Таг: Основен суд Скопје

ЗАТВОРОТ ШУТКА ГО ИЗВЕСТИ СУДОТ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ ДОБРОВОЛНО, МОЖЕ ДА СЕ РАСПИШЕ ПОТЕРНИЦА

ЗАТВОРОТ ШУТКА ГО ИЗВЕСТИ СУДОТ ДЕКА ГРУЕВСКИ НЕ СЕ ПРИЈАВИЛ ДОБРОВОЛНО, МОЖЕ ДА СЕ РАСПИШЕ ПОТЕРНИЦА

Затворот „Скопје“ од Шутка, кај што треба експремиерот Никола Груевски да ја одлежи двегодишната затворска казна, го известил утринава Основниот суд С ...
ПО 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ И УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА  СЛУЧАЈОТ “ИМПЕРИЈА“

ПО 30 ДЕНА ПРИТВОР ЗА ОРЦЕ КАМЧЕВ И УШТЕ ЧЕТВОРИЦА ОД ОСОМНИЧЕНИТЕ ЗА СЛУЧАЈОТ “ИМПЕРИЈА“

Судија на претходна постапка утринава околу 2 часот им одреди мерка притвор во траење од по 30 дена на  Орце Камчев, Цветан Панделески, Ненад Јосифови ...
ГРУЕВСКИ ПОБАРА ИТНО ПУШТАЊЕ НА УАПСЕНИТЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ И ЗАМИНА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

ГРУЕВСКИ ПОБАРА ИТНО ПУШТАЊЕ НА УАПСЕНИТЕ ЗА ТЕРОРИЗАМ И ЗАМИНА НА ПРОТЕСТ ПРЕД СУДОТ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски пред малку побара итно и безусловно пуштање на слобода на, како што кажа тој, сите опфатени во политичкиот прого ...
ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

ПАНЧЕВСКИ ПРВИН МУ ПОДНЕЛ НА ЏОЛЕВ ДИСЦИПЛИНСКА ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ, ПА ПОТОА ЏОЛЕВ НЕМУ КРИВИЧНА

Претседателот на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, кој тврдеше за САКАМДАКАЖАМ.МК дека две години немал никаков контакт со судијата за прекр ...
4 / 4 НАПИСИ