Таг: „Поинаку“

1 2 10 / 19 НАПИСИ
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО ОБВИНИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА ДИКТАТУРА, А ТОЈ НЕА ЗА ПСИХИЧКИ МОБИНГ

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА СОВЕТОТ НА ОПШТИНА БИТОЛА ГО ОБВИНИ ГРАДОНАЧАЛНИКОТ ЗА ДИКТАТУРА, А ТОЈ НЕА ЗА ПСИХИЧКИ МОБИНГ

Уште повеќе се заостри реториката меѓу претседателката на Советот на Општина Битола, Габриела Илиевска од независната советничка група „Поинаку“ и гра ...
МАИЦИТЕ СО „КОЈ ЛАЖИ ТОЈ И КРАДИ“ ОД ВРЕМЕТО НА ДВОЈЧЕ СЕ ВРАЌААТ ВО МОДА, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ ОД „ПОИНАКУ“ ЗА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ПРЕД КОЊАНОВСКИ

МАИЦИТЕ СО „КОЈ ЛАЖИ ТОЈ И КРАДИ“ ОД ВРЕМЕТО НА ДВОЈЧЕ СЕ ВРАЌААТ ВО МОДА, ВЕЛАТ СОВЕТНИЦИТЕ ОД „ПОИНАКУ“ ЗА ГЕРИЛА АКЦИЈАТА ПРЕД КОЊАНОВСКИ

Додека битолскиот градоначалник Тони Коњановски денес држеше прес-конференција во Касарната за асфалтирање улица, на настанот се појавија советниците ...
КОЊАНОВСКИ ЈА ОБВИНИ ИЛИЕВСКА ДЕКА НЕ РАБОТИ И ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, А ТАА НЕГО ДЕКА ЧИТА ОД ЛИВЧЕ И БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА

КОЊАНОВСКИ ЈА ОБВИНИ ИЛИЕВСКА ДЕКА НЕ РАБОТИ И ЈА БЛОКИРА ОПШТИНА БИТОЛА, А ТАА НЕГО ДЕКА ЧИТА ОД ЛИВЧЕ И БАРА ПОКАЧУВАЊЕ НА ПЛАТАТА

Препукувањата помеѓу градоначалникот на Битола Тони Коњановски и претседателката на Советот Габриела Илиевска стануваат сè пожестоки. Тој вчера ја пов ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ЗА СПОРНАТА СЕДНИЦА

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ БАРА ВОНРЕДЕН ИНСПЕКЦИСКИ НАДЗОР ЗА СПОРНАТА СЕДНИЦА

Претседателката на Советот на Општина Битола Габрила Илиевска од независната граѓанска иницијатива Поинаку и денес не се појави на продолжениетo на 26 ...
ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА, СОВЕТНИЦИТЕ ИЗБРАА ДРУГ ПРЕТСЕДАВАЧ И ЈА ПРОДОЛЖИЈА

ПРЕТСЕДАТЕЛКАТА НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ ИЛИЕВСКА ОД „ПОИНАКУ“ ЈА ПРЕКИНА СЕДНИЦАТА, СОВЕТНИЦИТЕ ИЗБРАА ДРУГ ПРЕТСЕДАВАЧ И ЈА ПРОДОЛЖИЈА

Претседателката на Советот на Општина Битола Габриела Илиевска, која е од редовите на граѓанската инцијатива Поинаку со три советника, денес ја прекин ...
ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО БИТОЛА, МНОЗИНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА ИТНО ГО СМЕНИ СОСТАВОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ПРОЦЕНКА НА ШТЕТИ

ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ ВО БИТОЛА, МНОЗИНСТВОТО НА ВМРО-ДПМНЕ, ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА ИТНО ГО СМЕНИ СОСТАВОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ПРОЦЕНКА НА ШТЕТИ

По серијата земјотреси во Битола, итно на седница на општинскиот Совет преку дополнителна точка на дневен ред, советничкото мнозинство составено од ВМ ...
ГАБРИЕЛА ИЛИЕВСКА ОД ПОИНАКУ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАВАЧ НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ, ЗА НЕА ГЛАСАШЕ И ВМРО-ДПМНЕ, ОД СДСМ ГИ ОБВИНИЈА ДЕКА СЕ ТРОЈАНСКИ КОЊ

ГАБРИЕЛА ИЛИЕВСКА ОД ПОИНАКУ Е НОВИОТ ПРЕТСЕДАВАЧ НА БИТОЛСКИОТ СОВЕТ, ЗА НЕА ГЛАСАШЕ И ВМРО-ДПМНЕ, ОД СДСМ ГИ ОБВИНИЈА ДЕКА СЕ ТРОЈАНСКИ КОЊ

Габриела Илиевска од Поинаку е новиот претседавач на општинскиот Совет, со што Битола за првпат доби прв човек на оваа институција од редовите на неза ...
БИТОЛА ЌЕ ИЗБИРА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ВТОР КРУГ, КОЈ ЌЕ БИДЕ МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ ЗАВИСИ ОД СОВЕТНИЧКИТЕ ГРУПИ НА ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА

БИТОЛА ЌЕ ИЗБИРА ГРАДОНАЧАЛНИК ВО ВТОР КРУГ, КОЈ ЌЕ БИДЕ МНОЗИНСТВО ВО СОВЕТОТ ЗАВИСИ ОД СОВЕТНИЧКИТЕ ГРУПИ НА ПОИНАКУ И ЛЕВИЦА

Битола ќе избира градоначалник во втор круг, за власт во Советот ќе одлучат малите партии и групи граѓани. ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ уште еднаш ќе ги одмерат ...
ПАЉОТО СОБРА ПОТПИСИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, РОМИТЕ ПРВПАТ СО СОВЕТНИЧКА ЛИСТА, ДЕЛ ОД НЕЗАВИСНАТА ИНИЦИЈАТИВА ВО БИТОЛА ЗА ИЗБОРИТЕ

ПАЉОТО СОБРА ПОТПИСИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК, РОМИТЕ ПРВПАТ СО СОВЕТНИЧКА ЛИСТА, ДЕЛ ОД НЕЗАВИСНАТА ИНИЦИЈАТИВА ВО БИТОЛА ЗА ИЗБОРИТЕ

По вторпат спортскиот работник и бодибилдинг легенда Зоран Лазаровски-Паљо собра доволен број потписи за независен кандидат за градоначалник на Битола ...
БИТОЛСКАТА „ПОИНАКУ“ СОБРА ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСНА ЛИСТА НА ИЗБОРИТЕ, ПА ОДМАРАА НА НЕИЗГРАДЕН БАЗЕН ШТО ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОТВОРИ ПРЕД 2 ГОДИНИ

БИТОЛСКАТА „ПОИНАКУ“ СОБРА ПОТПИСИ ЗА НЕЗАВИСНА ЛИСТА НА ИЗБОРИТЕ, ПА ОДМАРАА НА НЕИЗГРАДЕН БАЗЕН ШТО ТРЕБАШЕ ДА СЕ ОТВОРИ ПРЕД 2 ГОДИНИ

Битолската граѓанска иницијатива Поинаку за неколку часа ги собра потребните потписи за со независна листа да учествува на локалните избори на 17 окто ...
1 2 10 / 19 НАПИСИ