Таг: парк

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
УНИВЕРЗАЛНА САЛА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ НА ТАА ЛОКАЦИЈА САМО СО ПОСТОЈНАТА ГОЛЕМИНА, ВЕЛАТ ОД АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ

УНИВЕРЗАЛНА САЛА МОЖЕ ДА ОСТАНЕ НА ТАА ЛОКАЦИЈА САМО СО ПОСТОЈНАТА ГОЛЕМИНА, ВЕЛАТ ОД АСОЦИЈАЦИЈАТА НА АРХИТЕКТИ

Предложивме нова Универзална сала да се гради на нова локација бидејќи од Град Скопје нѐ информираа дека Скопје има потреба од поголема и современа са ...
ГРАД СКОПЈЕ РАСПИША КОНКУРС ЗА ПАРК СО ЛЕТНА СЦЕНА НА МЕСТОТО НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

ГРАД СКОПЈЕ РАСПИША КОНКУРС ЗА ПАРК СО ЛЕТНА СЦЕНА НА МЕСТОТО НА УНИВЕРЗАЛНА САЛА

Град Скопје објави конкурс за избор на идејно решение за парк на местото на Универзална сала. Откако Асоцијацијата на архитекти на Македонија предложи ...
БИТОЛА ИМА ДВОЈНО ПОМАЛКУ ЗЕЛЕНИЛО ПО ЖИТЕЛ ОД ПРОПИШАНИОТ МИНИМУМ, ПРЕДЛОЖЕНИ 13 ЛОКАЦИИ ЗА ПАРКОВИ

БИТОЛА ИМА ДВОЈНО ПОМАЛКУ ЗЕЛЕНИЛО ПО ЖИТЕЛ ОД ПРОПИШАНИОТ МИНИМУМ, ПРЕДЛОЖЕНИ 13 ЛОКАЦИИ ЗА ПАРКОВИ

Според Светската здравствена организација, за одржување на јавното здравје на граѓаните потребно е парковско зеленило со минимална површина од девет к ...
НОВО ЗЕЛЕНИЛО И ПАРК НА ПЛАСТИЧАРСКА ВО СКОПЈЕ, НАЕСЕН НОВИ ДРВОРЕДИ, НАЈАВУВА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

НОВО ЗЕЛЕНИЛО И ПАРК НА ПЛАСТИЧАРСКА ВО СКОПЈЕ, НАЕСЕН НОВИ ДРВОРЕДИ, НАЈАВУВА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

На реконструираниот булевар Никола Карев или познатата Пластичарска улица, ЈП „Паркови и зеленило“ и Град Скопје работат на подигнување ново зеленило. ...
ВРЕДИ ДА СЕ РАЗГЛЕДА ИДЕЈАТА НА АРХИТЕКТИТЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДА СЕ ГРАДИ НА ДРУГА ЛОКАЦИЈА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

ВРЕДИ ДА СЕ РАЗГЛЕДА ИДЕЈАТА НА АРХИТЕКТИТЕ УНИВЕРЗАЛНА САЛА ДА СЕ ГРАДИ НА ДРУГА ЛОКАЦИЈА, ВЕЛИ ШИЛЕГОВ

Секоја идеја која доаѓа од фелата треба да се разгледа, вели градоначалникот Петре Шилегов за предлогот на Асоцијацијата на архитекти на Македонија Ун ...
ДЕПОНИЈАТА ВО КИСЕЛА ВОДА УРЕДЕНА ВО ПАРК, НАЕСЕН ЌЕ СЕ НАСАДАТ 400 ДРВЈА

ДЕПОНИЈАТА ВО КИСЕЛА ВОДА УРЕДЕНА ВО ПАРК, НАЕСЕН ЌЕ СЕ НАСАДАТ 400 ДРВЈА

Просторот долж железничката пруга во населбата 11 Октомври во Кисела Вода, кој со години беше депонија со шут и отпад, стана парк. Град Скопје деновив ...
ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО „ЛАЗО ТРПОВСКИ“ ЌЕ СТАНЕ НОВ ПАРК ВО КАРПОШ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ

ДВОРОТ НА УЧИЛИШТЕТО „ЛАЗО ТРПОВСКИ“ ЌЕ СТАНЕ НОВ ПАРК ВО КАРПОШ, НАЈАВИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ БОГОЕВ

Дворот на основното училиште „Лазо Трповски“ во населбата Карпош 3 ќе стане парк со површина од 11.000 метри квадратни. Општина Карпош деновиве започн ...
19 ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА СТИГНАЛЕ НА КОНКУРСОТ ЗА НОВ ПАРК ВО КАРПОШ, ОД НАГРАДЕНИТЕ 4 ЌЕ СЕ ПРАВИ ПРОЕКТОТ

19 ИДЕЈНИ РЕШЕНИЈА СТИГНАЛЕ НА КОНКУРСОТ ЗА НОВ ПАРК ВО КАРПОШ, ОД НАГРАДЕНИТЕ 4 ЌЕ СЕ ПРАВИ ПРОЕКТОТ

Деветнаесет идејни решенија за изгледот и содржините на новиот парк во Карпош стигнаа на конкурсот ,кој го објави Град Скопје минатиот месец. Мешовита ...
ИСКРШЕН ПАРКОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГЕВГЕЛИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

ИСКРШЕН ПАРКОТ ВО ЦЕНТАРОТ НА ГЕВГЕЛИЈА ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

Откорнати садници и цвеќиња од жардиниери, демолирани садови за декоративни растенија, уништени палми, расфрлени клупи, беше сликата утрово во Гевгели ...
ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ

Од утре (22 март) се воведува полициски час во земјавата, соопшти Министерството за внатрешни работи. Со оваа мерка која вечерва била усвоена на вл ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ