Таг: Парламент

1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ
ЗАКОНОТ ЗА СТАТУСОТ НА СЈО ПОМИНА НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА, ЕКСПРЕСНО ЌЕ СЕ ПРАЌА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

ЗАКОНОТ ЗА СТАТУСОТ НА СЈО ПОМИНА НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА, ЕКСПРЕСНО ЌЕ СЕ ПРАЌА ВО ПАРЛАМЕНТОТ

Законот за Јавно обвинителство на Македонија со кој Специјалнотојавно обвинителство се спојува со редовното, ама со сите истраги и предистраги кои ги ...
БИ БИЛ ДОБАР КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ, АМА СУМ ПОПРИЛИЧНО МЛАД ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ЗАЕВ

БИ БИЛ ДОБАР КОНСЕНЗУАЛЕН КАНДИДАТ, АМА СУМ ПОПРИЛИЧНО МЛАД ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ, ВЕЛИ ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев вели дека според анкетите и рејтинзите тој би бил добар консензуален кандидат за претседател, но дека тој сепак нема да се кандид ...
РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ БИДЕ ИСТОРИСКИ ЧЕКОР, РЕЧЕ ЦИПРАС ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

РАТИФИКАЦИЈАТА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА ЌЕ БИДЕ ИСТОРИСКИ ЧЕКОР, РЕЧЕ ЦИПРАС ВО ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ

Ратификацијата на Договорот од Преспа ќе биде историски чекор, рече вечерва грчкиот премиер Алексис Ципрас во обраќањето во Парламентот каде трае расп ...
ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ УТРЕ ПОПЛАДНЕ ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

ГРЧКИОТ ПАРЛАМЕНТ УТРЕ ПОПЛАДНЕ ЌЕ ГЛАСА ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Грчкиот парламент одлучи утре во 14.30 да гласа за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Ма ...
ПАРЛАМЕНТОТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ НА ТЕРЕЗА МЕЈ

ПАРЛАМЕНТОТ ГО ОДБИ ПЛАНОТ ЗА БРЕГЗИТ НА ТЕРЕЗА МЕЈ

Планот на британската премиерка Тереза Меј за  излез на Обединетото Кралство од Европската унија (Брегзит) е одбиен во Парламентот со 230 гласови - на ...
В СРЕДА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА НА ЦИПРАС, ПА СЛЕДИ РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

В СРЕДА ЌЕ СЕ ГЛАСА ЗА ДОВЕРБА НА ВЛАДАТА НА ЦИПРАС, ПА СЛЕДИ РАТИФИКАЦИЈА НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА

Утре во Парламентот на Грција почнува седницата на која два дена ќе се расправа за доверба на владата на премиерот Алексис Ципрас, за што ќе се гласа ...
ИМА НАЧИН ЗАЕДНО ДА СТАПАТ НА СИЛА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ И РАТИФИКАЦИИТЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

ИМА НАЧИН ЗАЕДНО ДА СТАПАТ НА СИЛА УСТАВНИТЕ ИЗМЕНИ И РАТИФИКАЦИИТЕ НА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА И ПРОТОКОЛОТ ЗА ВЛЕЗ ВО НАТО, ВЕЛИ ДИМИТРОВ

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров рече дека во блиски консултации меѓу владите и министерствата за надворешни работи на Македонија и Грц ...
ЗА ИЗГРАДБА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ЌЕ ИМА ДЕБАТА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

ЗА ИЗГРАДБА НА КЛИНИЧКИОТ ЦЕНТАР ЌЕ ИМА ДЕБАТА ВО ПАРЛАМЕНТОТ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

За изградба на Клиничкиот центар во Скопје следната недела ќе има дебата во Собранието, кажа премиерот Зоран Заев за делот на капитални инвестиции кои ...
670.000 ДЕМОНСТРАНТИ ВО ЛОНДОН ПОБАРАА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

670.000 ДЕМОНСТРАНТИ ВО ЛОНДОН ПОБАРАА ВТОР РЕФЕРЕНДУМ ЗА БРЕГЗИТ

Околу 670 илјади граѓани протестираа на Плоштадот пред Парламентот во Лондон, барајќи втор референдум за брегзит, во организација на „Гласот на народо ...
КЛУЧНО Е ПАРЛАМЕНТОТ ДА ОДЛУЧИ ЗА НЕОПХОДНИТЕ УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МУ ПИША МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ

КЛУЧНО Е ПАРЛАМЕНТОТ ДА ОДЛУЧИ ЗА НЕОПХОДНИТЕ УСТАВНИ ИЗМЕНИ, МУ ПИША МЕРКЕЛ НА ЗАЕВ

Германската канцеларка Ангела Меркел во писмото до премиерот Зоран Заев од 5 октомври ветува натамошна поддршка за имплементација на Преспанскиот дого ...
1 2 3 4 5 20 / 48 НАПИСИ