Таг: патник

НИКОЈ НЕ НИ СЕ ЈАВУВА ОД АГЕНЦИЈАТА, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ НИ КАЖУВААТ НИШТО, ВЕЛИ РОДНИНА НА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСИТЕ НА „БЕСА ТРАНС“

НИКОЈ НЕ НИ СЕ ЈАВУВА ОД АГЕНЦИЈАТА, ИНСТИТУЦИИТЕ НЕ НИ КАЖУВААТ НИШТО, ВЕЛИ РОДНИНА НА ЕДЕН ОД ПАТНИЦИТЕ ВО АВТОБУСИТЕ НА „БЕСА ТРАНС“

Енес Бакиу (41) од Скопје, кој бил во еден од четирите автобуси на „Беса транс“, ниту се јавува, ниту пишува, вели неговиот братучед. „За несреќата ...
ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

ДВАЈЦА ПАТНИЦИ ЈА ПРЕЖИВЕАЛЕ ВЧЕРАШНАТА АВИОНСКА НЕСРЕЌА ВО ПАКИСТАН

Најмалку двајца патници ја преживеале вчерашната несреќа на пакистанскиот авион „ербас А320“, кој падна во населено место непосредно пред да слета на ...
ПРИВЕДЕН ПАТНИК НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОТИ ПУШЕЛ ВО АВИОН

ПРИВЕДЕН ПАТНИК НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ ОТИ ПУШЕЛ ВО АВИОН

Патник на летот Брисел-Скопје на авиокомпанијата „Визер“ пушел цигара во авионот, по што бил приведен од полицијата на Скопскиот аеродром, потврдија о ...
ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ Е 15

ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ Е 15

Почина еден од повредените патници во несреќата кај село Ласкарци, кој беше во тешка состојба и се лекуваше на Клиниката за анестезија, реанимација и ...
ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

ТИ СИ ГЛУПАВА КУЧКА, ИНЦИДЕНТ НА ЛЕТОТ ОД ЛОНДОН ЗА СКОПЈЕ ЗА СЕНДВИЧ ОД МИСИРКА

Патник во авион кој во неделата летал од Лондон - Лутон за Скопје ја нарече стујардесата глупава кучка оти помислил дека му дала сендвич со свинска шу ...
ДЕЦАТА ХЕРОИ КОИ СПАСИЈА ЖИВОТ ВО АВТОБУС НАГРАДЕНИ ОД ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНА ЦЕНТАР

ДЕЦАТА ХЕРОИ КОИ СПАСИЈА ЖИВОТ ВО АВТОБУС НАГРАДЕНИ ОД ЦРВЕН КРСТ И ОПШТИНА ЦЕНТАР

Седмооделенците од основното училиште „Кочо Рацин“ во скопската општина Центар, кои вчера спасија патник во автобус на ЈСП да не се задуши откако му с ...
13-ГОДИШНИЦИ СПАСИЈА ПАТНИК ВО АВТОБУС ДА НЕ СЕ ЗАДУШИ, НА ВРАЌАЊЕ ОД НАТПРЕВАР ПО ПРВА ПОМОШ

13-ГОДИШНИЦИ СПАСИЈА ПАТНИК ВО АВТОБУС ДА НЕ СЕ ЗАДУШИ, НА ВРАЌАЊЕ ОД НАТПРЕВАР ПО ПРВА ПОМОШ

Патник во градски автобус, кому денес попладне му се слошило, добил прва помош од 13-годишни деца кои го спасиле да не се задуши додека дојде Итната п ...
7 / 7 НАПИСИ