Таг: отказ

1 213 / 13 НАПИСИ
ШПАНИЈА ГО ОТПУШТИ СЕЛЕКТОРОТ ЛОПЕТЕГИ ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА МУНДИЈАЛОТ

ШПАНИЈА ГО ОТПУШТИ СЕЛЕКТОРОТ ЛОПЕТЕГИ ДЕН ПРЕД ПОЧЕТОКОТ НА МУНДИЈАЛОТ

Шпанската фудбалска репрезентација остана без селектор на ден пред почетокот на Светското првенство во Русија, откако Хулен Лопетеги доби отказ. Шпани ...
БАЕРН ГО ИЗБРКА АНЧЕЛОТИ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 21 ГОДИНА

БАЕРН ГО ИЗБРКА АНЧЕЛОТИ ПО НАЈТЕШКИОТ ПОРАЗ ВО ПОСЛЕДНИТЕ 21 ГОДИНА

Карло Анчелоти ја напушти функцијата тренер на Баерн Минхен, потврди германскиот шампион. Смената доаѓа ден по дебаклот против ПСЖ (3:0) во второто к ...
КОМПОЗИТОРОТ НА „СИМПСОНОВИ“ ДОБИ ОТКАЗ ПО 27 ГОДИНИ СОРАБОТКА

КОМПОЗИТОРОТ НА „СИМПСОНОВИ“ ДОБИ ОТКАЗ ПО 27 ГОДИНИ СОРАБОТКА

Продуцентите на најдолговечната анимирана серија на сите времиња „Симпсонови“ му врачија отказ на композиторот Алф Клаусен по 27 години соработка. По ...
1 213 / 13 НАПИСИ