Таг: посета

1 2 3 4 5 8 30 / 77 НАПИСИ
НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

НЕНСИ ПЕЛОСИ ГО ПОСЕТИ ТАЈВАН И ПОКРАЈ ЗАКАНИТЕ ОД КИНА

Спикерката на Претставничкиот дом, Ненси Пелоси, пристигна на Тајван, станувајќи највисокиот американски функционер кој го посетил островот во последн ...
ЗАПАДОТ ГО ПРОДОЛЖУВА КОНФЛИКТОТ, ИАКО СЕ ЗНАЕ ЧИЈ КРАЈ ЌЕ БИДЕ ТОА, КАЖА ЛАВРОВ ДОДЕКА РУСИЈА БАРА СОЈУЗНИЦИ ВО АФРИКА

ЗАПАДОТ ГО ПРОДОЛЖУВА КОНФЛИКТОТ, ИАКО СЕ ЗНАЕ ЧИЈ КРАЈ ЌЕ БИДЕ ТОА, КАЖА ЛАВРОВ ДОДЕКА РУСИЈА БАРА СОЈУЗНИЦИ ВО АФРИКА

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја почна својата мала африканска турнеја во Египет, додека Русија се обидува да излезе од меѓунаро ...
ПУТИН ОТПАТУВА ЗА ТЕХЕРАН ЗА ДА ГИ ПРОДЛАБОЧИ ОДНОСИТЕ СО ИРАН, ЌЕ СЕ СРЕТНЕ И СО ЕРДОГАН

ПУТИН ОТПАТУВА ЗА ТЕХЕРАН ЗА ДА ГИ ПРОДЛАБОЧИ ОДНОСИТЕ СО ИРАН, ЌЕ СЕ СРЕТНЕ И СО ЕРДОГАН

Владимир Путин е во посета на Иран, што е негово само второ патување во странство од почетокот на руската инвазија на Украина. Тој се сретна со претсе ...
ЗА ЕДНОДНЕВНИТЕ ПОСЕТИ НА ВЕНЕЦИЈА ЌЕ ТРЕБА РЕЗЕРВАЦИЈА И ВЛЕЗНИЦА ОД 2023

ЗА ЕДНОДНЕВНИТЕ ПОСЕТИ НА ВЕНЕЦИЈА ЌЕ ТРЕБА РЕЗЕРВАЦИЈА И ВЛЕЗНИЦА ОД 2023

Туристите кои на еден ден доаѓаат во Венеција во иднина ќе мора да направат резервација и да платат влез, што е обид на градските власти подобро да уп ...
МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

МАКРОН, ШОЛЦ И ДРАГИ ДОЈДОА СО ВОЗ ВО КИЕВ НАСПРОТИ КРИТИКИТЕ ДЕКА НЕ ЈА ПОДДРЖУВААТ УКРАИНА ДОВОЛНО

Францускиот претседател Емануел Макрон, германскиот канцелар Олаф Шолц и италијанскиот премиер Марио Драги пристигнаа во Киев откако тргнаа на заеднич ...
ДОБРО Е ШТО ПОСЕТАТА НА ЛАВРОВ БЕШЕ ОТКАЖАНА, НЕ НИ ТРЕБАШЕ ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ СРПСКАТА ВИЦЕПРЕМИЕРКА ЗОРАНА МИХАЈЛОВИЌ

ДОБРО Е ШТО ПОСЕТАТА НА ЛАВРОВ БЕШЕ ОТКАЖАНА, НЕ НИ ТРЕБАШЕ ВО ОВОЈ МОМЕНТ, ВЕЛИ СРПСКАТА ВИЦЕПРЕМИЕРКА ЗОРАНА МИХАЈЛОВИЌ

Српската вицепремиерка Зорана Михајловиќ изјави дека е добро што беше откажана посетата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров, зашто ...
ЛАВРОВ ГО ОБВИНИ БРИСЕЛ ЗА ОТКАЖАНАТА ПОСЕТА НА СРБИЈА

ЛАВРОВ ГО ОБВИНИ БРИСЕЛ ЗА ОТКАЖАНАТА ПОСЕТА НА СРБИЈА

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го обвини Брисел дека спречил суверена држава да ја спроведува својата надворешна политика, откако ...
ЛАВРОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА СРБИЈА ОТКАКО И МАКЕДОНИЈА НЕ ДОЗВОЛИ ПРЕЛЕТ НА НЕГОВИОТ АВИОН

ЛАВРОВ ЈА ОТКАЖА ПОСЕТАТА НА СРБИЈА ОТКАКО И МАКЕДОНИЈА НЕ ДОЗВОЛИ ПРЕЛЕТ НА НЕГОВИОТ АВИОН

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја откажа најавената дводневна посета на Србија, планирана за денеска и утре, откако три соседни д ...
НЕ СТЕ САМИ, Ѝ ПОРАЧАА ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА НА УКРАИНА ОТКАКО СО ВОЗ СТИГНАА ВО КИЕВ

НЕ СТЕ САМИ, Ѝ ПОРАЧАА ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА НА УКРАИНА ОТКАКО СО ВОЗ СТИГНАА ВО КИЕВ

Украина ја пофали храброста на премиерите на Полска, Чешка и Словенија кои тргнаа на долго и опасно патување со воз до Киев за да ѝ искажат поддршка, ...
ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

ПРЕМИЕРИТЕ НА ПОЛСКА, ЧЕШКА И СЛОВЕНИЈА ЗАМИНАА СО ВОЗ ЗА КИЕВ ЗА ДА Ѝ ДАДАТ ПОДДРШКА НА УКРАИНА

Премиерите на Чешка, Полска и Словенија отпатуваа со воз за Киев за да ја искажат поддршката на Европската Унија за Украина. Тие се првите странски ли ...
1 2 3 4 5 8 30 / 77 НАПИСИ