Таг: пациенти

1 2 3 4 5 6 23 40 / 226 НАПИСИ
ПАЦИЕНТИТЕ СО ПОСТКОВИД ПРОБЛЕМИ ЌЕ СЕ РЕХАБИЛИТИРААТ ВО БОЛНИЦАТА ВО ОТЕШЕВО

ПАЦИЕНТИТЕ СО ПОСТКОВИД ПРОБЛЕМИ ЌЕ СЕ РЕХАБИЛИТИРААТ ВО БОЛНИЦАТА ВО ОТЕШЕВО

Постковид пациенти ќе се рехабилитираат во Специјализираната болница за превенција, лекување и рехабилитација на белодробни заболувања во Отешево. Мин ...
СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КАРДИОЛОГИЈА, КЛИНИКИТЕ ЗА ОРЛ, ЗА ОЧНИ БОЛЕСТИ И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА

СЕ ЗАТВОРААТ КОВИД-ЦЕНТРИТЕ НА КАРДИОЛОГИЈА, КЛИНИКИТЕ ЗА ОРЛ, ЗА ОЧНИ БОЛЕСТИ И НА ИНСТИТУТОТ ЗА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА

Поради намалениот број на ковид позитивни пациенти, утрово се затворени Ковид-центрите на Клиниката за кардиологија, Клиниката за уво, нос и грло (ОРЛ ...
37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

37 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 ПОЧИНАЛЕ ОД 15 ДО 24 АПРИЛ, УШТЕ 365 БОЛНИ ОД 2.820 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа од компликации на ковид-19 се регистрирани  37 починати лица, а има уште 365 болни од 2.820 тестирања. Од починатите 37 пациенти ...
УШТЕ 27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 51 ДО 91 ГОДИНА, И 314 БОЛНИ ОД 2.362 ТЕСТОВИ

УШТЕ 27 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 НА ВОЗРАСТ ОД 51 ДО 91 ГОДИНА, И 314 БОЛНИ ОД 2.362 ТЕСТОВИ

Уште 27 лица починаа од компликации на ковид-19, а регистрирани се 314 нови случаи од 2.362 тестирања. Новите случаи по градови се во Скопје –143, Кум ...
22 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 564 БОЛНИ ОД 3.526 ТЕСТОВИ

22 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19, УШТЕ 564 БОЛНИ ОД 3.526 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа регистрирани се 564 нови случаи на ковид-19 од 3.526 тестирања, а починаа 22 лица, соопшто Министерството за здравство. Од прија ...
КОВИД ЛЕКУВАЊЕТО ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ЧИНИ ОД 650 ДО 5.000 ЕВРА, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ЈА ПОДДРЖАТ ЗАКОНСКАТА ИЗМЕНА

КОВИД ЛЕКУВАЊЕТО ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ДА ЧИНИ ОД 650 ДО 5.000 ЕВРА, ФИЛИПЧЕ АПЕЛИРА ПРАТЕНИЦИТЕ ДА ЈА ПОДДРЖАТ ЗАКОНСКАТА ИЗМЕНА

Дијагностицирањето и лекувањето на ковид пациенти во приватните болници да биде ограничено и да се движи од 40 илјади до 305.000 денари (од околу 650 ...
СИТУАЦИЈАТА Е НЕСИГУРНА, ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФАЛНА КОГА ЌЕ НЕМА БОЛНИЧКИ МЕСТА И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА,  РЕЧЕ КАРАЏОВСКИ

СИТУАЦИЈАТА Е НЕСИГУРНА, ЌЕ БИДЕ КАТАСТРОФАЛНА КОГА ЌЕ НЕМА БОЛНИЧКИ МЕСТА И МЕДИЦИНСКИ ЛИЦА, РЕЧЕ КАРАЏОВСКИ

Лекувањето на ковид пациентите во болниците е поразлично од ланската состојба во ноември, и тоа создава дополнителен товар врз здравствените работници ...
45 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 1.394 БОЛНИ ОД 4.920 ТЕСТОВИ

45 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 1.394 БОЛНИ ОД 4.920 ТЕСТОВИ

Уште 45 лица починаа како последица на ковид-19, со што вкупната бројка на починати од почетокот на пандемијата е 3.905. Починаа 15 лица од Скопје ( 9 ...
ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ИМА УШТЕ 230 МЕСТА, ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 1.684 БОЛНИ ОД КОВИД-19

ВО БОЛНИЦИТЕ НИЗ ЗЕМЈАВА ИМА УШТЕ 230 МЕСТА, ВКУПНО СЕ ЛЕКУВААТ 1.684 БОЛНИ ОД КОВИД-19

На Инфективните оддели во главниот град и во болниците низ земјава се лекуваат вкупно 1.684 ковид болни и има околу 230 кревети во Ковид-центрите. Во ...
29 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 38 ДО 86 ГОДИНИ, УШТЕ 1.264 БОЛНИ ОД 3.897 ТЕСТОВИ

29 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 ОД 38 ДО 86 ГОДИНИ, УШТЕ 1.264 БОЛНИ ОД 3.897 ТЕСТОВИ

Дваесет и девет лица починаа на возраст од 38 до 86 години во изминативе 24 часа поради компликации од ковид-19, а регистрирани се 1.264 случаи од 3.8 ...
1 2 3 4 5 6 23 40 / 226 НАПИСИ