Таг: Орце Камчев

1 13 14 15146 / 146 НАПИСИ
ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ОД ФИРМИТЕ НА КАМЧЕВ ДА ГИ ПЛАТАТ ДОЛГОВИТЕ ДА СЕ СПАСИ ФК ПЕЛИСТЕР

ОПШТИНА БИТОЛА БАРА ОД ФИРМИТЕ НА КАМЧЕВ ДА ГИ ПЛАТАТ ДОЛГОВИТЕ ДА СЕ СПАСИ ФК ПЕЛИСТЕР

Фудбалскиот клуб Пелистер од Битола е клинички мртов, соопшти Валентин Груевски, претседател на Советот на Општина Битола, која е сопственик на 25 про ...
ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

ТЕВДОВСКИ ГО БАРА КЕРИМ НА ОГЛАС ЗА ДА МУ РАСКИНЕ ДОГОВОР ЗА ВЕСНИЦИ

Министерството за финансии преку оглас во дневен весник ја бара фирмата Медиа Принт Македонија (МПМ). Од Министерството не можеле да ја најдат фирмата ...
АЕРОДРОМЦИ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ ГО ОСПОРАТ ДУПОТ НА КОНЕВСКИ ШТО ЌЕ ГО УНИШТИ ЗЕЛЕНИЛОТО

АЕРОДРОМЦИ НА УСТАВЕН СУД ЌЕ ГО ОСПОРАТ ДУПОТ НА КОНЕВСКИ ШТО ЌЕ ГО УНИШТИ ЗЕЛЕНИЛОТО

Жителите на Аеродром вечерва протестираат пред Општината, откако Советот синоќа ненадејно го го усвои планот за кој советниците од опозицијата предупр ...
НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

НОВИНАРИТЕ НА „ВЕСТ“, „УТРИНСКИ“ И „ДНЕВНИК“ ОД УТРЕ ЌЕ ШТРАЈКУВААТ ПО 6 ЧАСА

Штрајкувачките одбори на редакциите „Вест“, „Утрински“ и „Дневник“ решија да го зголемат времетраењето на штрајкот од четири на шест часа поради игнор ...
„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

„УТРИНСКИ“ ПРЕД ШТРАЈК, ИЗБРКАНИТЕ ОД „ВЕСТ“ ЈА ОКУПИРАА КАНЦЕЛАРИЈАТА НА КЕРИМ

Новинарите на „Утрински весник„ се заканија со штрајк откако вчера од раководството на издавачот МПМ на главната уредничка и бил даден ултиматум или д ...
НЕДЕЛАВА ВТОРА ШАНСА ЗА ПОВИКАНИТЕ КОИ НЕ ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СЈО

НЕДЕЛАВА ВТОРА ШАНСА ЗА ПОВИКАНИТЕ КОИ НЕ ДОЈДОА НА РАСПИТ ВО СЈО

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева вчера потврди дека очекува неделава на распит да дојдат сите оние кои беа повикани, а не дојдоа. Јанева н ...
1 13 14 15146 / 146 НАПИСИ