Таг: полицаец

1 2 3 10 / 30 НАПИСИ
ЛОКАЛЕН ПОЛИЦАЕЦ ГО ПРЕСРЕТНАЛ АТЕНТАТОРОТ НА ПОКРИВОТ ПРЕД ДА ПУКА ВО ТРАМП

ЛОКАЛЕН ПОЛИЦАЕЦ ГО ПРЕСРЕТНАЛ АТЕНТАТОРОТ НА ПОКРИВОТ ПРЕД ДА ПУКА ВО ТРАМП

Кусо пред да одекнат истрели, посетителите на митингот на Доналд Тамп во Батлер, Пенсилванија забележале маж како се качува на врвот на покривот на бл ...
И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

И ПОЛИЦАЕЦ БИЛ ВО ГРУПАТА КОЈА ГРАБНАЛА СКОПЈАНЕЦ, ГО ТЕПАЛЕ И ИЗБОДЕЛЕ И МУ СЕ ЗАКАНИЛЕ ДЕКА АКО НЕ ИМ ДАДЕ 10.000 ЕВРА ЌЕ ГО УБИЈАТ И НЕГО И ТАТКО МУ

Јавното обвинителство почна истрага против три лица меѓу кои и полицаец за грабнување и уценување. Во соопштението од Обвинителството се вели дека две ...
ИЗВРШИТЕЛКАТА ЈАКИМОВСКА НАПАДНАЛА ПОЛИЦАЕЦ ОТКАКО БИЛА ПОВИКАНА НА РАЗГОВОР ЗА НАПАД ЗА НОВИНАР

ИЗВРШИТЕЛКАТА ЈАКИМОВСКА НАПАДНАЛА ПОЛИЦАЕЦ ОТКАКО БИЛА ПОВИКАНА НА РАЗГОВОР ЗА НАПАД ЗА НОВИНАР

Извршителката Весна Јакимовска физички нападнала полицаец откако била повикана на разговор во полициската станица во Кичево пријава за напад на новина ...
ПОЛИЦАЕЦ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА МИЦКОСКИ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ НА ДОЛЖНОСТ ВО СКОПЈЕ

ПОЛИЦАЕЦ ОД ОБЕЗБЕДУВАЊЕТО НА МИЦКОСКИ НАПАДНАЛ ПОЛИЦАЕЦ НА ДОЛЖНОСТ ВО СКОПЈЕ

Полицаец, кој е член на обезбедувањето на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, додека не бил на должност ноќеска во скопски клуб нападнал колега ...
ПОЛИЦАЕЦ НАПАДНАЛ КОЛЕГА ПРЕД ВЛЕЗОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО ТЕТОВО

ПОЛИЦАЕЦ НАПАДНАЛ КОЛЕГА ПРЕД ВЛЕЗОТ НА ПОЛИЦИСКАТА СТАНИЦА ВО ТЕТОВО

Пред влезот на СВР Тетово, полицаец вчера физички нападнал својот колега. Причината била нивни претходни приватни недоразбирања. Во расчистувањето ...
МИГРАНТ ОД МАРОКО МУ СКРШИЛ ПРСТ НА ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ГО ФАТИЛ КАКО БЕГА НА ПОКРИВОТ НА УНГАРСКИ КАМИОН КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

МИГРАНТ ОД МАРОКО МУ СКРШИЛ ПРСТ НА ПОЛИЦАЕЦ КОЈ ГО ФАТИЛ КАКО БЕГА НА ПОКРИВОТ НА УНГАРСКИ КАМИОН КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Полицаец кој во саботата бркал и фатил мигрант од Мароко, кој се качил на унгарски камион за да продолжи на север, добил фрактура на едниот прст кога ...
КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

КОСОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ОПКОЛИ 30 ВООРУЖЕНИ НАПАЃАЧИ КОИ УПАДНАЛЕ ВО МАНАСТИР ПО УБИСТВОТО НА ПОЛИЦАЕЦ

Безбедносните сили на Косово опколија најмалку 30 вооружени напаѓачи неколку часа откако еден полицаец беше застрелан, изјави премиерот на земјата. Ал ...
УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

УБИЕН ПОЛИЦАЕЦ ВО СЕВЕРНО КОСОВО, КУРТИ ВЕЛИ ДЕКА Е ТЕРОРИСТИЧКА АКЦИЈА И ЈА ОБВИНИ СРБИЈА

Еден косовски полицаец е убиен, а еден е повреден во пукање во селото Бањска во Лепосавиќ на северот на Косово рано утрово, во првото вакво големо нас ...
ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ МИГРАНТКА КОГА ШВЕРЦЕР СО ЛУЃЕ ПРОБАЛ ДА МУ ГО ЗЕМЕ ПИШТОЛОТ ПРИ КОНТРОЛА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

ПОЛИЦАЕЦ ЗАСТРЕЛАЛ МИГРАНТКА КОГА ШВЕРЦЕР СО ЛУЃЕ ПРОБАЛ ДА МУ ГО ЗЕМЕ ПИШТОЛОТ ПРИ КОНТРОЛА КАЈ ГЕВГЕЛИЈА

Кај Гевгелија утрово е застрелана мигрантка откако шверцери со луѓе нападнале полицаец со обид да му го одземат пиштолот. Инцидентот се случил кај гев ...
ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

ЗА ГРАБЕЖОТ НА УНИ БАНКА ПРИВЕДЕНИ ПОЛИЦАЕЦ И НАРКОБОС КОЈ СВОЕВОЛНО ИЗЛЕГОЛ ОД КУЌЕН ПРИТВОР

Две лица, од кои еден полицаец од Сарај, но и неодамна фатен наркобос од Грчец со иницијали С.Б., кој требало да биде во куќен притвор, приведени се в ...
1 2 3 10 / 30 НАПИСИ