Таг: починати

1 2 3 13 10 / 123 НАПИСИ
347 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 11 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНИК ОД СКОПЈЕ

347 НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19 И 11 ПОЧИНАТИ, МЕЃУ НИВ И 35-ГОДИШНИК ОД СКОПЈЕ

Во последните 24 часа се регистрирани 347 нови случаи на коронавирус од 2.013 тестови, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопј ...
ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

ЗА ЕДНА НЕДЕЛА ЗА ТРИ ПРОЦЕНТИ НАМАЛЕН БРОЈОТ НА НОВИ СЛУЧАИ НА КОВИД-19, А ЗА 6,8 ОТСТО ЗГОЛЕМЕНА СМРТНОСТА

За три проценти е намален бројот на нови случаи позитивни на ковид-19 во споредба со минатата недела, но за истиот период зголемена е смртноста за 6,8 ...
УШТЕ 190 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС И 6 ПОЧИНАТИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ИМА 616 МЕСТА

УШТЕ 190 ПОЗИТИВНИ НА КОРОНАВИРУС И 6 ПОЧИНАТИ, ВО БОЛНИЦИТЕ ИМА 616 МЕСТА

Од направени 1.530 тестирања изминативе 24 регистрирани се 190 нови случаи на ковид-19. Починати се шест лица на возраст од 44 до 86 години и тоа чети ...
14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

14 ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 361 СЛУЧАЈ НА КОВИД-19 ОД 2.176 ТЕСТИРАЊА, ОЗДРАВЕНИ 2.116 ПАЦИЕНТИ

Уште 14 лица починаа од компликации од ковид-19, а регистриран е 361 нов случај од направени 2.176 тестирања. Новите случаи по градови се во: Скопје-1 ...
ЛЕТОТО 2020 СМРТНОСТА БИЛА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 15 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛЕТОТО 2019

ЛЕТОТО 2020 СМРТНОСТА БИЛА ЗГОЛЕМЕНА ЗА 15 ОТСТО ВО СПОРЕДБА СО ЛЕТОТО 2019

Бројот на умрените лица во третото тримесечје од 2020 година (јули, август и септември) бележи зголемување од 15,3 отсто во споредба со истото тримесе ...
УШТЕ 403 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 2.118 ТЕСТОВИ И 10 ПОЧИНАТИ

УШТЕ 403 КОВИД ПОЗИТИВНИ ОД 2.118 ТЕСТОВИ И 10 ПОЧИНАТИ

Во последните 24 часа регистрирани се 403 нови случаи на ковид-19 од направени 2.118 тестирања, а починаа 10 лица. Новите случаи според градови се во: ...
15 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 33 ДО 85 ГОДИНИ, УШТЕ 396 ПОЗИТИВНИ ОД 2.192 ТЕСТОВИ

15 ПОЧИНАТИ ОД КОРОНАВИРУС ОД 33 ДО 85 ГОДИНИ, УШТЕ 396 ПОЗИТИВНИ ОД 2.192 ТЕСТОВИ

Триесет и тригодишно лице од Гостивар е најмлад починат пациент од ковид-19 во изминатото деноноќие од вкупно 15 починати, соопшти Министерството за з ...
ДЕСЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 477 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.543 ТЕСТИРАЊА

ДЕСЕТ ЛИЦА ПОЧИНАА, УШТЕ 477 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 2.543 ТЕСТИРАЊА

Десет лица починаа од компликации од ковид-19 изминатите 24 часа, а регистрирани се 477 нови случаи од направени 2. 543 тестирања. Со тоа вкупната бро ...
УШТЕ 520 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.023 ТЕСТОВИ И 12 ПОЧИНАТИ

УШТЕ 520 ПОЗИТИВНИ НА КОВИД-19 ОД 3.023 ТЕСТОВИ И 12 ПОЧИНАТИ

Нови 520 случаи на ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа од 3.023 тестирања, а 12 лица починаа. Според градови случаите се во Скопје-231, Кумано ...
13 ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА, УШТЕ 104 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 918 ТЕСТОВИ

13 ПАЦИЕНТИ ПОЧИНАА, УШТЕ 104 СЛУЧАИ НА КОВИД-19 ОД 918 ТЕСТОВИ

Тринаесет пациенти починаа од компликации од ковид-19, а регистрирани се 104 нови случаи од 918 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите ...
1 2 3 13 10 / 123 НАПИСИ