Таг: „Паркови и зеленило“

1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ
СЕКРЕТАРОТ НА ОПШТИНА САРАЈ СЕФИ ШАБАНИ ОД ДУИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

СЕКРЕТАРОТ НА ОПШТИНА САРАЈ СЕФИ ШАБАНИ ОД ДУИ Е НОВ ДИРЕКТОР НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“

Досегашниот секретар на Општина Сарај Сефи Шабани од ДУИ е нов в. д. директор на скопското ЈП „Паркови и зеленило“. Откако во неделата директорот Зухе ...
ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ РЕЏЕПИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, МЕСЕЦ ДЕНА ОТКАКО АРСОВСКА МУ ДАДЕ МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОР

ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ РЕЏЕПИ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, МЕСЕЦ ДЕНА ОТКАКО АРСОВСКА МУ ДАДЕ МЕНАЏЕРСКИ ДОГОВОР

Директорот на ЈП „Паркови и зеленило" Зухејр Реџепи, кадар на ДУИ, поднесе оставка. Како што напиша тој на официјалниот фејсбук профил на претпријатие ...
РАСКОПАНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ТРЕВНИК

РАСКОПАНИОТ ПЛОЧНИК НА ПЛОШТАДОТ ФИЛИП ВТОРИ ВО СКОПЈЕ ЌЕ БИДЕ ТРЕВНИК

Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ денеска почнаа со уредување на Плоштадот Филип Втори. Раскопаниот плочник кој со години стои искршен и е претворен во ...
ГИ ПОЛЕАЛ СО БЕНЗИН, ПА ГИ ЗАПАЛИЛ БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ПОКАЖУВААТ СНИМКИТЕ ОД БЕЗБЕДНОСТИТЕ КАМЕРИ

ГИ ПОЛЕАЛ СО БЕНЗИН, ПА ГИ ЗАПАЛИЛ БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ПОКАЖУВААТ СНИМКИТЕ ОД БЕЗБЕДНОСТИТЕ КАМЕРИ

Непознат сторител синоќа ги полеал со бензин бараките на ЈП „Паркови и зеленило“ и потоа ги запалил. Снимката од безбедносните камери, објавена на Феј ...
СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИЈА БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ЗА ЕДНА ГОДИНА ВТОРПАТ ГОРАТ ОБЈЕКТИ ПОД НАДЛЕЖНОСТ НА ГРАД СКОПЈЕ

СИНОЌА СЕ ЗАПАЛИЈА БАРАКИТЕ НА „ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“, ЗА ЕДНА ГОДИНА ВТОРПАТ ГОРАТ ОБЈЕКТИ ПОД НАДЛЕЖНОСТ НА ГРАД СКОПЈЕ

Синоќа после полноќ пожар избил во бараките каде што се сместени директорот и вработените во ЈП „Паркови и зеленило". Бараките се наоѓаат кај расадник ...
ГРАД СКОПЈЕ ОТСЕГА ЌЕ МОРА ЈАВНО ДА ГИ ОБЈАВУВА РЕШЕНИЈАТА ЗА СЕЧЕЊЕ ДРВЈА

ГРАД СКОПЈЕ ОТСЕГА ЌЕ МОРА ЈАВНО ДА ГИ ОБЈАВУВА РЕШЕНИЈАТА ЗА СЕЧЕЊЕ ДРВЈА

Сите решенија за сечење дрвја низ Скопје отсега Градот ќе мора јавно да ги објавува. Оваа одлука беше усвоена на вчерашната седница на Советот на Град ...
„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

„ПАРКОВИ И ЗЕЛЕНИЛО“ ДОБИ 400.000 ЕВРА СУБВЕНЦИИ ОД ГРАД СКОПЈЕ ОТИ НЕМА ПАРИ ЗА ПЛАТА, „ЛАЈКА“ 113.000 ЕВРА ЗА ДА ПЛАТИ СМЕТКИ

Пола милион евра се пренаменија од буџетот на Град Скопје за субвенции на јавните претпријатија „Паркови и зеленило“ и „Лајка“. На денешната вонредна ...
И ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ“ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ОСТАНАА САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ЈСП И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД АРСОВСКА

И ДИРЕКТОРОТ НА „ПАРКОВИ“ ПОДНЕСЕ ОСТАВКА, ОСТАНАА САМО ДИРЕКТОРИТЕ НА ЈСП И „КОМУНАЛНА ХИГИЕНА“ КОИ ВЕЛАТ ДЕКА СЕ ЗАДОВОЛНИ ОД АРСОВСКА

И директорот на скопското ЈП „Паркови и зеленило“ Ангеле Сотировски денеска поднесе оставка од функцијата бидејќи не е задоволен од соработката со гра ...
СЕЧА НА ДРВЈА ВО АЕРОДРОМ, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ ЗОШТО СЕ СЕЧАТ

СЕЧА НА ДРВЈА ВО АЕРОДРОМ, ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА ЌЕ ОДГОВОРИ ЗОШТО СЕ СЕЧАТ

Јавното претпријатие „Паркови и зеленило“ денеска сечеше дрвја на улицата Васко Карангелески во населбата Аеродром во Скопје. Граѓани на социјалните м ...
НОВИ ЦВЕТНИ АРАНЖМАНИ ВО ПАРКОВИТЕ ВО НОВО ЛИСИЧЕ И КОЗЛЕ СО ДОНАЦИЈА НА СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ

НОВИ ЦВЕТНИ АРАНЖМАНИ ВО ПАРКОВИТЕ ВО НОВО ЛИСИЧЕ И КОЗЛЕ СО ДОНАЦИЈА НА СТОПАНСКА БАНКА СКОПЈЕ

Стопанска банка АД-Скопје заедно со ЈП „Паркови и зеленило“ засади цветни аранжмани на две урбани локации во Скопје, со кои дополнително го уреди и ос ...
1 2 3 5 10 / 42 НАПИСИ