеска е поставена ограда околу Градскиот трговски центар (ГТЦ) во Скопје. Не е познато дали Владата, и покрај масовните јавни протести, дефинитив ...
ТРИ ГОДИНИ ПО ЗВРЛЕСКИ И ЈАНЕВА ОТВАРА ИСТРАГА ЗА СПОМЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ТРИ ГОДИНИ ПО ЗВРЛЕСКИ И ЈАНЕВА ОТВАРА ИСТРАГА ЗА СПОМЕНИЦИТЕ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Специјалното јавно обвинителство денеска на распит го повика градоналникот на општина Центар Андреј Жерновски. Од тимот на Јанева не откриваат за какв ...
СЕГА УСТАВЕН СУД МОЖЕ ДА ГИ СПАСИ ОД БАРОК ГТЦ, МОБ И УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА

СЕГА УСТАВЕН СУД МОЖЕ ДА ГИ СПАСИ ОД БАРОК ГТЦ, МОБ И УНИВЕРЗИТЕТСКА БИБЛИОТЕКА

Уставниот суд на Република Македонија е последната институција што може да ги спаси од барок Градскиот трговски центар (ГТЦ), Македонската опера и бал ...
ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

ГЛАСАЧИТЕ ОД ПУСТЕЦ СЕ ИСЕЛИЛЕ ОД ЦЕНТАР

Шестотини гласачи од Пустец, Албанија, кои во 2013 година биле распоредени на повеќе адреси во општина Центар и кои гласаа на локалните избори таа год ...
ЕБАТИ НЕБОТО

ЕБАТИ НЕБОТО

1 Да не соопшти полицијата дека поднела кривични пријави за напаѓачите на Општина Центар што демонстрираа за изградба на црква? Скоро три години има п ...
СЈО РАЗГЛЕДУВА 4 ПРЕДМЕТИ ЗА “СКОПЈЕ 2014”

СЈО РАЗГЛЕДУВА 4 ПРЕДМЕТИ ЗА “СКОПЈЕ 2014”

Криминалот во проектот "Скопје 2014" ќе го расчитува и Специјалното јавно обвинителство (СЈО). Специјалното јавно обвинителство за САКАМДАКАЖАМ.МК ден ...
1 28 29 30298 / 298 НАПИСИ