Таг: Основно јавно обвинителство Скопје

1 2 10 / 13 НАПИСИ
СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НОМИНИРАШЕ ОБВИНИТЕЛ КОЈ ЌЕ ГИ СЛЕДИ ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ОМРАЗА И ДИСКРИМИНАЦИЈА

СКОПСКОТО ОБВИНИТЕЛСТВО НОМИНИРАШЕ ОБВИНИТЕЛ КОЈ ЌЕ ГИ СЛЕДИ ПРЕДМЕТИТЕ ЗА ОМРАЗА И ДИСКРИМИНАЦИЈА

Шефот на Скопското обвинителство Гаврил Бубевски ја номинираше обвинителката Емилија Мизо Димков да го следи постапувањето во предметите за кривични д ...
СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ ПРЕДЛОЖЕН ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ОТИ ГИ ОДОЛГОВЛЕКУВАЛ ПРЕДМЕТИТЕ

СКОПСКИ ОБВИНИТЕЛ ПРЕДЛОЖЕН ЗА РАЗРЕШУВАЊЕ ОТИ ГИ ОДОЛГОВЛЕКУВАЛ ПРЕДМЕТИТЕ

До Советот на јавни обвинители е поднесен предлог за разрешување на обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, за кој Комисијата за утврдување ...
РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО, СÈ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ И ТЕПАНИ, ЧЕСТО И ПРЕД ДЕЦАТА

РАСТЕ СЕМЕЈНОТО НАСИЛСТВО, СÈ ПОВЕЌЕ ЖЕНИ ДРЖЕНИ ПОД КЛУЧ И ТЕПАНИ, ЧЕСТО И ПРЕД ДЕЦАТА

Расте семејното насилство, особено врз жените, во сите форми – од силување, присилување и тепање, до киднапирање, односно држење под клуч и забранувањ ...
УАПСЕНИ КРЕАТОРОТ И АДМИНИСТРАТОРОТ НА „ЈАВНА СОБА“, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ГОНИ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

УАПСЕНИ КРЕАТОРОТ И АДМИНИСТРАТОРОТ НА „ЈАВНА СОБА“, ОБВИНИТЕЛСТВОТО ЌЕ ГИ ГОНИ ЗА ДЕТСКА ПОРНОГРАФИЈА

Скопското обвинителство побара од судијата на претходна постапка да им изрече мерка притвор на креаторот и администраторот на групата „Јавна соба“ на ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО УТВРДИ ДЕКА ДЕПОНИЈАТА ДРИСЛА НЕ ЗАГАДУВА ЗНАЧИТЕЛНО ЗА ДА СЕ ГОНИ КРИВИЧНО

ОБВИНИТЕЛСТВОТО УТВРДИ ДЕКА ДЕПОНИЈАТА ДРИСЛА НЕ ЗАГАДУВА ЗНАЧИТЕЛНО ЗА ДА СЕ ГОНИ КРИВИЧНО

Основното јавно обвинителство (ОЈО) Скопје, постапувајќи по допрен глас за незаконско согорување медицински отпад во депонијата „Дрисла“, утврди дека ...
ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

ОБВИНЕНИЕ ЗА АКТЕРОТ И ЧЛЕН НА ИК НА ВМРО-ДПМНЕ ТОНИ МИХАЈЛОВСКИ ЗА ЗАКАНАТА ЗА УБИСТВО НА НОВИНАРОТ БРАНКО ТРИЧКОВСКИ

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинителен предлог против актерот и член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тони Михајловски, за сторено ...
ЗВРЛЕВСКИ Е ДОБАР, ДРУГИТЕ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ЧИНАТ, ВЕЛИ АНЕВСКИ

ЗВРЛЕВСКИ Е ДОБАР, ДРУГИТЕ ОБВИНИТЕЛИ НЕ ЧИНАТ, ВЕЛИ АНЕВСКИ

Претседателот на Советот на јавни обвинители Петар Аневски повторно кажа дека државниот Јавен обвинител Марко Зврлевски добро си ја вршел работата и г ...
ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА 14 ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, 7 СЕ ВЕЌЕ УАПСЕНИ

ОБВИНИТЕЛСТВОТО НА ЗВРЛЕВСКИ ПОБАРА ПРИТВОР ЗА 14 ОД НАПАЃАЧИТЕ ВО СОБРАНИЕТО, 7 СЕ ВЕЌЕ УАПСЕНИ

Основното јавно обвинителство Скопје побара судија на претходна постапка да им изрече притвор на 14 лица кои се осомничени дека учествувале во нападот ...
КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЗА МАЧЕЊЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, БАРА ОМБУДСМАНОТ

КРИВИЧНО ГОНЕЊЕ НА ПОЛИЦАЈЦИТЕ ЗА МАЧЕЊЕ НА ШАРЕНИТЕ РЕВОЛУЦИОНЕРИ, БАРА ОМБУДСМАНОТ

Народниот правобранител Иџет Мемети до Основното јавно обвинителство Скопје (ОЈО) поднел предлог за утврдување кривична одговорност против четворица п ...
ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

ПРИВЕДЕНИОТ ИСТРАЖИТЕЛ НА СЈО ФОТОГРАФИРАЛ ОБЈЕКТ НА МИЈАЛКОВ, ПОТВРДИ МИНИСТЕРОТ СПАСОВСКИ

Истражителот на Специјалното јавно обвинителство, кој беше приведен и брзо пуштен на слобода, фотографирал објект на поранешниот директор на Управата ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ