Таг: општина

1 2 3 19 10 / 184 НАПИСИ
НА ПЛОШТАД ДА МЕ ПРЕТЕПАТЕ, ВАКОВ КРИМИНАЛЕН РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ „ПОИНАКУ“ НЕМА ДА ГЛАСА, РЕЧЕ ИЛИЕВСКА, А КОЊАНОВСКИ ВОЗВРАТИ ДЕКА РЕВИЗИЈАТА НЕ НАШЛА НИШТО СПОРНО

НА ПЛОШТАД ДА МЕ ПРЕТЕПАТЕ, ВАКОВ КРИМИНАЛЕН РЕБАЛАНС НА БУЏЕТОТ „ПОИНАКУ“ НЕМА ДА ГЛАСА, РЕЧЕ ИЛИЕВСКА, А КОЊАНОВСКИ ВОЗВРАТИ ДЕКА РЕВИЗИЈАТА НЕ НАШЛА НИШТО СПОРНО

Претседателката на битолскиот Совет Габриела Илиевска на денешната седница, на која на дневен ред е ребалансот на буџетот со кој се бараат и повеќе па ...
ОРГАНИЗАТОР НА БИТФЕСТ Е ЗДРУЖЕНИЕТО „МЈУЗИК АРТ“, НЕМАЛО ЈАВЕН ПОВИК, САМО ДОСТАВЕНА ПОНУДА РАЗГЛЕДАНА ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЕВАЛУАЦИЈА ВО ОПШТИНА БИТОЛА

ОРГАНИЗАТОР НА БИТФЕСТ Е ЗДРУЖЕНИЕТО „МЈУЗИК АРТ“, НЕМАЛО ЈАВЕН ПОВИК, САМО ДОСТАВЕНА ПОНУДА РАЗГЛЕДАНА ОД КОМИСИЈАТА ЗА ЕВАЛУАЦИЈА ВО ОПШТИНА БИТОЛА

Да се издвојат уште пет милиони денари за културното лето Битфест со ребалансот на буџетот, бара Општина Битола. Ова беше кажано на Комисијата за јавн ...
СТАОРЦИ, ЗМИИ И КУНИ ИЗЛЕГУВААТ ОД НАПУШТЕНА И РУИНИРАНА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

СТАОРЦИ, ЗМИИ И КУНИ ИЗЛЕГУВААТ ОД НАПУШТЕНА И РУИНИРАНА КУЌА ВО ЦЕНТАРОТ НА ШТИП

На улицата Тодор Чучков во центарот на Штип, стотина метри од таканаречаната зграда промаја и градската автобуска станица, од напуштена и руинирана ку ...
ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ПОБАРА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧИЊА

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА ПОБАРА ОБВИНИТЕЛСТВОТО ДА ОТВОРИ ПОСТАПКА ЗА ЗГОЛЕМЕНИОТ БРОЈ ПРИЈАВИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧИЊА

Битолскиот градоначалник Тони Коњановски до Основното јавно обвинителство поднесе иницијатива за отворање на постапка и спроведување истрага во врска ...
ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ 8 ДЕНА НЕ ДАВАШЕ НАВРЕМЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КРИЗАТА СО ВОДА, КАЖАА СОВЕТНИЦИТЕ ВО КУМАНОВСКИОТ СОВЕТ

ОПШТИНСКИОТ КРИЗЕН ШТАБ 8 ДЕНА НЕ ДАВАШЕ НАВРЕМЕНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА КРИЗАТА СО ВОДА, КАЖАА СОВЕТНИЦИТЕ ВО КУМАНОВСКИОТ СОВЕТ

Дел од советниците во Советот на Општина Куманово не се задоволни како Општинскиот штаб за заштита и спасување ја менаџираше 8-дневната криза со водос ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

ОБВИНИТЕЛСТВОТО ГИ ПОВИКУВА ОПШТИНИТЕ ДА ПРИЈАВАТ КОРУПЦИЈА ПРИ ИСПЛАТАТА НА ОТШТЕТА ЗА КАСНУВАЊЕ ОД УЛИЧНИ КУЧИЊА

Надлежните институции треба да ги документираат сите сомнежи за лажно пријавување каснување од улично куче заради отштета и, секако да поднесат пријав ...
ЗА 10 ГОДИНИ ОПШТИНА КУМАНОВО ПОТРОШИЛА СКОРО 400.000 ЕВРА ЗА КИРИЈА

ЗА 10 ГОДИНИ ОПШТИНА КУМАНОВО ПОТРОШИЛА СКОРО 400.000 ЕВРА ЗА КИРИЈА

Општина Куманово зa 10 години потрошила 24 милиони денари или 391.000 евра за закуп на простор во кој се сместени службите на локалната администрација ...
СЕ БОДАТ СО ВИЛУШКА ЗАРАДИ ОТШТЕТА КАКО КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОПШТИНА КИЧЕВО ГОДИШНО ИСПЛАЌА 115.000 ЕВРА ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ, НО НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗЛОУПОТРЕБИ

СЕ БОДАТ СО ВИЛУШКА ЗАРАДИ ОТШТЕТА КАКО КАСНАТИ ОД КУЧЕ, ОПШТИНА КИЧЕВО ГОДИШНО ИСПЛАЌА 115.000 ЕВРА ЗА ОБЕСШТЕТУВАЊЕ, НО НЕМА ПРИЈАВЕНО ЗЛОУПОТРЕБИ

Кичево е рекордер според бројот на регистрирани напади од улични кучиња, според статистиката на СВР Охрид. Само во 2022 имало 258 пријави од нападнати ...
ИСТИ АДВОКАТИ И ЛЕКАРИ ПО ПЕТ ПАТИ НА ДЕН ИЗДАВААТ ДОКУМЕНТИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ, РЕЧЕ ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА БОЈКОСКИ

ИСТИ АДВОКАТИ И ЛЕКАРИ ПО ПЕТ ПАТИ НА ДЕН ИЗДАВААТ ДОКУМЕНТИ ЗА КАСНУВАЊЕ ОД КУЧЕ, РЕЧЕ ЗАМЕНИК-ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА БИТОЛА БОЈКОСКИ

Советниот од ВМРО-ДПМНЕ и заменик-градоначалник на Битола Бојан Бојкоски се сомнева во манипулации со пријавите за каснувања од улични кучиња. Тој на ...
МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ЈА ПОСЛУША ОПШТИНА ВЕЛЕС И МЕСТО ЗА ЕДНА, РАСПИША КОНКУРС ЗА ДВЕ ПАРАЛЕЛКИ НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК ВО ГИМНАЗИЈАТА

МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОБРАЗОВАНИЕ НЕ ЈА ПОСЛУША ОПШТИНА ВЕЛЕС И МЕСТО ЗА ЕДНА, РАСПИША КОНКУРС ЗА ДВЕ ПАРАЛЕЛКИ НА АЛБАНСКИ ЈАЗИК ВО ГИМНАЗИЈАТА

Министерството за образование и наука (МОН) го распиша изменетиот конкурс за запишување ученици во јавните средни училишта во учебната 2024/2025 годин ...
1 2 3 19 10 / 184 НАПИСИ