Таг: пад

1 2 10 / 11 НАПИСИ
АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ ОД ТУРБУЛЕНЦИИТЕ ПРОПАДНАЛ 54 МЕТРИ ЗА 5 СЕКУНДИ, НАСТРАДАЛЕ ПАТНИЦИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ВРЗАНИ

АВИОНОТ НА „СИНГАПУР ЕРЛАЈНС“ ОД ТУРБУЛЕНЦИИТЕ ПРОПАДНАЛ 54 МЕТРИ ЗА 5 СЕКУНДИ, НАСТРАДАЛЕ ПАТНИЦИТЕ КОИ НЕ БИЛЕ ВРЗАНИ

Првичните истраги за силните турбуленции што на 21 мај го погодија летот на „Сингапур ерлајнс“ откриваат дека паднал околу 54 метри за 4,6 секунди. Ед ...
ЖЕНА ПАДНА ОД ТРЕТ КАТ ВО ОХРИД, ПОЛИЦИЈАТА ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА ДАЛИ Е ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ 

ЖЕНА ПАДНА ОД ТРЕТ КАТ ВО ОХРИД, ПОЛИЦИЈАТА ДОПРВА ЌЕ УТВРДУВА ДАЛИ Е ОБИД ЗА УБИСТВО ИЛИ НЕСРЕЌЕН СЛУЧАЈ 

Девојка доби тешки телесни повреди при пад од зграда во Охрид. Несреќата се случила попладнево, кога жената од трет кат паднала на плочникот, а поради ...
ПАДНАА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, ПРОБЛЕМОТ Е ГЛОБАЛЕН

ПАДНАА ФЕЈСБУК, ИНСТАГРАМ И МЕСИНЏЕР, ПРОБЛЕМОТ Е ГЛОБАЛЕН

Социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм, Месонџер и Тредс паднаа на глобално ниво, вклучувајќи ја и Македонија, при што корисниците не можат да влезат в ...
СОФИЈА ЛОРЕН ИТНО ОПЕРИРАНА ОТКАКО ПАДНАЛА ВО БАЊАТА И СКРШИЛА КОЛК

СОФИЈА ЛОРЕН ИТНО ОПЕРИРАНА ОТКАКО ПАДНАЛА ВО БАЊАТА И СКРШИЛА КОЛК

Италијанската филмска дива Софија Лорен итно беше оперирана откако паднала во бањата во својот дом во Швајцарија. Осумдесет и деветгодишната актерка п ...
ПЛАНИНАР ПРЕЖИВЕАЛ ПАД ОД ВИСОЧИНА ОД 600 МЕТРИ НА НОВ ЗЕЛАНД

ПЛАНИНАР ПРЕЖИВЕАЛ ПАД ОД ВИСОЧИНА ОД 600 МЕТРИ НА НОВ ЗЕЛАНД

Новозеландски планинар чудесно преживеал пад од височина од 600 метри со мали повреди откако паднал низ планината Таранаки. Полицијата кажа дека тој б ...
МЕ НАПАДНА ВРЕЌА СО ПЕСОК – БАЈДЕН СЕ СОПНА И ПАДНА ДОДЕКА ДОДЕЛУВАШЕ ДИПЛОМИ

МЕ НАПАДНА ВРЕЌА СО ПЕСОК – БАЈДЕН СЕ СОПНА И ПАДНА ДОДЕКА ДОДЕЛУВАШЕ ДИПЛОМИ

Белата куќа соопшти дека Џо Бајден е добро откако најстариот претседател во историјата на САД се сопна и падна на церемонијата на доделување дипломи в ...
ПРИВРЕМЕНО ПАДНАА ГОЛЕМ БРОЈ ВОДЕЧКИ СВЕТСКИ САЈТОВИ ПОРАДИ МАСИВЕН ПРЕКИН ВО ИНТЕРНЕТОТ

ПРИВРЕМЕНО ПАДНАА ГОЛЕМ БРОЈ ВОДЕЧКИ СВЕТСКИ САЈТОВИ ПОРАДИ МАСИВЕН ПРЕКИН ВО ИНТЕРНЕТОТ

Голем број водечки сајтови и апликации на светот паднаа денеска, вклучувајќи и медиуми, што се поврзува со проблеми со нивниот провајдер „Фестли“. ...
МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА СЕ НАМАЛИ ЗА 12,7 ОТСТО ВО ВТОРОТО ТРИМЕСЕЧЈЕ, ЗАЕВ НАЈАВИ НОВ ПАКЕТ МЕРКИ, ОВОЈПАТ БЕЗ ЗАДОЛЖУВАЊЕ

МАКЕДОНСКАТА ЕКОНОМИЈА СЕ НАМАЛИ ЗА 12,7 ОТСТО ВО ВТОРОТО ТРИМЕСЕЧЈЕ, ЗАЕВ НАЈАВИ НОВ ПАКЕТ МЕРКИ, ОВОЈПАТ БЕЗ ЗАДОЛЖУВАЊЕ

Македонската економија се намали за 12,7 отсто во вториот квартал од годината, соопшти Државниот завод за статистика. Станува збор за месеците април, ...
9 НОЕМВРИ Е ДЕН И НА СРЕЌАТА И НА НЕСРЕЌАТА ВО ГЕРМАНСКАТА ИСТОРИЈА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

9 НОЕМВРИ Е ДЕН И НА СРЕЌАТА И НА НЕСРЕЌАТА ВО ГЕРМАНСКАТА ИСТОРИЈА, РЕЧЕ МЕРКЕЛ НА ПРОСЛАВАТА ЗА 30 ГОДИНИ ОД ПАДОТ НА БЕРЛИНСКИОТ ЅИД

Германската канцеларка Ангела Меркел предупреди да не се зема демократијата здраво за готово, на церемонијата за одбележување на 30-годишнината од пад ...
САМО ОСУМ ОТСТО ОД ХОЛИВУДСКИТЕ ХИТОВИ СЕ РЕЖИРАНИ ОД ЖЕНИ

САМО ОСУМ ОТСТО ОД ХОЛИВУДСКИТЕ ХИТОВИ СЕ РЕЖИРАНИ ОД ЖЕНИ

Само осум отсто од холивудските блокбастери во 2018 година се режирани од жени, што е пад од 11-те отсто од минатата година, и поради големите напори ...
1 2 10 / 11 НАПИСИ