Таг: Пентагон

1 2 10 / 20 НАПИСИ
НАД 170 ЖРТВИ ВО НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, СЕ РАЗНЕЛ ЕДЕН, А НЕ ДВАЈЦА БОМБАШИ

НАД 170 ЖРТВИ ВО НАПАДОТ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ, СЕ РАЗНЕЛ ЕДЕН, А НЕ ДВАЈЦА БОМБАШИ

Бројот на загинати во нападот на аеродромот во Кабул се искачи на 170, изјави авганистански службеник за јавно здравство за Би-Би-Си. Зголемениот број ...
ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА СМРТОНОСНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

ИСЛАМСКА ДРЖАВА ЈА ПРЕЗЕДЕ ОДГОВОРНОСТА ЗА СМРТОНОСНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

Исламската држава ја презеде одговорноста за смртоносниот напад пред аеродромот во Кабул, во кој загинаа 12 американски војници и над 60 цивили, а над ...
НАЈМАЛКУ 12 АМЕРИКАНСКИ МАРИНЦИ И 60 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

НАЈМАЛКУ 12 АМЕРИКАНСКИ МАРИНЦИ И 60 ЦИВИЛИ ЗАГИНАА ВО САМОУБИСТВЕНИТЕ НАПАДИ НА АЕРОДРОМОТ ВО КАБУЛ

Двајца бомбаши самоубијци и напаѓачи со огнено оружје ја нападнаа густата толпа народ пред аеродромот во Кабул, при што загинаа најмалку 60 цивили и н ...
БРОЈНИ АМЕРИКАНСКИ И ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО ДВА НАПАДА ВО КАБУЛ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

БРОЈНИ АМЕРИКАНСКИ И ЦИВИЛНИ ЖРТВИ ВО ДВА НАПАДА ВО КАБУЛ, ВЕЛИ ПЕНТАГОН

Портпаролот на Пентагон рече дека во експлозиите на аеродромот во Кабул има бројни американски и цивилни жртви, како резултат на „комплексен напад“, с ...
САД НЕМААТ ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДЕСЕТИЦИ СЛУЧАИ НА НЛО И НЕ ИСКЛУЧУВААТ ВОНЗЕМСКО ПОТЕКЛО

САД НЕМААТ ОБЈАСНУВАЊЕ ЗА ДЕСЕТИЦИ СЛУЧАИ НА НЛО И НЕ ИСКЛУЧУВААТ ВОНЗЕМСКО ПОТЕКЛО

Американската влада нема објаснување за десетици неидентификувани летечки објекти видени од воени пилоти. Ова стои во извештајот што го објави Пентаго ...
ЛОЈД ОСТИН МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРВИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА НА САД

ЛОЈД ОСТИН МОЖЕ ДА СТАНЕ ПРВИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ МИНИСТЕР ЗА ОДБРАНА НА САД

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден го избра пензионираниот генерал Лојд Остин за нов министер за одбрана. Ако биде потврден од Конгресот, ...
ТРАМП ГО ОТПУШТИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МАРК ЕСПЕР

ТРАМП ГО ОТПУШТИ МИНИСТЕРОТ ЗА ОДБРАНА МАРК ЕСПЕР

Доналд Трамп го отпушти министерот за одбрана Марк Еспер, само два дена откако стана јасно дека нема да освои уште еден претседателски мандат. Тој каж ...
НИКОГАШ НЕ БИ ЈА ПРАТИЛ ВОЈСКАТА НА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, ИЗЈАВИ СЕКРЕТАРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД

НИКОГАШ НЕ БИ ЈА ПРАТИЛ ВОЈСКАТА НА ДЕМОНСТРАНТИТЕ, ИЗЈАВИ СЕКРЕТАРОТ ЗА ОДБРАНА НА САД

Секретарот за одбрана на САД Мајк Еспер кажа дека никогаш не би ја испратил војската на улиците за да ги запре протестите кои веќе осум дена се одржув ...
НАД 100 МОРНАРИ ЗАРАЗЕНИ НА АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД, ПЕНТАГОН ОДБИВА ДА ГИ ЕВАКУИРА

НАД 100 МОРНАРИ ЗАРАЗЕНИ НА АМЕРИКАНСКИ ВОЕН БРОД, ПЕНТАГОН ОДБИВА ДА ГИ ЕВАКУИРА

Капетанот на американскиот носач на авиони „Теодор Рузвелт“ го предупреди Пентагон дека коронавирусот неконтролирано се шири на бродот и побара помош ...
ПЕНТАГОН ЛАНИ ИСПРАТИЛ ТИМ ЗА САЈБЕРБЕЗБЕДНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ДА СПРЕЧИ РУСКИ ХАКЕРСКИ НАПАДИ, ПИШУВА „ВАШИНГТОН ПОСТ“

ПЕНТАГОН ЛАНИ ИСПРАТИЛ ТИМ ЗА САЈБЕРБЕЗБЕДНОСТ ВО МАКЕДОНИЈА ЗА ДА СПРЕЧИ РУСКИ ХАКЕРСКИ НАПАДИ, ПИШУВА „ВАШИНГТОН ПОСТ“

Американското министерство за одбрана во 2018 испратило тимови со експерти за сајбербезбедност во Украина, Црна Гора и Македонија за да го пронајдат о ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ