Таг: Пакистан

1 2 10 / 13 НАПИСИ
НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДОТ НА ПАКИСТАНСКАТА БЕРЗА

НАЈМАЛКУ ШЕСТМИНА УБИЕНИ ВО НАПАДОТ НА ПАКИСТАНСКАТА БЕРЗА

Најмалку две лица се убиени во нападот на пакистанската берза во Карачи, а уште неколкумина се повредени. Напаѓачите упаднале во зградата откако фрлил ...
ЕДНА ТРЕТИНА ОД ПИЛОТИТЕ ВО ПАКИСТАН ИМААТ ЛАЖНА ДОЗВОЛА ЗА ЛЕТАЊЕ

ЕДНА ТРЕТИНА ОД ПИЛОТИТЕ ВО ПАКИСТАН ИМААТ ЛАЖНА ДОЗВОЛА ЗА ЛЕТАЊЕ

Повеќе од 30% од цивилните пилоти во Пакистан имаат лажна дозвола и не се квалификувани да летаат, откри министерот за авијација Гулам Сарвар Кан. ...
ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

Најмалку двајца патници ја преживеале вчерашната несреќа на пакистанскиот авион „ербас А320“, кој падна во населено место непосредно пред да слета на ...
НА ПАКИСТАНСКИОТ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ МУ ОТПАДНАЛ МОТОР ПРЕД ДА СЕ УРНЕ КАЈ КАРАЧИ, НЕМА ПРЕЖИВЕАНИ

НА ПАКИСТАНСКИОТ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ МУ ОТПАДНАЛ МОТОР ПРЕД ДА СЕ УРНЕ КАЈ КАРАЧИ, НЕМА ПРЕЖИВЕАНИ

Сите 107 луѓе кои биле во пакистанскиот авион што денеска се урна пред слетувањето на аеродромот во Карачи се мртви, објави градоначалникот на Карачи. ...
ПАКИСТАНСКИ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ СЕ УРНА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО КАРАЧИ

ПАКИСТАНСКИ АВИОН СО 107 ЛУЃЕ СЕ УРНА ПРИ СЛЕТУВАЊЕ ВО КАРАЧИ

Авион на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА) се урна во близина на аеродромот во Карачи, објавија државните медиуми. Официјални лица потврдиј ...
БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАКИСТАН ПЕРВЕЗ МУШАРАФ ОСУДЕН НА СМРТ

БИВШИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ПАКИСТАН ПЕРВЕЗ МУШАРАФ ОСУДЕН НА СМРТ

Специјален суд во Исламабад го осуди на смрт поранешниот воен лидер на Пакистан, генералот Перваз Мушараф. Тој уште пред шест години беше обвинет за п ...
ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА ОТКАКО 200 АДВОКАТИ НАПАДНАА БОЛНИЦА ВО ПАКИСТАН

ТРОЈЦА ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА ОТКАКО 200 АДВОКАТИ НАПАДНАА БОЛНИЦА ВО ПАКИСТАН

Тројца пациенти починаа откако стотици адвокати нападнаа болница во пакистанскиот град Лахоре. Видеоснимки покажаа толпа адвокати како упаѓа во про ...
ИЗГОРЕ ВОЗ ВО ПАКИСТАН ОТКАКО ПАТНИЦИТЕ ГОТВЕЛЕ ПОЈАДОК, НАЈМАЛКУ 65 МРТВИ

ИЗГОРЕ ВОЗ ВО ПАКИСТАН ОТКАКО ПАТНИЦИТЕ ГОТВЕЛЕ ПОЈАДОК, НАЈМАЛКУ 65 МРТВИ

Најмалку 65 патници загинаа откако се запали воз во Пакистан. Министерот за железници Шеик Рашид Ахмед изјави дека пожарот бил предизвикан од експл ...
ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

ИСТОШТЕНИ И РАЗРАНЕТИ НА НАД 40 СТЕПЕНИ, МИГРАНТИ СЕДУМ ДЕНА ПЕШАЧЕЛЕ ОД ГРЧКА ГРАНИЦА ДО ВЕЛЕС

Седум дена на температури над 40 степени пешачела група од девет момчиња и мажи до 30-годишна возраст, кои влегле илегално преку границата со Грција. ...
ВО ВОЗИЛО НА СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ 48 МИГРАНТИ ОД АЗИЈА

ВО ВОЗИЛО НА СКОПЈАНЕЦ ПРОНАЈДЕНИ 48 МИГРАНТИ ОД АЗИЈА

Четириесет и осум мигранти се пронајдени во товарно возило со скопски регистарски ознаки во близина на валандовското село Грчиште. Полицијата објави д ...
1 2 10 / 13 НАПИСИ