Таг: пациенти

1 2 3 4 22 20 / 220 НАПИСИ
32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И ДВЕ ТРИЕСЕТГОДИШНИ ЛИЦА, НОВИ 299 БОЛНИ

32 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 МЕЃУ КОИ И ДВЕ ТРИЕСЕТГОДИШНИ ЛИЦА, НОВИ 299 БОЛНИ

Во изминативе 24 часа од компликации на ковид-19 починаа 32 лица на возраст од 32 до 87 години. Починати се 5 лица од Гостивар (61г,61г,64г,81г и 82г) ...
БЛАГО НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

БЛАГО НАМАЛУВАЊЕ НА БРОЈОТ НА ХОСПИТАЛИЗИРАНИ ПАЦИЕНТИ СО КОВИД-19 ВО ТЕТОВСКАТА БОЛНИЦА

Изминативе два-три дена во Клиничката болница  бројот на хоспитализираните лица со ковид-19 е во благо опаѓање. Исто така намелен е и бројот на амбула ...
СЕ НАПОЛНИ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ШТИП, 70 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

СЕ НАПОЛНИ МОДУЛАРНАТА КОВИД БОЛНИЦА ВО ШТИП, 70 ОТСТО ОД БОЛНИТЕ СЕ НА КИСЛОРОДНА ПОДДРШКА

Изминатава недела во Штип постојано се зголемува бројот на новозаболените од ковид-19.  Ако продолжи дневниот тренд на хоспитализирани, може да се оче ...
ЏАБЕ ЌЕ ВЕ ЛЕЧИМЕ АКО НЕ СТЕ ДИСЦИПЛИНИРАНИ И АКО НЕ СЕ ВАКЦИНИРАТЕ, АПЕЛИРА Д-Р НУРЕДИНИ ОД ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

ЏАБЕ ЌЕ ВЕ ЛЕЧИМЕ АКО НЕ СТЕ ДИСЦИПЛИНИРАНИ И АКО НЕ СЕ ВАКЦИНИРАТЕ, АПЕЛИРА Д-Р НУРЕДИНИ ОД ТЕТОВСКИОТ КОВИД-ЦЕНТАР

Лекарите се преморени од ковид пандемијата, но тоа не е проблем, проблем е недисциплинираноста на народот и отпорот кон вакцинацијата, вели за САКАМДА ...
ПОЛНИ МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД, ИНТЕРНИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА ПОВТОРНО СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА КОВИД-ЦЕНТРИ

ПОЛНИ МОДУЛАРНИТЕ БОЛНИЦИ ВО СТРУГА И ОХРИД, ИНТЕРНИТЕ ОДДЕЛЕНИЈА ПОВТОРНО СЕ ПОДГОТВУВААТ ЗА КОВИД-ЦЕНТРИ

Болничките кревети во модуларните болници во Охрид и Струга се исполнија со ковид пациенти. Во струшката Болница има 32 хоспитализирани пациенти и има ...
СЀ ПОВЕЌЕ ПРИМАМЕ ПАЦИЕНТИ СО СРЕДНА ВОЗРАСТ, ЗА РАЗЛИКА ОД ПРЕТХОДНО КОГА БЕА ПОВОЗРАСНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

СЀ ПОВЕЌЕ ПРИМАМЕ ПАЦИЕНТИ СО СРЕДНА ВОЗРАСТ, ЗА РАЗЛИКА ОД ПРЕТХОДНО КОГА БЕА ПОВОЗРАСНИ, ВЕЛИ ДИРЕКТОРКАТА НА ИНФЕКТИВНА КЛИНИКА

Полни се капацитетите на Клиниката за инфективни болести, од синоќа почнува да се полни капацитетот на модуларната болница, кажа денеска директорката ...
„МЕРК“ ПОБАРА КАНАДСКА ДОЗВОЛА ЗА ЛЕКОТ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПОЗИТИВНИ КОИ НЕ СЕ ЗА В БОЛНИЦА

„МЕРК“ ПОБАРА КАНАДСКА ДОЗВОЛА ЗА ЛЕКОТ ПРОТИВ КОВИД-19 ЗА ПОЗИТИВНИ КОИ НЕ СЕ ЗА В БОЛНИЦА

Американскиот производител на лекови „Мерк“ покрена постапка до Агенцијата за лекови на Канада за дозвола за користење на „молнупиравир“, орална антив ...
ОД 18 НОВИ КОВИД БОЛНИ ОД 3.470 ТЕСТОВИ 8 СЕ ОД ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

ОД 18 НОВИ КОВИД БОЛНИ ОД 3.470 ТЕСТОВИ 8 СЕ ОД ТЕТОВО, НЕМА ПОЧИНАТИ

Осумнаесет нови случаи се регистрирани во последните 24 часа од направени 3.470 тестирања, од кои осум се од Тетово, четири од Скопје, по два случаи о ...
ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

ЧЕТВРТИ СЛУЧАЈ НА ИНДИСКИОТ СОЈ ВО ЗЕМЈАВА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛАТИ ЗА УШТЕ 4 НЕВАКЦИНИРАНИ БОЛНИ, КАЖА ФИЛИПЧЕ

Кај пациент од Велес е регистриран индискиот (делта) сој на коронавирусот, кажа денеска министерот за здравство Венко Филипче. Со тоа, во земјава досе ...
ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 9 ПОЗИТИВНИ ОД 3.239 ТЕСТОВИ

ТРОЈЦА ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 9 ПОЗИТИВНИ ОД 3.239 ТЕСТОВИ

Од 3.239 тестирања во последниве 24 часа се регистрирани нови 9 случаи на ковид-19  и тоа по три во Скопје и Кичево и по еден во Битола, Штип и Дебар. ...
1 2 3 4 22 20 / 220 НАПИСИ