Таг: починат

1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ
ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС

ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ОД ПОВРЕДЕНИТЕ ПАТНИЦИ ОД АВТОБУСКАТА НЕСРЕЌА КАЈ ВЕЛЕС

На Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување вчеравечер починал уште еден од повредените патници од автобуската несреќа, што се случи ...
САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД  ЃОРГЕ ИВАНОВ, А ОД СОСЕДИТЕ ПОБАРАА ВОЗДРЖАНОСТ

САД СЕ РАЗОЧАРАНИ ОД ЃОРГЕ ИВАНОВ, А ОД СОСЕДИТЕ ПОБАРАА ВОЗДРЖАНОСТ

Соединитете Американски Држави како стратешки партнер и пријател на Македонија побараа од претседателот Ѓорге Иванов да ја преиспита својата одлука да ...
ГЕРМАНИЈА ВЕРУВА ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

ГЕРМАНИЈА ВЕРУВА ДЕКА ИВАНОВ ЌЕ ДОЗВОЛИ ДА СЕ ФОРМИРА ВЛАДА

Парламентот мора да биде функционален за да може да одлучува за ургентните прашања што се под негова негова надлежност, изјави Кристијан Хелбах, специ ...
СЛЕДУВА ПРАВЕН ХАОС И КОМПЛЕТНА БЛОКАДА БЕЗ СОБРАНИЕ И БЕЗ ЛОКАЛНА САМОУПРАВА

СЛЕДУВА ПРАВЕН ХАОС И КОМПЛЕТНА БЛОКАДА БЕЗ СОБРАНИЕ И БЕЗ ЛОКАЛНА САМОУПРАВА

Македонија е без претседател на Собрание, без легитимна влада, а од 20 март, кога е последен рок за распишување на локалните избори, ќе биде и без фун ...
НЕМА ОДГОВОР ОД ИВАНОВ ШТО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

НЕМА ОДГОВОР ОД ИВАНОВ ШТО СО ЛОКАЛНИТЕ ИЗБОРИ

Претседателот Ѓорге Иванов не одговара дали има план кога ќе се одржат локалните избори бидејќи рокот истекува вечер на полноќ, а Собранието не се сос ...
ГРАБНАТА МАКЕДОНИЈА

ГРАБНАТА МАКЕДОНИЈА

1 Не знам зошто уште не му верувате на Груевски дека тоа што ќе го каже и ќе го оствари. Па тој уште по второто Пржино се закануваше дека не може да г ...
НЕ НИ Е ПОТРЕБЕН ОГАН, РЕЧЕ МОГЕРИНИ, КОЈА ПОБАРАЛА ОД ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ТОЈ ШТО ИМА МНОЗИНСТВО

НЕ НИ Е ПОТРЕБЕН ОГАН, РЕЧЕ МОГЕРИНИ, КОЈА ПОБАРАЛА ОД ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ НА ТОЈ ШТО ИМА МНОЗИНСТВО

Високата претставничка на Европската унија Федерика Могерини го советувала претседателот Иванов да го даде мандатот на партиите што имаат освоено мноз ...
ЗАЕВ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ДРЖАВЕН УДАР И ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ

ЗАЕВ ГО ОБВИНИ ИВАНОВ ЗА ДРЖАВЕН УДАР И ПОВИКА НА СМИРЕНОСТ

Претседателот на СДСМ Зоран Заев го повика Ѓорѓе Иванов да ја почитува мнозинската волја на граѓаните што е преточена во 67 мандати и да ја повлече од ...
ПО ХАН И НАТО И САД ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

ПО ХАН И НАТО И САД ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА

Амбасадата на САД во Скопје изјави дека партиите треба да ги почитуваат демократските процеси и институции. „Се согласуваме со ставовите на генерал ...
И НАТО ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА ОТИ СЕ СОБРАНИ ДОВОЛНО ПРАТЕНИЧКИ ПОТПИСИ

И НАТО ОЧЕКУВА ИВАНОВ ДА ГО ДАДЕ МАНДАТОТ ЗА ВЛАДА ОТИ СЕ СОБРАНИ ДОВОЛНО ПРАТЕНИЧКИ ПОТПИСИ

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг во пишана изјава денес соопшти дека очекува Претседателот Иванов да го даде мандатот за влада. „По ед ...
1 2 3 4 5 30 / 41 НАПИСИ