Таг: поскапување

1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ
ЗА 7,4 ПРОЦЕНТИ ЌЕ ПОСКАПИ СТРУЈАТА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

ЗА 7,4 ПРОЦЕНТИ ЌЕ ПОСКАПИ СТРУЈАТА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНАТА КОМИСИЈА

Цената на струјата од први јули ќе поскапи во просек за 7,4 проценти, соопшти претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски на денешната пр ...
ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ЗА ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА 7 ЕВРА ПОСКАПА ОД ДОСЕГАШНАТА, НО НАД 6 ПАТИ ПОЕВТИНА ОД БЕРЗАНСКАТА

ЕСМ ПОНУДИ ЦЕНА ЗА ПРОИЗВЕДЕНА СТРУЈА 7 ЕВРА ПОСКАПА ОД ДОСЕГАШНАТА, НО НАД 6 ПАТИ ПОЕВТИНА ОД БЕРЗАНСКАТА

ЕСМ понуди цена на произведената електрична енергија од 48 евра за мегаватчас за периодот јули-декември 2022 година. Цената за претходното шестмесечје ...
ПОСКАПЕ И АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ ВО БИТОЛА, ПЕНЗИОНЕРИТЕ ЌЕ СЕ ВОЗАТ БЕСПЛАТНО ВО ВТОРНИК И ПЕТОК

ПОСКАПЕ И АВТОБУСКИОТ ПРЕВОЗ ВО БИТОЛА, ПЕНЗИОНЕРИТЕ ЌЕ СЕ ВОЗАТ БЕСПЛАТНО ВО ВТОРНИК И ПЕТОК

По таксито, поскапе и градскиот автобуски превоз во Битола. Со одлуката што вчера ја донесе советничкото мнозинство предводено од ВМРО-ДПМНЕ, градскит ...
БРИТАНИЈА И КАНАДА ЈА БЕЛЕЖАТ НАЈГОЛЕМАТА ИНФЛАЦИЈА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

БРИТАНИЈА И КАНАДА ЈА БЕЛЕЖАТ НАЈГОЛЕМАТА ИНФЛАЦИЈА ВО ПОСЛЕДНИТЕ 30 ГОДИНИ

Инфлацијата во Велика Британија и Канада ја бележи највисоката стапка во изминатите три децении. Во декември, инфлацијата во Британија изнесувала 5 ...
ТЕТОВО ЌЕ ГО ПОСКАПИ ПАРКИРАЊЕТО И ЌЕ ДОБИЕ НОВИ 2.850 ПАРКИНГ МЕСТА, НА ПОПОВА ШАПКА ЌЕ СЕ ГРАДИ КАТНА ГАРАЖА

ТЕТОВО ЌЕ ГО ПОСКАПИ ПАРКИРАЊЕТО И ЌЕ ДОБИЕ НОВИ 2.850 ПАРКИНГ МЕСТА, НА ПОПОВА ШАПКА ЌЕ СЕ ГРАДИ КАТНА ГАРАЖА

Цените за паркирање во Тетово од 28 јануари ќе бидат повисоки за 10 денари. Оваа одлука беше донесена на последната седница на Советот на Општина Тето ...
ВЛАДАТА ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА ГОРИВО ИЛИ ЌЕ ГИ РЕДУЦИРАМЕ ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ, ВЕЛИ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ОД „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

ВЛАДАТА ДА НИ ДАДЕ ПОМОШ ЗА ГОРИВО ИЛИ ЌЕ ГИ РЕДУЦИРАМЕ ПРИВАТНИТЕ АВТОБУСИ, ВЕЛИ ЛЕНИН ЈОВАНОВСКИ ОД „СЛОБОДА ПРЕВОЗ“

Приватните автобуски превозници во Скопје бараат финансиска помош од Владата поради поскапувањето на метанот од 50 на 110 денари. Откако минатата неде ...
НАД 7.500 ДОМАЌИНСТВА СО НИСКИ ПРИХОДИ ЦЕЛА 2022 ЌЕ ДОБИВААТ НАМАЛЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА ЗА 600-800 ДЕНАРИ

НАД 7.500 ДОМАЌИНСТВА СО НИСКИ ПРИХОДИ ЦЕЛА 2022 ЌЕ ДОБИВААТ НАМАЛЕНИ СМЕТКИ ЗА СТРУЈА ЗА 600-800 ДЕНАРИ

Министерството за економија ќе обезбеди финансиска поддршка за домаќинствата со ниски приходи кои ќе добиваат пониски сметки за електрична енергија во ...
ОД 1 ЈАНУАРИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОСКАПИ ЗА 9,48 ОТСТО, СЕ УКИНУВА ДНЕВНАТА ЕВТИНА ТАРИФА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

ОД 1 ЈАНУАРИ СТРУЈАТА ЌЕ ПОСКАПИ ЗА 9,48 ОТСТО, СЕ УКИНУВА ДНЕВНАТА ЕВТИНА ТАРИФА, СООПШТИ РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

Струјата од 1 јануари ќе поскапи за 9,48 отсто и ќе се укине днавната евтина тарифа. Директорот на Регулаторната комисија Марко Бислимовски, на денешн ...
ЦЕНИТЕ НА ГЕРМАНСКИОТ УВОЗ СО НАЈГОЛЕМ ПОРАСТ ОД 1974, СТРУЈАТА ЗА ЕДНА ГОДИНА ПОСКАПЕЛА ЗА 360%

ЦЕНИТЕ НА ГЕРМАНСКИОТ УВОЗ СО НАЈГОЛЕМ ПОРАСТ ОД 1974, СТРУЈАТА ЗА ЕДНА ГОДИНА ПОСКАПЕЛА ЗА 360%

Цените на увозните производи во Германија минатиот месец пораснаа за 24,7% во споредба со лани, објави Федералниот завод за статистика. Тоа е најголем ...
СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б

СТРУЈАТА НЕМА ДА ПОСКАПИ ПО ИЗБОРИТЕ НИ ЗА ГРАЃАНИТЕ, НИ ЗА ГОЛЕМИТЕ ПОТРОШУВАЧИ, А НЕМА ДА ИМА НИ РЕСТРИКЦИИ, ОД ВЛАДАТА УВЕРУВААТ ДЕКА ИМААТ И ПЛАН Б

Цената на електричната енергија нема да поскапе по изборите, а нема да има ниту рестрикции, одговорија за САКАМДАКАЖАМ.МК високи владини извори. Распи ...
1 2 3 4 20 / 36 НАПИСИ