Таг: оставка

1 2 3 4 18 20 / 178 НАПИСИ
ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА МУХАМЕД ЗЕКИРИ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА ОТКАКО БЕШЕ ОТВОРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ НЕГО ЗА НЕЗАКОНСКА ЈАВНА НАБАВКА

ГЕНЕРАЛНИОТ СЕКРЕТАР НА ВЛАДАТА МУХАМЕД ЗЕКИРИ ПОДНЕСЕ НЕОТПОВИКЛИВА ОСТАВКА ОТКАКО БЕШЕ ОТВОРЕНА ИСТРАГА ПРОТИВ НЕГО ЗА НЕЗАКОНСКА ЈАВНА НАБАВКА

Генералниот секретар на Владата Мухамед Зекири соопшти дека поднесува неотповиклива оставка од функцијата, откако утринава Обвинителството за организи ...
ШЕФОТ НА СИ-ЕН-ЕН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ЉУБОВНА ВРСКА СО КОЛЕШКА

ШЕФОТ НА СИ-ЕН-ЕН ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ПОРАДИ ЉУБОВНА ВРСКА СО КОЛЕШКА

Првиот човек на медиумскиот гигант Си-Ен-Ен, Џеф Закер, поднесе оставка зашто не пријавил дека е во љубовна врска со колешка. Педесет и шестгодишниот ...
В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ РУСЕ АРСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

В. Д. ДИРЕКТОРОТ НА МКЦ РУСЕ АРСОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА

В. д. директорот на скопскиот Младински културен центар (МКЦ) Русе Арсов поднесе оставка. Вели дека после три и пол години се повлекува од раководењет ...
СЛОБОДА БЕЗ ПРАВДА

СЛОБОДА БЕЗ ПРАВДА

Три достигнувања и едно разочарување ...
КОСТА ПЕТРОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, СЕ ПОВЛЕКУВА И ОД ПАРТИСКИОТ АНГАЖМАН ВО СДСМ

КОСТА ПЕТРОВ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА ОД ДИРЕКТОР НА ФОНДОТ ЗА ИНОВАЦИИ, СЕ ПОВЛЕКУВА И ОД ПАРТИСКИОТ АНГАЖМАН ВО СДСМ

Директорот на Фондот за иновации и технолошки развој Коста Петров поднесе оставка од функцијата. Тој денеска на својот фејсбук профил напиша дека се п ...
СОБРАНИЕТО ЈА КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ, ВО ОСТАВКА Е ЦЕЛА ВЛАДА

СОБРАНИЕТО ЈА КОНСТАТИРАШЕ ОСТАВКАТА НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ, ВО ОСТАВКА Е ЦЕЛА ВЛАДА

Собранието денеска на почетокот на седницата за пратенички прашања ја констатираше оставката на премиерот Зоран Заев. Тој не ја искористи опцијата усн ...
САКАМ ДА ОСТАВАМ ПРИМЕР ЗА ЈАКНЕЊЕ НА ДЕМОКРАТИЈАТА – ЗАЕВ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ВО СОБРАНИЕ

САКАМ ДА ОСТАВАМ ПРИМЕР ЗА ЈАКНЕЊЕ НА ДЕМОКРАТИЈАТА – ЗАЕВ ЈА ПОДНЕСЕ ОСТАВКАТА ВО СОБРАНИЕ

Премиерот Зоран Заев ја испрати оставката до Собранието, потврдија од Владата. Нема да ја образложи, па се очекува да биде констатирана на почетокот н ...
ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ТВИТЕР“ ЏЕК ДОРСИ ЈА НАПУШТА ФУНКЦИЈАТА ИЗВРШЕН ШЕФ

ЕДЕН ОД ОСНОВАЧИТЕ НА „ТВИТЕР“ ЏЕК ДОРСИ ЈА НАПУШТА ФУНКЦИЈАТА ИЗВРШЕН ШЕФ

Еден од основачите на „Твитер“, Џек Дорси, објави дека се повлекува од функцијата извршен шеф на компанијата. Него ќе го замени досегашниот главен тех ...
ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПОЧЕКА СО ОСТАВКАТА ОД ПРЕМИЕР, ВЕЛИ ГРУБИ

ЗАЕВ ТРЕБА ДА ПОЧЕКА СО ОСТАВКАТА ОД ПРЕМИЕР, ВЕЛИ ГРУБИ

Премиерот Зоран Заев треба да почека со оставката на оваа функција, изјави денеска првиот вицепремиер Артан Груби. СДСМ ќе бира нов лидер на 12 декемв ...
СДСМ ЌЕ БИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА 12 ДЕКЕМВРИ, ЗАЕВ ОСТАНУВА ВО ПАРТИЈАТА КАКО АКТИВЕН ЧЛЕН

СДСМ ЌЕ БИРА НОВ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА 12 ДЕКЕМВРИ, ЗАЕВ ОСТАНУВА ВО ПАРТИЈАТА КАКО АКТИВЕН ЧЛЕН

СДСМ ќе бира нов лидер на 12 декември на внатрепартиски избори, откако вечерва на седницата на Централниот одбор на партијата одлучи да почне постапка ...
1 2 3 4 18 20 / 178 НАПИСИ