Таг: пасоши

1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ
В САБОТА СЛИКАЊЕ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ЗА 18-ГОДИШНИЦИТЕ КОИ НЕМААТ БИОМЕТРИСКА ЛИЧНА КАРТА, НИТУ ПАСОШ

В САБОТА СЛИКАЊЕ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ЗА 18-ГОДИШНИЦИТЕ КОИ НЕМААТ БИОМЕТРИСКА ЛИЧНА КАРТА, НИТУ ПАСОШ

Лицата кои наполниле 18 години, а немаат никаков биометриски документ во сабота ќе можат да се сликаат без закажан термин. Како што најавија од Минист ...
ДО ИЗБОРИ ИМА ВРЕМЕ СЕКОЈ ДА ИЗВАДИ НОВИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ГЛАСА, РЕЧЕ ЏАФЕРИ

ДО ИЗБОРИ ИМА ВРЕМЕ СЕКОЈ ДА ИЗВАДИ НОВИ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ ЗА ДА МОЖЕ ДА ГЛАСА, РЕЧЕ ЏАФЕРИ

Техничкиот премиер Талат Џафери смета дека граѓаните имаат време да извадат нови лични документи за да гласаат на претседателските и парламентарните и ...
МВР ВОВЕДЕ ЕЛЕКТРОНСКО ЗАКАЖУВАЊЕ ТЕРМИНИ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ СО „СЕВЕРНА“

МВР ВОВЕДЕ ЕЛЕКТРОНСКО ЗАКАЖУВАЊЕ ТЕРМИНИ ЗА ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ СО „СЕВЕРНА“

Од денес може електронски да се поднесе барање за вадење лични документи со новото уставно име Северна Македонија. Бидејќи на телефонскиот број 072/92 ...
МВР ИМАЛО НАЈМНОГУ ВЕСТИ ЗА ЦРНА ХРОНИКА, А НЕДОВОЛНО ИНФОРМАЦИИ ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

МВР ИМАЛО НАЈМНОГУ ВЕСТИ ЗА ЦРНА ХРОНИКА, А НЕДОВОЛНО ИНФОРМАЦИИ ЗА ВАДЕЊЕ ЛИЧНИ ДОКУМЕНТИ, ВЕЛИ НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

Вестите за црна хроника и за превентивните активности на полицијата позачестено биле објавувани од Министреството за внатрешни работи (МВР) во јавност ...
СЕНДВИЧ ЗА ПАСОШОТ

СЕНДВИЧ ЗА ПАСОШОТ

Многу би сакал да знам колкумина од македонските пратеници покрај обичниот и дипломатскиот пасош со себе си го носат и бугарскиот пасош. ...
ДОПОЛНИТЕЛИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ВО МВР БОЈМАЦЛИЕВ ПРЕЧЕКА НОВА ПРАТКА ОД 140.000 ОБРАСЦИ ЗА ПАСОШИ НА ГРЧКАТА ГРАНИЦА

ДОПОЛНИТЕЛИОТ ЗАМЕНИК-МИНИСТЕР ВО МВР БОЈМАЦЛИЕВ ПРЕЧЕКА НОВА ПРАТКА ОД 140.000 ОБРАСЦИ ЗА ПАСОШИ НА ГРЧКАТА ГРАНИЦА

Новата пратка од 140.000 обрасци за пасоши ја пречека синоќа дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот преми ...
БОЛНИТЕ СО УРЕДНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЌЕ ДОБИВААТ ПАСОШ ВОН ПРОЦЕДУРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ

БОЛНИТЕ СО УРЕДНА ДОКУМЕНТАЦИЈА ЌЕ ДОБИВААТ ПАСОШ ВОН ПРОЦЕДУРА, РЕЧЕ МИНИСТЕРОТ ТОШКОВСКИ

Болните кои немаат соодветни патни исправи за да заминат на лекување, ќе ги добиваат со соодветна приложена документација и без чекање, најави техничк ...
СИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ ВО МРТВ ИЛИ ВО „ПРОЛЕТ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ДОБИВААТ СМС-ПОРАКА ДЕКА МОЖАТ ДА СИ ГО ЗЕМАТ

СИТЕ КОИ ВО СКОПЈЕ СЕ СЛИКАЛЕ ЗА ПАСОШ ВО МРТВ ИЛИ ВО „ПРОЛЕТ“ ОД ПОНЕДЕЛНИК ЌЕ ДОБИВААТ СМС-ПОРАКА ДЕКА МОЖАТ ДА СИ ГО ЗЕМАТ

Министерството за внатрешни работи објави дека од понеделник (19 февруари) ќе се олесни подигнувањето готови пасоши за граѓаните кои се фотографирале ...
650.000 ГРАЃАНИ НИТУ ИМААТ ПОТРЕБА, НИТУ МОЖНОСТ ДА ЈА НАПУШТАТ ДРЖАВАТА ВО ИСТ ДЕН, ВЕЛИ ЏАФЕРИ ЗА ОНИЕ СО НЕСМЕНЕТИ ПАСОШИ

650.000 ГРАЃАНИ НИТУ ИМААТ ПОТРЕБА, НИТУ МОЖНОСТ ДА ЈА НАПУШТАТ ДРЖАВАТА ВО ИСТ ДЕН, ВЕЛИ ЏАФЕРИ ЗА ОНИЕ СО НЕСМЕНЕТИ ПАСОШИ

Техничкиот премиер Талат Џафери вели дека 650 илјади македонски граѓани, кои немаат пасоши со „Северна“, ниту имаат потреба, ниту пак има можност да ј ...
ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДОСТАВИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ СО КОИ ВОЗАЧКИТЕ ДОЗВОЛИ БЕЗ „СЕВЕРНА“ ЌЕ ВАЖАТ ВО ЗЕМЈАВА ДО 31 ДЕКЕМВРИ

ВМРО-ДПМНЕ ГИ ДОСТАВИ ИЗМЕНИТЕ НА ЗАКОНОТ ЗА БЕЗБЕДНОСТ ВО СООБРАЌАЈОТ СО КОИ ВОЗАЧКИТЕ ДОЗВОЛИ БЕЗ „СЕВЕРНА“ ЌЕ ВАЖАТ ВО ЗЕМЈАВА ДО 31 ДЕКЕМВРИ

Министерот за внатрешни работи Панче Тошковски со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ денеска во Собранието поднесоа предлог за измена на законите за пат ...
1 2 3 6 10 / 55 НАПИСИ