Таг: Пол Кругман

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ОДЛИКУВАШЕ СО ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НОБЕЛОВЕЦОТ ПОЛ КРУГМАН И СТОПАНСКАТА КОМОРА

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ОДЛИКУВАШЕ СО ОРДЕН ЗА ЗАСЛУГИ НОБЕЛОВЕЦОТ ПОЛ КРУГМАН И СТОПАНСКАТА КОМОРА

Претседателот Стево Пендаровски денеска на свечена церемонија во вила Водно ги одликуваше добитникот на Нобеловата награда за економија Пол Кругман и ...
КОВАЧЕВСКИ ГО ПРОШЕТА НОБЕЛОВЕЦОТ КРУГМАН НИЗ ОХРИД, ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ДОДЕЛИ ОРДЕН

КОВАЧЕВСКИ ГО ПРОШЕТА НОБЕЛОВЕЦОТ КРУГМАН НИЗ ОХРИД, ПЕНДАРОВСКИ УТРЕ ЌЕ МУ ДОДЕЛИ ОРДЕН

Добитникот на Нобеловата награда за економија Пол Кругман денеска направи обиколка на дел од најзначајните културно-историски локации во Охрид, заедно ...
2 / 2 НАПИСИ