Таг: отказ

1 2 3 10 / 28 НАПИСИ
АНА НЕТРЕБКО ЈА ТУЖИ ОПЕРА МЕТРОПОЛИТЕН, ОД КАДЕ БЕШЕ ОТПУШТЕНА ПОРАДИ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

АНА НЕТРЕБКО ЈА ТУЖИ ОПЕРА МЕТРОПОЛИТЕН, ОД КАДЕ БЕШЕ ОТПУШТЕНА ПОРАДИ ПОДДРШКАТА ЗА ПУТИН

Руската оперска дива Ана Нетребко ја тужи Оперската куќа Метрополитен во Њујорк, бидејќи ја отпушти кога почна руската инвазија врз Украина. Нетребко ...
НАМЕСТО ДВЕ ПЛАТИ, СТО ВРАБОТЕНИ ТРЕБА ДА ПОТПИШАТ ДЕКА САМИ СИ БАРААТ ОТКАЗ ОД ФИРМАТА КОЈА ГИ ОБЕЗБЕДУВА ПОДРАЧНИТЕ ЕДИНИЦИ НА МИНИСТЕРСТВА И ДРЖАВНИ ОРГАНИ ВО ОПШТИНИТЕ

НАМЕСТО ДВЕ ПЛАТИ, СТО ВРАБОТЕНИ ТРЕБА ДА ПОТПИШАТ ДЕКА САМИ СИ БАРААТ ОТКАЗ ОД ФИРМАТА КОЈА ГИ ОБЕЗБЕДУВА ПОДРАЧНИТЕ ЕДИНИЦИ НА МИНИСТЕРСТВА И ДРЖАВНИ ОРГАНИ ВО ОПШТИНИТЕ

Над сто вработени во „Никоб“, кои работат на обзбедување на општинските згради во Македонија што имаат канцеларии и на подрачни единици на министерств ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ИЗБРКАН ОД РАБОТА ВТОР ЧЛЕН НА ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА ГРАД СКОПЈЕ, ИЗБРКАНИТЕ ВЕЛАТ СЕКРЕТАРОТ ГЛИГОРОВ ГИ МАЛТРЕТИРА И ИМ СЕ ЗАКАНУВА НА СИТЕ ВРАБОТЕНИ

За една недела е избркан од работа и втор вработен во обезбедувањето на Град Скопје. Даниел Давитковски, кој работи во Градот 18 години, вели дека е и ...
40 РАБОТНИЦИ ОД ШТИПСКАТА ФАБРИКА „ЈАГЈEМЕЗЛЕР“ ВО НОВАТА ГОДИНА ВЛЕГОА КАКО ТЕХНОЛОШКИ ВИШОК ИЛИ СО ОТКАЗ БЕЗ ПАРИЧЕН НАДОМЕСТ

40 РАБОТНИЦИ ОД ШТИПСКАТА ФАБРИКА „ЈАГЈEМЕЗЛЕР“ ВО НОВАТА ГОДИНА ВЛЕГОА КАКО ТЕХНОЛОШКИ ВИШОК ИЛИ СО ОТКАЗ БЕЗ ПАРИЧЕН НАДОМЕСТ

Пред новата година, четириесетина работници од „Јагјемезлер“, штипската фабрика за деним платно за производство на фармерки, биле прогласени за технол ...
„ТВИТЕР“ ПРИВРЕМЕНО ГИ ЗАТВОРИ КАНЦЕЛАРИИТЕ ПО БРОЈНИ ОТКАЗИ ОД ВРАБОТЕНИТЕ

„ТВИТЕР“ ПРИВРЕМЕНО ГИ ЗАТВОРИ КАНЦЕЛАРИИТЕ ПО БРОЈНИ ОТКАЗИ ОД ВРАБОТЕНИТЕ

„Твитер“ им соопшти на своите вработени дека привремено ги затвора канцелариите на компанијата. Притоа им било кажано дека повторно ќе се отворат на 2 ...
МАСК ОТПУШТИ ПОЛОВИНА ОД ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ТВИТЕР“ ЗАШТО ГУБИ ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ДЕН

МАСК ОТПУШТИ ПОЛОВИНА ОД ВРАБОТЕНИТЕ ВО „ТВИТЕР“ ЗАШТО ГУБИ ЧЕТИРИ МИЛИОНИ ДОЛАРИ НА ДЕН

Новиот сопственик и директор на „Твитер“, Илон Маск, ја бранеше одлуката за драстично кратење на работните места, велејќи дека немал избор зашто компа ...
МАСК ПОЧНУВА СО ОТПУШТАЊАТА ВО „ТВИТЕР“, СИТЕ ВРАБОТЕНИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОБИЈАТ МЕЈЛ ЗА НИВНАТА ИДНИНА

МАСК ПОЧНУВА СО ОТПУШТАЊАТА ВО „ТВИТЕР“, СИТЕ ВРАБОТЕНИ ДЕНЕСКА ЌЕ ДОБИЈАТ МЕЈЛ ЗА НИВНАТА ИДНИНА

„Твитер“ денеска ќе ги информира сите свои вработени дали ќе бидат отпуштени, откако Илон Маск ја презеде компанијата во зделка вредна 44 милијарди до ...
МАСК ГО КУПИ „ТВИТЕР“ И ВЕДНАШ ГИ ИЗБРКА ДОСЕГАШНИТЕ ДИРЕКТОРИ

МАСК ГО КУПИ „ТВИТЕР“ И ВЕДНАШ ГИ ИЗБРКА ДОСЕГАШНИТЕ ДИРЕКТОРИ

Илон Маск го комплетираше преземањето на „Твитер“ вредно 44 милијарди долари, објавија американските медиуми и еден инвеститор во компанијата. „Птица ...
„ГУГЛ“ ГО ОТПУШТИ ИНЖЕНЕРОТ КОЈ КАЖА ДЕКА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ИМА ЧУВСТВА

„ГУГЛ“ ГО ОТПУШТИ ИНЖЕНЕРОТ КОЈ КАЖА ДЕКА ВЕШТАЧКАТА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ИМА ЧУВСТВА

„Гугл“ го отпушти инженерот кој тврдеше дека вештачката интелигенција има чувства. Минатиот месец, Блејк Лемоин излезе во јавност со неговата теорија ...
АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ОТПУШТИ 103 МАРИНЦИ ОТИ ОДБИЛЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

АМЕРИКАНСКАТА МОРНАРИЦА ОТПУШТИ 103 МАРИНЦИ ОТИ ОДБИЛЕ ДА СЕ ВАКЦИНИРААТ ПРОТИВ КОВИД-19

Над 100 американски маринци се избркани од работа откако одбиле да се вакцинираат против ковид-19. Тие ќе добијат соодветен надоместок за отказните ре ...
1 2 3 10 / 28 НАПИСИ