Таг: помош

1 2 3 4 5 11 30 / 109 НАПИСИ
ЗАНАЕТЧИИТЕ ПОРАДИ КРИЗАТА ГИ ЗАТВОРААТ ДУЌАНИТЕ И РАБОТАТ НА ЦРНО, КОМОРАТА БАРА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА

ЗАНАЕТЧИИТЕ ПОРАДИ КРИЗАТА ГИ ЗАТВОРААТ ДУЌАНИТЕ И РАБОТАТ НА ЦРНО, КОМОРАТА БАРА ПОМОШ ОД ДРЖАВАТА

Економската криза удрира и врз занаетчиите, кои поаради високите трошоци и давачки кон државата се приморани да ги затворат дуќаните и да преминат во ...
САД ЌЕ ИСПРАТАТ НОВА ВОЕНА ПОМОШ ОД 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА

САД ЌЕ ИСПРАТАТ НОВА ВОЕНА ПОМОШ ОД 3 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА

САД ќе испратат нова воена помош од 3 милијарди долари за Украина, која денеска го одбележува Денот на независноста, како и шест месеци од почетокот н ...
АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

АРАЧИНОВО ЌЕ ДОБИЕ ОД ДРЖАВНИОТ БУЏЕТ ЕДЕН МИЛИОН ЕВРА ЗА САНИРАЊЕ НА КАНАЛ ЗА ОТПАДНИ ВОДИ

Општина Арачиново ќе добие од државниот буџет еден милион  евра за санирање на канал за отпадни води. Оваа одлука е донесена на денешната владина седн ...
ТАЛИБАНЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД СВЕТОТ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ УБИ НАД 1.000 ЛУЃЕ ВО АВГАНИСТАН

ТАЛИБАНЦИТЕ БАРААТ ПОМОШ ОД СВЕТОТ ПО ЗЕМЈОТРЕСОТ КОЈ УБИ НАД 1.000 ЛУЃЕ ВО АВГАНИСТАН

Спасувачите со голи раце пребаруваат по селата во источен Авганистан уништени во вчерашниот земјотрес со магнитуда од 6,1 степен, во кој загинаа над 1 ...
ПО 10.000 ДЕНАРИ ПОМОШ ДОБИЈА 15 КУМАНОВСКИ ЗАНЕТЧИИ СО СТАРИ ЗАНАЕТИ

ПО 10.000 ДЕНАРИ ПОМОШ ДОБИЈА 15 КУМАНОВСКИ ЗАНЕТЧИИ СО СТАРИ ЗАНАЕТИ

Еднократна помош од по 10 илјади денари добија 15 занаетчии кои ја негуваат традицијата и ги чуваат од изумирање старите занаети во Куманово. Помош е ...
ЗАКОНОТ ЗА ЕВИДЕНТИРАЊЕ НА НЕВИДЛИВИТЕ ЛИЦА НЕ СЕ ПРИМЕНУВА, ТОЈ Е САМО ЗА ЛАЖЕЊЕ НА СТРАНЦИТЕ, ЗИБЕРИ БАРА ТОЧКА НА ИТНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА

ЗАКОНОТ ЗА ЕВИДЕНТИРАЊЕ НА НЕВИДЛИВИТЕ ЛИЦА НЕ СЕ ПРИМЕНУВА, ТОЈ Е САМО ЗА ЛАЖЕЊЕ НА СТРАНЦИТЕ, ЗИБЕРИ БАРА ТОЧКА НА ИТНА ВЛАДИНА СЕДНИЦА

Законот за неевидентирани лица во матичната книга на родени кој истекува за три месеци, доживеа дебакл. Народниот правобранител Насер Зибери ѝ се обра ...
5 ТОНИ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД ДЕЛЧЕВО ПРИСТИГНА ВО УКРАИНА И СЕ РАСПРЕДЕЛУВА ВО ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРАДОВИ

5 ТОНИ ХУМАНИТАРНА ПОМОШ ОД ДЕЛЧЕВО ПРИСТИГНА ВО УКРАИНА И СЕ РАСПРЕДЕЛУВА ВО ЗБРАТИМЕНИТЕ ГРАДОВИ

Хуманитарната помош што две недели ја собираа граѓаните, фирмите и институциите во Општина Делчево по 3 дена пристигна на крајната дестинација во збра ...
АКО ЗА 7 ДЕНА НЕ ДОБИЕМЕ ОДГОВОР ОД ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИСКА ПОМОШ, ЌЕ СЛЕДАТ СЕРИОЗНИ ЧЕКОРИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

АКО ЗА 7 ДЕНА НЕ ДОБИЕМЕ ОДГОВОР ОД ВЛАДАТА ЗА ФИНАНСИСКА ПОМОШ, ЌЕ СЛЕДАТ СЕРИОЗНИ ЧЕКОРИ, ВЕЛИ ГРАДОНАЧАЛНИЧКАТА АРСОВСКА

Градоначалничката на Скопје и претседателка на Заедницата на единиците на локалната самоуправа (ЗЕЛС) Данела Арсовска, вели дека ако Владата не им одг ...
СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

СЕ НАМАЛУВААТ АКЦИЗИТЕ, ДИЗЕЛОТ ЌЕ ПОЕВТИНИ ЗА 10, А БЕНЗИНОТ ЗА 11,5 ДЕНАРИ, КАЖА КОВАЧЕВСКИ ЗА МЕРКИТЕ ЗА СПРАВУВАЊЕ СО КРИЗАТА ВРЕДНИ 400 МИЛИОНИ ЕВРА

Владата донесе пакет од 26 мерки за справување со економската криза вредни 400 милиони евра. Со пакетот мерките, како што кажа премиерот Димитар Ковач ...
АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДОГОВОРИ ПОМОШ ОД 13,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА И ЕВРОПСКИТЕ СОЈУЗНИЦИ

АМЕРИКАНСКИОТ КОНГРЕС ДОГОВОРИ ПОМОШ ОД 13,6 МИЛИЈАРДИ ДОЛАРИ ЗА УКРАИНА И ЕВРОПСКИТЕ СОЈУЗНИЦИ

Американскиот Конгрес едногласно го договори пакетот од 13,6 милијарди долари помош за Украина и европските сојузници. Претседателот Џо Бајден оригин ...
1 2 3 4 5 11 30 / 109 НАПИСИ