Таг: Општина Центар

1 40 41 42 43 420 / 429 НАПИСИ

КРИМИНАЛЦИ СОЦИЈАЛЦИ

1 „Значи, многу се нервирам!“ Така ли слушнавме во телефонските разговори?  Да не можеш една сообраќајка да скриеш. Односно две биле, ама незначителна ...
„ПЛОШТАД СЛОБОДА“ ЌЕ БАРА И БИЛБОРДИТЕ ДА СЕ ПРЕДВИДУВААТ СО ДУП

„ПЛОШТАД СЛОБОДА“ ЌЕ БАРА И БИЛБОРДИТЕ ДА СЕ ПРЕДВИДУВААТ СО ДУП

Здружението „Плоштад Слобода“ ќе бара и локациите за билборди да се предвидуваат во Детални урбанистички планови. Ваква активност се наметна посебно п ...
СЕЧА НА БОЛЕН КОСТЕН НА БОЕМСКА УЛИЦА ГИ ВОЗНЕМИРИ ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР МААЛО

СЕЧА НА БОЛЕН КОСТЕН НА БОЕМСКА УЛИЦА ГИ ВОЗНЕМИРИ ЖИТЕЛИТЕ НА ДЕБАР МААЛО

Купишта исечени гранки од утрово стојат на тротоарот на продолжението на Боемската улица во Дебар маало. Жителите, вознемирени дека почнува нова сеча ...
СТАРОГРАДСКА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ УРИВА ЗА ЗГРАДА

СТАРОГРАДСКА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ СЕ УРИВА ЗА ЗГРАДА

Една од најстарите куќи со градска архитектура во строгиот центар на Скопје денеска почна да се урива, за на нејзино место да се изгради станбено-дело ...
СУДЕЊЕТО НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА 21 НОЕМВРИ

СУДЕЊЕТО НА НИКОЛА ГРУЕВСКИ ЗА ШАМАРИТЕ ВО ЦЕНТАР ЗАКАЖАНО ЗА 21 НОЕМВРИ

Главната расправа од судењето за обвинителниот предлог на СЈО за насилството во Општина Центар против експремиерот Никола Груевски и ексминистерот Мил ...
ДВЕ ФИРМИ

ДВЕ ФИРМИ

1 Две тектонски пореметувања нè зафатија оваа недела. Прво, Скопје го стресоа неколку сериозно јаки земјотреси. А потоа, пристигнаа и првите две обвин ...
ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

ЗА ГРУЕВСКИ И ЈАНАКИЕСКИ ОБВИНЕНИЈА ОД СЈО ЗА НАРАЧКА НА НАСИЛСТВАТА ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР

Специјалното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против експремиерот Никола Груевски и ексминистерот за транспорт и врски Миле Јанакиески и за ...
ИЗИИС ЗАБРАНИЛ ЗА КОРИСТЕЊЕ НЕКОЛКУ УЧИЛНИЦИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

ИЗИИС ЗАБРАНИЛ ЗА КОРИСТЕЊЕ НЕКОЛКУ УЧИЛНИЦИ ВО ОПШТИНА ЦЕНТАР ВО СКОПЈЕ

Институтот за земјотресно инженерство и инженерска сеизмологија Скопје (ИЗИИС) по препорака на Управувачкиот комитет за справување со кризи денеска ги ...
ЗАТВОРЕНО ПОПЛАВЕНОТО ГРАДИЛИШТЕ КАЈ МНР ПОРАДИ КОЕ ДВА ДЕНА БЕШЕ БЛОКИРАН СООБРАЌАЈОТ

ЗАТВОРЕНО ПОПЛАВЕНОТО ГРАДИЛИШТЕ КАЈ МНР ПОРАДИ КОЕ ДВА ДЕНА БЕШЕ БЛОКИРАН СООБРАЌАЈОТ

Изградбата на објектот кај зградата на МНР е стопирана од градежната инспекција на Општина Центар, а инвеститорот доби инструкции да ја насочи работат ...
ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

ЖЕРНОВСКИ ПО РАСПИТОТ ВО СЈО РЕЧЕ ДЕКА НА ГРУЕВСКИ МЕСТОТО МУ Е ВО ПОПРАВНА И ВО ЗДРАВСТВЕНА УСТАНОВА

Градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски го нарече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски „насилник и кукавица кој од позиција на премиер нар ...
1 40 41 42 43 420 / 429 НАПИСИ