Таг: оставка

1 2 3 4 5 18 30 / 178 НАПИСИ
ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

ПРЕСПИЈ И ЗАБОРАВИ

Животот ни е парализиран во процепот помеѓу две мнозинства и две несреќи. ...
ВО ВТОРНИК ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА ВО СДСМ, НОВИОТ ЛИДЕР ТРЕБА ДА БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА, КАЖА ЗАЕВ

ВО ВТОРНИК ЌЕ ПОДНЕСАМ ОСТАВКА ВО СДСМ, НОВИОТ ЛИДЕР ТРЕБА ДА БИДЕ И МАНДАТАР НА НОВАТА ВЛАДА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев во вторник ќе поднесе оставка од функцијата претседател на СДСМ и смета дека идниот лидер на партијата треба да биде и мандатар и ...
КАРАКАЧАНОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ВО ПАРТИЈАТА, НЕГОВИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ УАПСЕН ЗА КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ

КАРАКАЧАНОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ВО ПАРТИЈАТА, НЕГОВИОТ ПОТПРЕТСЕДАТЕЛ УАПСЕН ЗА КУПУВАЊЕ ГЛАСОВИ

Претседателот на бугарската партија ВМРО Красимир Каракачанов поднесе оставка откако партијата освои едвај 1 отсто од гласовите на вчерашните парламен ...
МИНИСТЕРОТ ХОЏА И ДВАЈЦАТА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ ОД БЕСА ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

МИНИСТЕРОТ ХОЏА И ДВАЈЦАТА ЗАМЕНИЦИ МИНИСТРИ ОД БЕСА ПОДНЕСОА ОСТАВКИ

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Арјанит Хоџа од Беса, денеска поднесе оставка, а од функцијата си заминуваат и неговите сопарт ...
КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

КОГА ГИ ДАДОВ ОСТАВКИТЕ РЕКОВ ДЕКА ЌЕ ОСТАНАМ ЗА ДА СЕ ОДРЖИ И ДА СЕ ЗГОЛЕМИ ДЕМОКРАТСКОТО ПАРЛАМЕНТАРНО МНОЗИНСТВО, РЕЧЕ ЗАЕВ

Премиерот и лидер на СДСМ Зоран Заев потврди дека останува на функциите за да помогне да се одржи парламентарното мнозинство со намера тоа и да се зго ...
ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

ЗАЕВ ДА ЈА ОДЛОЖИ ОСТАВКАТА ПОРАДИ СОСТОЈБАТА ВО ДРЖАВАТА, ОДЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА СДСМ

Централниот одбор на СДСМ денеска предложил и донесе одлука претседателот на партијата и премиер Зоран Заев да не поднесува оставка од функцијата доде ...
ЗАЕВ ЗАСЕГА НЕ ДАВА ОСТАВКА, РЕЏЕПИ ОД АЛТЕРНАТИВА ИЗЛЕЗЕ ОД СПИСОКОТ НА МИЦКОСКИ, СЕГА СИЛИТЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЕ 60:60

ЗАЕВ ЗАСЕГА НЕ ДАВА ОСТАВКА, РЕЏЕПИ ОД АЛТЕРНАТИВА ИЗЛЕЗЕ ОД СПИСОКОТ НА МИЦКОСКИ, СЕГА СИЛИТЕ ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЕ 60:60

Премиерот Зоран Заев нема намера да поднесе оставка до Собранието, според информациите на САКАМДАКАЖАМ.МК, а особено не по денешната изјава на пратени ...
АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

АЛИ АХМЕТИ ДОБИ ОДВРЗАНИ РАЦЕ ДА ПРЕГОВАРА СО СИТЕ КОНСТРУКТИВНИ ПАРТИИ ОД ДВАТА БЛОКА И МОЖНИ СЕ СИТЕ ОПЦИИ, ЗАКЛУЧИ ЦЕНТРАЛНИОТ ОДБОР НА ДУИ

Централниот одбор на ДУИ, највисокиот орган на партијата помеѓу два конгреса, му даде одврзани раце на лидерот Али Ахмети да преговара со сите политич ...
ЦЕЛОТО ПАРТИСКО РАКОВОДСТВО Е ВО ОСТАВКА ПО ПОДНЕСЕНАТА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ

ЦЕЛОТО ПАРТИСКО РАКОВОДСТВО Е ВО ОСТАВКА ПО ПОДНЕСЕНАТА ОСТАВКА ОД ЗАЕВ

Целото партиско раководство е во оставка откако премиерот Зоран Заев во неделата по завршувањето на локалните избори објави дека поднесува оставка и о ...
НАРОДЕ – ШТИКЛА!

НАРОДЕ – ШТИКЛА!

Што е важно ако Охрид нема педијатри, кога новиот градоначалник вети дека ќе ги врати шанковите на плажите што го загадуваа Езерото. Важно е да се гра ...
1 2 3 4 5 18 30 / 178 НАПИСИ