Таг: пензија

1 218 / 18 НАПИСИ
72-ГОДИШНА ЖЕНА ЕДНА НЕДЕЛА СПИЕ НА КЛУПА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС

72-ГОДИШНА ЖЕНА ЕДНА НЕДЕЛА СПИЕ НА КЛУПА ВО ЦЕНТАРОТ НА ВЕЛЕС

Од почетокот на седмицава, на клупа во центарот на  Велес ноќта ја преспива велешанката Благојка Малинова. Таа и вечерва Велигден ќе го мине на отворе ...
ВЕЛЕШАНЕЦОТ ТОДОР МИТУШЕСКИ ПЕНЗИЈАТА ЈА ДАВА ЗА ЦРВЕН  КРСТ

ВЕЛЕШАНЕЦОТ ТОДОР МИТУШЕСКИ ПЕНЗИЈАТА ЈА ДАВА ЗА ЦРВЕН  КРСТ

Во Велес има многу луѓе на кои им е  потребна  помош, но има  малкумина кои даваат. Тодор Митушевски со години секој месец  неговата, како што вели, с ...
БРАЗИЛСКИОТ ФУДБАЛСКИ ВЕЛЕМАЈСТОР КАКА ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА

БРАЗИЛСКИОТ ФУДБАЛСКИ ВЕЛЕМАЈСТОР КАКА ОБЈАВИ КРАЈ НА КАРИЕРАТА

Поранешниот најдобар светски фудбалер и светски шампион Кака објави дека се повлекува од зелените терени на 35-годишна возраст. Тој се огласи на со ...
РОНАЛДИЊО ЗАВРШУВА СО ФУДБАЛОТ ЗА ДА БИДЕ ПЕЈАЧ

РОНАЛДИЊО ЗАВРШУВА СО ФУДБАЛОТ ЗА ДА БИДЕ ПЕЈАЧ

Бразилскиот фудбалски волшебник Роналдињо соопшти дека и официјално ќе ја заврши играчката кариера наредната година, со цел да се фокусира на музиката ...
ИКОНАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ ЕРНАНДЕС ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

ИКОНАТА НА БАРСЕЛОНА ЧАВИ ЕРНАНДЕС ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

По Андреа Пирло, уште еден фудбалски мајстор објави дека се повлекува од зелените терени. Иконата на Барселона и на шпанската репрезентација Чави Ерн ...
ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА АНДРЕА ПИРЛО ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

ФУДБАЛСКАТА ЛЕГЕНДА АНДРЕА ПИРЛО ОДИ ВО ПЕНЗИЈА

Легендарниот италијански фудбалер Андреа Пирло објави дека ќе се пензионира во декември, кога завршува сезоната во американската лига. Триесет и осум ...
РАЗРЕШЕНИОТ ЧЛЕН НА ДИК ИБРАИМИ НАМЕСТО ПЕНЗИЈА ЌЕ ЗЕМА АПАНАЖА, ОТИ Е ПОГОЛЕМА

РАЗРЕШЕНИОТ ЧЛЕН НА ДИК ИБРАИМИ НАМЕСТО ПЕНЗИЈА ЌЕ ЗЕМА АПАНАЖА, ОТИ Е ПОГОЛЕМА

Бедредин Ибраими, поранешниот член на Државната изборна комисија (ДИК) иако ги исполнува условите за одење во пензија, ќе користи апанажа една година. ...
ЧАВКОВ СИ ГИ СОБРАЛ ЛИЧНИТЕ РАБОТИ И СИ ЗАМИНАЛ ОД КАБИНЕТОТ ВО МВР

ЧАВКОВ СИ ГИ СОБРАЛ ЛИЧНИТЕ РАБОТИ И СИ ЗАМИНАЛ ОД КАБИНЕТОТ ВО МВР

Директорот на Бирото за јавна безбедност Митко Чавков вчера си ги собрал личните работи од кабинетот и поднел барање за пензионирање до Министерството ...
1 218 / 18 НАПИСИ