Таг: политички лидери

ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

ВО ДЕМОКРАТИЈА МОРА ДА СЕ ПОЧИТУВА ПАРЛАМЕНТАРНОТО МНОЗИНСТВО, ПОРАЧА ХАН ПО СРЕДБИТЕ СО МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ

Еврокомесарот Јоханес Хан порача дека во демократија мора да се почитува парламентарното мнозинство и го охрабри претседателот Ѓорге Иванов итно да ја ...
ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

ХАН САКА ДА СЕ СРЕТНЕ СО НОВИОТ СОБРАНИСКИ СПИКЕР, АМА ТЕШКО ДА СЕ ИЗБЕРЕ ДЕНЕСКА

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан денеска ќе биде во Скопје на средби со политичките лидери и во неговата агенда е ставен т ...
2 / 2 НАПИСИ