Таг: организиран напад

1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ
ТОА ШТО ЧАВКОВ НЕ МУ СЕ ЈАВУВАЛ НА МИНИСТЕРОТ НУХИУ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕ РАБОТЕЛ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛИ ОДБРАНАТА

ТОА ШТО ЧАВКОВ НЕ МУ СЕ ЈАВУВАЛ НА МИНИСТЕРОТ НУХИУ НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕ РАБОТЕЛ НА 27 АПРИЛ, ВЕЛИ ОДБРАНАТА

Казната е најмалку 10 години затвор за терористичко загрозување на уставниот поредок и брзбедноста, а имаме во обвинението нецела реченица за извршено ...
ЧЕНТО И НИНЏА РАБОТЕЛЕ ПО ДИРЕКТИВА НА ГРУЕВСКИ, СПОРЕД ЗАШТИТЕН СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

ЧЕНТО И НИНЏА РАБОТЕЛЕ ПО ДИРЕКТИВА НА ГРУЕВСКИ, СПОРЕД ЗАШТИТЕН СВЕДОК НА СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ

Во завршните зборови на судењето за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017, обвинителката Вилма Рускоска кажа дека обвинетиот Митко Чавко ...
НА ПРЕСУДАТА НЕ ТРЕБА ДА ВЛИЈАЕ ТОА ШТО ЗА ИСТО КРИВИЧНО ДЕЛО НЕКОЈ Е АМНЕСТИРАН, А НЕКОЈ НЕ, КАЖА РУСКОСКА ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА 27 АПРИЛ

НА ПРЕСУДАТА НЕ ТРЕБА ДА ВЛИЈАЕ ТОА ШТО ЗА ИСТО КРИВИЧНО ДЕЛО НЕКОЈ Е АМНЕСТИРАН, А НЕКОЈ НЕ, КАЖА РУСКОСКА ВО ЗАВРШНИТЕ ЗБОРОВИ ЗА 27 АПРИЛ

Со завршни зборови на Обвинителството за организиран криминал денеска продолжи судењето за организираниот напад на Собранието на 27 април 2017 година. ...
ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ, ДЕЛ ОД ОДЛУКИТЕ ЗА АМНЕСТИЈА УШТЕ НЕ СЕ ПРАВОСИЛНИ

ОДЛОЖЕНО СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ, ДЕЛ ОД ОДЛУКИТЕ ЗА АМНЕСТИЈА УШТЕ НЕ СЕ ПРАВОСИЛНИ

Денешното судење за организираниот напад во Собранието на 27 април 2017 беше одложено, бидејќи дел од обвинетите сè уште не добиле правосилни решенија ...
НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

НИНЏА, КОЉО, ЌОСЕТО, ДОДЕВСКИ И ПОПОВСКИ НЕ ДОБИЈА АМНЕСТИЈА, СУДЕЊЕТО ЗА 27 АПРИЛ ПРОДОЛЖУВА В ПОНЕДЕЛНИК

Апелацискиот суд Скопје не ги прифати жалбите на Александар Василевски-Нинџа, Горанчо Ангеловски-Ќосето, Младен Додевски, Никола Митревски-Кољо и на О ...
ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

ЕПТЕН ПОМИРЕНИ

1 Дај пратениците нека ги изгласаат уставните измени и нека кршат глава. Додека Грција не го ратификува нашето членство во НАТО нека исклучат и телеви ...
СУДОТ ГИ АМНЕСТИРАШЕ И ВОДАЧИТЕ НА ПРОТЕСТИТЕ БЕТМЕН, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ

СУДОТ ГИ АМНЕСТИРАШЕ И ВОДАЧИТЕ НА ПРОТЕСТИТЕ БЕТМЕН, ДАМОВСКИ И ЈОВАНОВСКИ

По добиено позитивно мислење од обвинителството за организиран криминал, Кривичниот суд ги амнестира и водачите на протестите „За заедничка Македонија ...
НОВИНАРИТЕ КОИ ИЗВЕСТУВАА ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ ЌЕ ЈА ТУЖАТ ДРЖАВАТА

НОВИНАРИТЕ КОИ ИЗВЕСТУВАА ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ ЌЕ ЈА ТУЖАТ ДРЖАВАТА

Петнаесет новинари кои известуваа од Собранието за време на организираниот напад на 27 април 2017, покренаа иницијатива за тужба против државата за на ...
38 БАРАЊА ЗА АМНЕСТИЈА СТИГНАЛЕ ВО СУДОТ НА ДЕН ПРЕД ИСТЕКОТ НА РОКОТ

38 БАРАЊА ЗА АМНЕСТИЈА СТИГНАЛЕ ВО СУДОТ НА ДЕН ПРЕД ИСТЕКОТ НА РОКОТ

На ден пред истекување на рокот за поднесување, 38 барања се пристигнати до Основниот суд Скопје 1 за амнестија од обвинети и осудени за случаите повр ...
ОД ВЧЕРА ПОЧНА ДА ТЕЧЕ РОКОТ ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ БАРАЊА ЗА АМНЕСТИЈА ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

ОД ВЧЕРА ПОЧНА ДА ТЕЧЕ РОКОТ ЗА ПОДНЕСУВАЊЕ БАРАЊА ЗА АМНЕСТИЈА ЗА ОРГАНИЗИРАНИОТ НАПАД НА СОБРАНИЕТО НА 27 АПРИЛ

Претседателот на државата  Ѓорѓе Иванов вчера го потпишал Законот за амнестија. Законот вчера беше објавен во „Службен весник“. Со објавувањето во „Сл ...
1 2 3 12 10 / 111 НАПИСИ