Таг: посета

1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ
КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЏИНПИНГ ДОПАТУВА ВО МОСКВА, ПУТИН СО ПОСЕТАТА САКА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ИМА МОЌЕН ПРИЈАТЕЛ

КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЏИНПИНГ ДОПАТУВА ВО МОСКВА, ПУТИН СО ПОСЕТАТА САКА ДА ПОКАЖЕ ДЕКА ИМА МОЌЕН ПРИЈАТЕЛ

Кинескиот претседател Шји Џинпинг пристигна во Москва, каде што ќе се сретне со Владимир Путин, кој се надева дека ќе добие поддршка додека се соочува ...
КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ВО МОСКВА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

КИНЕСКИОТ ЛИДЕР ШЈИ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ПУТИН ВО МОСКВА СЛЕДНАТА НЕДЕЛА

Кинескиот претседател Шји Џинпинг ќе патува во Москва следната недела, при што ќе има разговори со Владимир Путин, потврдија официјални лица. Кремљ со ...
БАЈДЕН ТАЈНО ПАТУВАЛ СО ВОЗ ОД ПОЛСКАТА ГРАНИЦА ДО КИЕВ, И ВО ВАШИНГТОН СЕ КРИЕЛО ДЕКА ЌЕ ОДИ ЗА УКРАИНА

БАЈДЕН ТАЈНО ПАТУВАЛ СО ВОЗ ОД ПОЛСКАТА ГРАНИЦА ДО КИЕВ, И ВО ВАШИНГТОН СЕ КРИЕЛО ДЕКА ЌЕ ОДИ ЗА УКРАИНА

Џо Бајден тајно патувал со воз од полската граница до Киев, објави „Њујорк тајмс“, а тој незабележано заминал од Вашингтон откако со сопругата Џил бил ...
БАЈДЕН НЕНАЈАВЕНО ПРИСТИГНА ВО КИЕВ

БАЈДЕН НЕНАЈАВЕНО ПРИСТИГНА ВО КИЕВ

Американскиот претседател Џо Бајден ненајавено пристигна во Киев, што е негова прва посета на Украина од почетокот на руската инвазија пред речиси едн ...
КОЈ ЌЕ ГО НЕГИРА И НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СРЕДЕ СКОПЈЕ, ТОА ЌЕ МУ БИДЕ ПОСЛЕДНО ДОАЃАЊЕ, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

КОЈ ЌЕ ГО НЕГИРА И НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СРЕДЕ СКОПЈЕ, ТОА ЌЕ МУ БИДЕ ПОСЛЕДНО ДОАЃАЊЕ, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

Провокација од политичари кои доаѓаат во Македонија и сред Скопје го негираат македонскиот народ, или го навредуваат македонскиот народ, тоа мора да г ...
АМЕРИКАНСКАТА ПОМОШ ЗА УКРАИНА НЕ Е МИЛОСРДИЕ, ТУКУ ИНВЕСТИЦИЈА ВО ГЛОБАЛНА БЕЗБЕДНОСТ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ВО КОНГРЕСОТ

АМЕРИКАНСКАТА ПОМОШ ЗА УКРАИНА НЕ Е МИЛОСРДИЕ, ТУКУ ИНВЕСТИЦИЈА ВО ГЛОБАЛНА БЕЗБЕДНОСТ, КАЖА ЗЕЛЕНСКИ ВО КОНГРЕСОТ

Володимир Зеленски им порача на пратениците во американскиот Конгрес дека наспроти сите шанси, Украина сè уште се држи и им се заблагодари на Американ ...
ЗЕЛЕНСКИ ОТПАТУВА ЗА САД ЗА ДА СЕ СРЕТНЕ СО БАЈДЕН

ЗЕЛЕНСКИ ОТПАТУВА ЗА САД ЗА ДА СЕ СРЕТНЕ СО БАЈДЕН

Володимир Зеленски потврди дека е на пат за САД, каде што денеска ќе се сретне со американскиот претседател Џо Бајден. Тоа е негово прво излегување од ...
ГЕРМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТАЈНМАЕР ГО ПОСЕТИ КИЕВ ОТКАКО БЕШЕ НЕПОЖЕЛЕН НА ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА

ГЕРМАНСКИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ ШТАЈНМАЕР ГО ПОСЕТИ КИЕВ ОТКАКО БЕШЕ НЕПОЖЕЛЕН НА ПОЧЕТОКОТ НА ВОЈНАТА

Германскиот претседател Франк-Валтер Штајнмаер ненадејно го посети Киев, при што ѝ вети нова помош на Украина, особено во противвоздушна одбрана. Тоа ...
МЕЃУНАРОДНИТЕ ЕКСПЕРТИ РЕШЕНИ ДА ЈА ПОСЕТАТ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ И ПОКРАЈ БОРБИТЕ ВО РЕГИОНОТ

МЕЃУНАРОДНИТЕ ЕКСПЕРТИ РЕШЕНИ ДА ЈА ПОСЕТАТ НУКЛЕАРКАТА ЗАПОРОЖЈЕ И ПОКРАЈ БОРБИТЕ ВО РЕГИОНОТ

Тимот на Меѓународната агенција за атомска енергија (ИАЕА) е одлучен денеска да ја посети нуклеарната централа Запорожје, иако и Русија и Украина вела ...
ДЕЛЕГАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИОТ СОВЕТ НА МЛАДИ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕРИ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД ЗА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕ СО НАЧИНОТ НА РАБОТА

ДЕЛЕГАЦИЈА НА АМЕРИКАНСКИОТ СОВЕТ НА МЛАДИ ПОЛИТИЧКИ ЛИДЕРИ ГО ПОСЕТИ АЛКАЛОИД ЗА ДА СЕ ЗАПОЗНАЕ СО НАЧИНОТ НА РАБОТА

Делегација на Американскиот совет на млади политички лидери (American Council of Young Political Leaders – ACYPL), во придружба на претставници од Амб ...
1 2 3 4 8 20 / 77 НАПИСИ