Таг: Пино Секондо

19 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА КОЈА ГО ПОВИКАЛА ПИНО СЕКОНДО НА СРЕДБА СО УБИЕЦОТ И ПОМОГНАЛА ДА СЕ ЗАКОПА НЕГОВОТО ТЕЛО СО КАМЕЊА

19 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА КОЈА ГО ПОВИКАЛА ПИНО СЕКОНДО НА СРЕДБА СО УБИЕЦОТ И ПОМОГНАЛА ДА СЕ ЗАКОПА НЕГОВОТО ТЕЛО СО КАМЕЊА

За помагање во убиството на 26-годишното момче Пинета Секондо Пино, Основниот кривичен суд Скопје денеска ја осуди неправосилно обвинетата Ангела Ѓорѓ ...
ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СОУЧЕСТВО ВО УБИСТВОТО НА ПИНО СЕКОНДО

ПОДНЕСЕНО ОБВИНЕНИЕ ЗА СОУЧЕСТВО ВО УБИСТВОТО НА ПИНО СЕКОНДО

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе обвинение против едно лице за соучество во убиството на Пино Секондо, соопшти Ј ...
ПОБАРАН ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНАТА СОУЧЕСНИЧКА ВО УБИСТВОТО НА ПИНО СЕКОНДО

ПОБАРАН ПРИТВОР ЗА ОСОМНИЧЕНАТА СОУЧЕСНИЧКА ВО УБИСТВОТО НА ПИНО СЕКОНДО

Основното јавно обвинителство Скопје побара од Кривичниот суд да ѝ се изрече мерка притвор на А.Ѓ. (22) од Ѓорче Петров, која е осомничена дека учеств ...
ИСЧЕЗНАТИОТ ПИНО СЕКОНДО БИЛ УБИЕН НА 11 ДЕКЕМВРИ, ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО Е ВО БЕГСТВО

ИСЧЕЗНАТИОТ ПИНО СЕКОНДО БИЛ УБИЕН НА 11 ДЕКЕМВРИ, ОСОМНИЧЕНИОТ ЗА УБИСТВОТО Е ВО БЕГСТВО

26-годишниот скопјанец Пино Секондо, кој се водеше како исчезнат од 11 декември, бил убиен и неговото тело било оставено во дупка и покриено со кебе в ...
4 / 4 НАПИСИ