Таг: почесна награда

ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЌЕ ДОБИЕ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

ЏЕЈМИ ЛИ КЕРТИС ЌЕ ДОБИЕ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО НА ВЕНЕЦИСКИОТ ФИЛМСКИ ФЕСТИВАЛ

Холивудската ѕвезда Џејми Ли Кертис ќе добие награда за животно дело на Венецискиот филмски фестивал во септември, соопштија организаторите. На фестив ...
ДОБИВ НОВО СРЦЕ ЗА 56. РОДЕНДЕН – ОСКАРОВЕЦОТ ИЊАРИТУ НАГРАДЕН СО ПОЧЕСНАТА „СРЦЕ НА САРАЕВО“

ДОБИВ НОВО СРЦЕ ЗА 56. РОДЕНДЕН – ОСКАРОВЕЦОТ ИЊАРИТУ НАГРАДЕН СО ПОЧЕСНАТА „СРЦЕ НА САРАЕВО“

Оскаровецот Алехандро Гонзалес Ињариту и полскиот наградуван режисер Павел Павликовски синоќа беа специјални гости на отворањето на 25. Сараевски филм ...
ЕВРОПСКАТА ФИЛМСКА АКАДЕМИЈА ГО НАГРАДИ РЕИФ ФАЈНС ЗА ПРИДОНЕС ВО СВЕТСКИОТ ФИЛМ

ЕВРОПСКАТА ФИЛМСКА АКАДЕМИЈА ГО НАГРАДИ РЕИФ ФАЈНС ЗА ПРИДОНЕС ВО СВЕТСКИОТ ФИЛМ

Британскиот актер, режисер и продуент Реиф Фајнс е добитник на почесната награда за европски придонес во светската филмска уметност, соопшти Европскат ...
3 / 3 НАПИСИ