Таг: отказ

ЗАЕВ ГИ СМЕНИ ТЕЛЕФОНСКИТЕ БРОЕВИ И ОТПУШТИ СЛУЖБЕНИЦИ ПО НАСАНКУВАЊЕТО ОД РУСКИТЕ МАЈТАПЧИИ

ЗАЕВ ГИ СМЕНИ ТЕЛЕФОНСКИТЕ БРОЕВИ И ОТПУШТИ СЛУЖБЕНИЦИ ПО НАСАНКУВАЊЕТО ОД РУСКИТЕ МАЈТАПЧИИ

Премиерот Зоран Заев ги смени броевите на своите мобилни телефони и отпушти дел од неговите советници и соработници по случајот со руските комичари. О ...
ЦРНА ГОРА ГО ИЗБРКА СЕЛЕКТОРОТ ТУМБАКОВИЌ ОТКАКО ОДБИ ДА ГО ВОДИ ТИМОТ НА МЕЧОТ СО КОСОВО

ЦРНА ГОРА ГО ИЗБРКА СЕЛЕКТОРОТ ТУМБАКОВИЌ ОТКАКО ОДБИ ДА ГО ВОДИ ТИМОТ НА МЕЧОТ СО КОСОВО

Фудбалската федерација на Црна Гора (ФФЦГ) го отпушти селекторот Љубиша Тумбаковиќ откако тој одбил да ја води репрезентацијата на вчерашниот квалифик ...
МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД ГО ОТПУШТИ ТРЕНЕРОТ МУРИЊО

Манчестер јунајтед го отпушти тренерот Жозе Мурињо, два дена по поразот во големото дерби со Ливерпул. „Клубот сака да му се заблагодари на Жозе за ...
РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

РЕАЛ ГО ИЗБРКА ТРЕНЕРОТ ЛОПЕТЕГИ ПО САМО ЧЕТИРИ И ПОЛ МЕСЕЦИ

Реал Мадрид го отпушти тренерот Хулен Лопетеги само ден по катастрофалниот пораз од Барселона од 1:5, по кој падна на деветтото место на табелата, што ...
ШПАНИЈА ГО ОТПУШТИ СЕЛЕКТОРОТ ЛОПЕТЕГИ ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА МУНДИЈАЛОТ

ШПАНИЈА ГО ОТПУШТИ СЕЛЕКТОРОТ ЛОПЕТЕГИ ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА МУНДИЈАЛОТ

Шпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Шпани ...
БАЕРН ГО ИЗБРКА АНЧЕЛОТИ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 21 ГОДИНА

БАЕРН ГО ИЗБРКА АНЧЕЛОТИ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 21 ГОДИНА

Карло Анчелоти ја напушти функцијата тренер на Баерн Минхен, потврди германскиот шампион. Смената доаѓа ден по дебаклот против ПСЖ (3:0) во второто к ...
КОМПОЗИТОРОТ НА „СИМПСОНОВИ“ ДОБИ ОТКАЗ ПО 27 ГОДИНИ СОРАБОТКА

КОМПОЗИТОРОТ НА „СИМПСОНОВИ“ ДОБИ ОТКАЗ ПО 27 ГОДИНИ СОРАБОТКА

Продуцентите на најдолговечната анимирана серија на сите времиња „Симпсонови“ му врачија отказ на композиторот Алф Клаусен по 27 години соработка. По ...
7 / 7 НАПИСИ