Таг: помош

1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ
НЕВЛАДИНАТА „ХУМАНИ СТРУЖАНИ“ ГИ СОБРА ПАРИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ЖЕНАТА КОЈА БЕШЕ ПРЕГАЗЕНА И ОСТАВЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СТРУГА

НЕВЛАДИНАТА „ХУМАНИ СТРУЖАНИ“ ГИ СОБРА ПАРИТЕ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА ЖЕНАТА КОЈА БЕШЕ ПРЕГАЗЕНА И ОСТАВЕНА НА ПЕШАЧКИ ПРЕМИН ВО СТРУГА

Невладината организација „Хумани стружани” за неполни два дена ги собра потребните 3.100 евра за болничките трошоци на повредената 58-годишна жена, ко ...
УСТАВНИОТ СУД ГО УКИНА ЧЛЕНОТ КОЈ ИМ ЗАБРАНУВАШЕ ДОДАТОК НА ЛИЦАТА ШТО ЌЕ ГО ИЗГУБАТ ВИДОТ, СЛУХОТ, НОЗЕТЕ, КОИ ТЕШКО ЌЕ СЕ РАЗБОЛАТ И ОСТАНАТ ИНВАЛИДИ ПО 65-ГОДИШНА ВОЗРАСТ

УСТАВНИОТ СУД ГО УКИНА ЧЛЕНОТ КОЈ ИМ ЗАБРАНУВАШЕ ДОДАТОК НА ЛИЦАТА ШТО ЌЕ ГО ИЗГУБАТ ВИДОТ, СЛУХОТ, НОЗЕТЕ, КОИ ТЕШКО ЌЕ СЕ РАЗБОЛАТ И ОСТАНАТ ИНВАЛИДИ ПО 65-ГОДИШНА ВОЗРАСТ

Граѓаните кои беа одбивани за додаток од државата зашто изгубиле слух, вид, екстремитети, тешко се разболеле и останале инвалиди откако наполниле 65 г ...
ТЕТОВСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА И ХОНОРАРИ ОТИ ГРАЃАНИТЕ НЕ ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА

ТЕТОВСКИТЕ КОМУНАЛЦИ ОСТАНАА БЕЗ ПЛАТА И ХОНОРАРИ ОТИ ГРАЃАНИТЕ НЕ ГИ ПЛАЌААТ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА

Јавното комунално претпријатие од Тетово се дави во долгови. Должи над 10 милиони евра, од кои пола милион евра се неисплатени плати од август до сега ...
АКО ВЛАДАТА НЕ ИМ ПОМОГНЕ, ХОТЕЛИТЕ ОД ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН ЗИМАВА ЌЕ ЗАТВОРАТ И БЕЗ РАБОТА ЌЕ ОСТАНАТ 1.500 РАБОТНИЦИ

АКО ВЛАДАТА НЕ ИМ ПОМОГНЕ, ХОТЕЛИТЕ ОД ОХРИДСКО-СТРУШКИОТ РЕГИОН ЗИМАВА ЌЕ ЗАТВОРАТ И БЕЗ РАБОТА ЌЕ ОСТАНАТ 1.500 РАБОТНИЦИ

Над 60 проценти од хотелските капацитети на охридско-струшката ривиера ќе стават клуч на врата од следниот месец поради високите сметки за струја. Нај ...
ОПШТИНАТА ДАВА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 3.000 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО БИТОЛА

ОПШТИНАТА ДАВА ЕДНОКРАТНА ПОМОШ ОД 3.000 ДЕНАРИ ЗА СЕКОЕ ПРВАЧЕ ВО БИТОЛА

Општина Битола ќе додели еднократна парична помош за првачињата запишани во општинските основни училишта во учебната 2022/2023 година. Вака одлучи Сов ...
ЗАНАЕТЧИИТЕ ПОРАДИ КРИЗАТА ГИ ЗАТВОРААТ ДУЌАНИТЕ И РАБОТАТ НА ЦРНО, КОМОРАТА БАРА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА

ЗАНАЕТЧИИТЕ ПОРАДИ КРИЗАТА ГИ ЗАТВОРААТ ДУЌАНИТЕ И РАБОТАТ НА ЦРНО, КОМОРАТА БАРА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА

Економската криза удрира и врз занаетчиите, кои поаради високите трошоци и давачки кон државата се приморани да ги затворат дуќаните и да преминат во ...
САД ЌЕ ИСПРАТАТ НОВА ВОЕНА ПОМОШ ОД 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА

САД ЌЕ ИСПРАТАТ НОВА ВОЕНА ПОМОШ ОД 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА

САД ќе испратат нова воена помош од 3 милијарди долари за Украина, која денеска го одбележува Денот на независноста, како и шест месеци од почетокот н ...
АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

Општина Арачиново ќе добие од државниот буџет еден милион  евра за санирање на канал за отпадни води. Оваа одлука е донесена на денешната владина седн ...
ТАЛИБАНЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД СВЕТОТ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ УБИ НАД 1.000 ЛУЃЕ ВО АВГАНИСТАН

ТАЛИБАНЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД СВЕТОТ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ УБИ НАД 1.000 ЛУЃЕ ВО АВГАНИСТАН

Спасувачите со голи раце пребаруваат по селата во источен Авганистан уништени во вчерашниот земјотрес со магнитуда од 6,1 степен, во кој загинаа над 1 ...
ПО 10.000 ДЕНАРИ ПОМОШ ДОБИЈА 15 КУМАНОВСКИ ЗАНЕТЧИИ СО СТАРИ ЗАНАЕТИ

ПО 10.000 ДЕНАРИ ПОМОШ ДОБИЈА 15 КУМАНОВСКИ ЗАНЕТЧИИ СО СТАРИ ЗАНАЕТИ

Еднократна помош од по 10 илјади денари добија 15 занаетчии кои ја негуваат традицијата и ги чуваат од изумирање старите занаети во Куманово. Помош е ...
1 2 3 10 10 / 94 НАПИСИ