ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИ

  ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИПоследен пат дизелот беше 100 денари на 22 јули, а најскап беше 24 јуни кога беше 110 денари. (Фото: СДК.МК)

  Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за три денари, со што цената се враќа над 100 денари и ќе биде 101,5 денари за литар, со денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика.

  Последен пат дизелот беше 100 денари на 22 јули, а најскап беше 24 јуни кога беше 110 денари.

  Бензините поскапуваа за половина денар, па така Еуросупер 95 ќе биде 89,50 денари за литар, а Еуросупер 98 ќе биде 92 денари.

  Симнете ја мобилната апликација

  ©SDK.MK Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето на авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира