Таг: полициски час

1 15 16 17163 / 163 НАПИСИ
АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

АРМИЈАТА СЕ ВКЛУЧУВА ВО СПРОВЕДУВАЊЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС И ОБЕЗБЕДУВАЊЕ НА ДРЖАВНИ ОБЈЕКТИ, КАЖА ШЕКЕРИНСКА

Од денеска Армијата се вклучува во спроведување на мерките за спречување на понатамошно ширење на коронавирусот, кажа министерката за одбрана Радмила ...
ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД  21 ДО 6 ЧАСОТ НЕМА ДА ВАЖИ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ, ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ, ПОЛИЦИЈА И ВОЈСКА

ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС ОД 21 ДО 6 ЧАСОТ НЕМА ДА ВАЖИ ЗА ИТНИ СЛУЧАИ, ЗДРАВСТВЕНИ РАБОТНИЦИ, ПОЛИЦИЈА И ВОЈСКА

Премиерот Оливер Спасовски објави дека од утре започнува ограничување на движењето на сите граѓани, односно полициски час. Се забранува движење на нас ...
ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ БЕЗ СИМПТОМИ ГО ШИРАТ ВИРУСОТ, ЕПИДЕМИОЛОГОТ Д-Р ДАНИЛОВСКИ ПРЕДЛАГА ПОЛИЦИСКИ ЧАС АКО НЕ СЕ ПОЧИТУВААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА

Професорот по епидемиологија и поранешен министер за здравство д-р Драган Даниловски вели дека ако не даваат ефект досегашните мерки на Владата за спр ...
1 15 16 17163 / 163 НАПИСИ