Таг: поскапување

1 2 3 436 / 36 НАПИСИ
ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ПАРКИНГОТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ Е РЕШЕНИЕ ОТКАКО ГРАД СКОПЈЕ НАЈАВИ ДЕКА ДВОЈНО ЌЕ ГО ПОСКАПИ ПАРКИРАЊЕТО КОГА Е ЗАГАДЕНО

ЗГОЛЕМУВАЊЕ НА ЦЕНАТА НА ПАРКИНГОТ ЗА ОПШТИНА ЦЕНТАР НЕ Е РЕШЕНИЕ ОТКАКО ГРАД СКОПЈЕ НАЈАВИ ДЕКА ДВОЈНО ЌЕ ГО ПОСКАПИ ПАРКИРАЊЕТО КОГА Е ЗАГАДЕНО

Двојно ќе поскапи паркирањето на паркинзите со кои стопанисува ЈП „Градски паркинг“ во деновите кога поради енормно загадување ќе бидат прогласени вон ...
ВЕЛЕШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ЈА ПОВЛЕКОА ОДЛУКАТА ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ВОДАТА, ЗА ЦЕНАТА ЌЕ РЕШАВА РЕГУЛАТОРНА

ВЕЛЕШКИТЕ СОВЕТНИЦИ ЈА ПОВЛЕКОА ОДЛУКАТА ЗА ПОСКАПУВАЊЕ НА ВОДАТА, ЗА ЦЕНАТА ЌЕ РЕШАВА РЕГУЛАТОРНА

Советниците не одлучуваа дали водата за пиење ќе поскапи во Велес, откако точката од 21. седница, која се одржа вчера, беше повлечена. Така наместо ве ...
СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА НЕМА ДА ПОСКАПАТ ВО СКОПЈЕ, ШИЛЕГОВ ПАК ГО ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГОТ ЗА НОВИ ЦЕНИ

СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА НЕМА ДА ПОСКАПАТ ВО СКОПЈЕ, ШИЛЕГОВ ПАК ГО ПОВЛЕЧЕ ПРЕДЛОГОТ ЗА НОВИ ЦЕНИ

Сметките за вода во Скопје нема да поскапат. Градоначалникот Петре Шилегов на денешната седница на Советот на Град Скопје ги повлече точките од дневен ...
ПОСКАПУВААТ ВОДАТА И ТАКСАТА ЗА КАНАЛИЗАЦИЈА ВО БИТОЛА ЗА 10 ПРОЦЕНТИ

ПОСКАПУВААТ ВОДАТА И ТАКСАТА ЗА КАНАЛИЗАЦИЈА ВО БИТОЛА ЗА 10 ПРОЦЕНТИ

Сметките за вода и канализација поскапуваат во просек за 10 проценти во Битола. Водата поскапува за 2, 5 денари за метар кубен или во просек околу 15 ...
ВОДАТА ВО БИТОЛА ПОСКАПУВА ЗА 4 ДЕНАРИ КУБИК   

ВОДАТА ВО БИТОЛА ПОСКАПУВА ЗА 4 ДЕНАРИ КУБИК  

Кубикот вода за пиење во Битола најверојатно ќе поскапи за 4, 10 денари за метар кубен за домаќинствата, а за претпријатијата за 5,17 денари. За новат ...
ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

ПАРКИРАЊЕТО ВО ЦЕНТАРОТ НА СКОПЈЕ ЌЕ ПОСКАПИ 50 ОТСТО

Паркирањето во центарот на Скопје ќе поскапи 50 отсто, најави денеска градоначалникот на општина Центар Саша Богдановиќ. Оваа мерка новиот градонач ...
1 2 3 436 / 36 НАПИСИ