Таг: починати пациенти

1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ
21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 СЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ 3 НЕДЕЛИ, И 444 ПОЗИТИВНИ ОД 2.518 ТЕСТОВИ

21 ПОЧИНАТ ОД КОВИД-19, ОД КОИ 10 СЕ ОД ПОСЛЕДНИТЕ 3 НЕДЕЛИ, И 444 ПОЗИТИВНИ ОД 2.518 ТЕСТОВИ

Дваесет и еден пациент починат од ковид-19 се евидентирани во денешниот извештај на Министерството за здравство, но со забелешка дека од „евидентирани ...
307 ПОЗИТИВНИ ОД 1.854 ТЕСТОВИ, 14 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА

307 ПОЗИТИВНИ ОД 1.854 ТЕСТОВИ, 14 ПОЧИНАА ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА

Во болнички услови по компликации од ковид-19 починаа 14 лица, а регистрирани се 307 новозаболени од 1.854 тестови, соопшти Министерството за здравств ...
36-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ТЕТОВО МЕЃУ 15-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 356 ПОЗИТИВНИ ОД 1.906 ТЕСТОВИ

36-ГОДИШНО ЛИЦЕ ОД ТЕТОВО МЕЃУ 15-ТЕ ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, УШТЕ 356 ПОЗИТИВНИ ОД 1.906 ТЕСТОВИ

Триесет и шестгодишно лице е најмладиот починат пациент од ковид-19 од 15-те во изминатото деноноќие, а регистрирани се 356 нови случаи на ковид-19 од ...
УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И 72 ПОЗИТИВНИ ОД 793 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 598 БОЛНИ

УШТЕ 13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС И 72 ПОЗИТИВНИ ОД 793 ТЕСТОВИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ЛЕЖАТ 598 БОЛНИ

Тринаесет лица починаа по компликации од ковид-19, а во последните 24 часа се направени 793 тестирања и регистрирани се 72 нови случаи на ковид-19. ...
13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА, 63 ПОЗИТИВНИ ОД 529 ТЕСТА, АКТИВНИ СЕ 12.500

13 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ЗА 24 ЧАСА, 63 ПОЗИТИВНИ ОД 529 ТЕСТА, АКТИВНИ СЕ 12.500

Во болнички услови по компликации од ковид-19 во изминатите 24 часа починаа 13 лица, петмина пациенти од Скопје (69, 72, 77, 66 и 66), дваjца од Велес ...
ОД КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА ПОЧИНАА 1.664 МАЖИ И 971 ЖЕНА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

ОД КОРОНАВИРУС ВО ЗЕМЈАВА ДОСЕГА ПОЧИНАА 1.664 МАЖИ И 971 ЖЕНА, ВЕЛИ ИНСТИТУТОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

Од почетокот на коронакризата во земјава по компликации од ковид-19 починаа 2.635 лица, а најголем дел, 2.074 се на возраст над 60 години, стои во ста ...
8 ПОЧИНАТИ И 345 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.455 ТЕСТОВИ

8 ПОЧИНАТИ И 345 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.455 ТЕСТОВИ

Осум пациенти починаа во болнички услови за 24 часа по компликации од ковид-19, а регистрирани се 345 нови случаи од 2.455 тестирања, соопшти Министер ...
22 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 10 СЕ ОД ПРЕТХОДНИТЕ ДЕНОВИ, УШТЕ 556 ПОЗИТИВНИ ОД 2.953 ТЕСТОВИ

22 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС, ОД КОИ 10 СЕ ОД ПРЕТХОДНИТЕ ДЕНОВИ, УШТЕ 556 ПОЗИТИВНИ ОД 2.953 ТЕСТОВИ

По комликации од ковид-19 починати се 22 лица, но денеска се евидентираат 10 починати со дата на смрт од претходните денови, соопшти Министерството за ...
17 ПОЧИНАТИ И 498 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.467 ТЕСТОВИ

17 ПОЧИНАТИ И 498 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС ОД 2.467 ТЕСТОВИ

Во последните 24 часа по компликации од ковид-19 починаа 17 лица, а од 2.467 тестирања регистрирани се 498 нови случаи на ковид-19, вели Министерствот ...
26 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 530 ПОЗИТИВНИ ОД 1.999 ТЕСТОВИ

26 ПОЧИНАТИ ОД КОВИД-19 И УШТЕ 530 ПОЗИТИВНИ ОД 1.999 ТЕСТОВИ

Од 1.999 тестирања во последните 24 часа регистрирани се 530 нови случаи на ковид-19, а во болнички услови починаа 26 пациенти. Министерството за здра ...
1 2 3 6 10 / 58 НАПИСИ