Таг: порој

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРОНАЈДЕ ПУШКИ, КУРШУМИ И ДРОГА КАЈ ЖИТЕЛ НА СЕЛОТО ПОРОЈ

ТЕТОВСКАТА ПОЛИЦИЈА ПРОНАЈДЕ ПУШКИ, КУРШУМИ И ДРОГА КАЈ ЖИТЕЛ НА СЕЛОТО ПОРОЈ

Полициски службеници на СВР Тетово вчера со судски наредби извршиле претреси во домовите на Н. А. (24) и неговиот роднина Р. Л. (27), и двајцата жител ...
ОГРОМЕН ПОРОЈ ОД КАЛ ОДНЕСЕ 80 КУЌИ ВО ЈАПОНИЈА, СЕ ТРАГА ПО НАЈМАЛКУ 19 ЛУЃЕ

ОГРОМЕН ПОРОЈ ОД КАЛ ОДНЕСЕ 80 КУЌИ ВО ЈАПОНИЈА, СЕ ТРАГА ПО НАЈМАЛКУ 19 ЛУЃЕ

Огромен порој од кал и одрони се втурна во куќите во град западно од Токио по обилните дождови, при што исчезнаа најмалку 19 лица, соопштија властите. ...
ЖИТЕЛИТЕ НА ПОРОЈ СО БЛОКАДИ НА ПАТОТОТ БАРААТ ВЛАСТА ДА ИМ ГИ САНИРА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

ЖИТЕЛИТЕ НА ПОРОЈ СО БЛОКАДИ НА ПАТОТОТ БАРААТ ВЛАСТА ДА ИМ ГИ САНИРА ШТЕТИТЕ ОД ПОПЛАВИТЕ

Половина час магистралниот пат Тетово-Јажинце кај селото Порој денеска беше блокиран од жителите на ова село. Тие на овој начин го изразија своето нез ...
НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

НЕВРЕМЕТО ГО ОДНЕСЕ МОСТОТ ВО ПОРОЈ, СЕЛАНИТЕ БАРААТ ИТНА ПОМОШ

Вчерашното кракотрајно невреме кое попладнето го зафати Тетово и околината повторно им причини штети и проблеми на жителите на село Порој. Околу четир ...
ВЛАДАТА ЌЕ РАСПРАВА ЗА ЧАВКОВ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА, КАЖА ЗАЕВ

ВЛАДАТА ЌЕ РАСПРАВА ЗА ЧАВКОВ СЛЕДНАТА НЕДЕЛА, КАЖА ЗАЕВ

Премиерот Зоран Заев рече дека за разрешувањето на досегашниот директор на Бирото за јавна безбедност Митко Чавко ќе се разговара на следната владина ...
ПОРОЈ ГО БЛОКИРА ПАТОТ КОН ЈАЖИНЦЕ

ПОРОЈ ГО БЛОКИРА ПАТОТ КОН ЈАЖИНЦЕ

По обилните дождови кои го зафатија полошкиот регион, попладнево нешто по 17 часот се излеа Поројска Река. Поради наносите од кал, камења и вода, сооб ...
6 / 6 НАПИСИ