Таг: Регулаторна комисија за енергетика

1 2 10 / 16 НАПИСИ
ЕВТИНА СТРУЈА ЌЕ ИМА ОД 1 ДЕКЕМВРИ, ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ, КАЖА БИСЛИМОСКИ

ЕВТИНА СТРУЈА ЌЕ ИМА ОД 1 ДЕКЕМВРИ, ОД 13 ДО 15 ЧАСОТ, КАЖА БИСЛИМОСКИ

Од 1 декември ќе има евтина струја во периодот од 13 до 15 часот, кажа денеска претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ), Марко Бисл ...
ПОЕВТИНУВА ИЛИ ОСТАНУВА СО ИСТА ЦЕНА СТРУЈАТА ЗА 99,2 ОТСТО ОД ДОМАЌИНСТВАТА, КАЖА БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

ПОЕВТИНУВА ИЛИ ОСТАНУВА СО ИСТА ЦЕНА СТРУЈАТА ЗА 99,2 ОТСТО ОД ДОМАЌИНСТВАТА, КАЖА БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

Струјата за домаќинствата во првиот и во вториот блок од 1 јануари се намалува, а во третиот блок останува речиси иста, со тоа што, според претседател ...
БЕГ ДА ГИ СТОРНИРА ЗГОЛЕМЕНИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО И ДА ИЗГОТВИ НОВИ СО ВКАЛКУЛИРАНА СУБВЕНЦИЈА ОД ВЛАДАТА, ПОБАРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА БИСЛИМОСКИ

БЕГ ДА ГИ СТОРНИРА ЗГОЛЕМЕНИТЕ СМЕТКИ ЗА ПАРНО И ДА ИЗГОТВИ НОВИ СО ВКАЛКУЛИРАНА СУБВЕНЦИЈА ОД ВЛАДАТА, ПОБАРА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА БИСЛИМОСКИ

Претседателот на Регулаторна комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимовски денеска на прес-конференција побара од БЕГ да ги сторнира сметките за парн ...
ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИ

ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИ

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за три денари, со што цената се враќа над 100 денари и ќе биде 101,5 денари за литар, со денешната одлука на Ре ...
ЕКСПЕРТИТЕ ЗА КОВИД СЕГА СТАНАА ЕКСПЕРТИ ЗА ЕНЕРГЕТИКА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

ЕКСПЕРТИТЕ ЗА КОВИД СЕГА СТАНАА ЕКСПЕРТИ ЗА ЕНЕРГЕТИКА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) Марко Бислимоски вели дека сериозен проблем претставува растот на курсот на доларот, што п ...
ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ ПОЕВТИНУВА ЗА 6,5, А ДИЗЕЛОТ ЗА 9 ДЕНАРИ

ОД ПОЛНОЌ БЕНЗИНОТ ПОЕВТИНУВА ЗА 6,5, А ДИЗЕЛОТ ЗА 9 ДЕНАРИ

Законските измени за намалување на ДДВ-то и акцизата на горивата синоќа поминаа во Собрание, по што Регулаторната комисија за енергетика ноќеска донес ...
ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ СТАРТНИНАТА НА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ШТИП, ЌЕ СЕ МЕНУВА СПОРЕД ЦЕНАТА НА ГОРИВОТО

ЗА 10 ДЕНАРИ ПОСКАПЕ СТАРТНИНАТА НА ТАКСИ ПРЕВОЗОТ ВО ШТИП, ЌЕ СЕ МЕНУВА СПОРЕД ЦЕНАТА НА ГОРИВОТО

Штипските такси компании најавија дека стартнината се зголемува од 70 на 80 денари до 2 километри, а секој нареден километар ќе чини по 25 денари. ...
НАФТА ИМА, НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ВОЕНО ПРОФИТЕРСТВО НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

НАФТА ИМА, НЕМА ДА ИМ ДОЗВОЛИМЕ ВОЕНО ПРОФИТЕРСТВО НА БЕНЗИНСКИТЕ ПУМПИ, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА

Дел од бензинските пумпи во земјава не точат гориво или ја ограничуваат количината на бензин која може да ја добијат граѓаните за возилата. Поради оче ...
ТРЕТМАНОТ НА ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ Е ИСТ КАКО ЗА СИТЕ ПРАВНИ И ФИЗИЧКИ ЛИЦА ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА ОТКАКО ОД ПАРТИЈАТА СЕ ПОЖАЛИЈА ДЕКА НАИШЛЕ НА ЗАТВОРЕНА ВРАТА

ТРЕТМАНОТ НА ПРЕТСТАВНИЦИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ Е ИСТ КАКО ЗА СИТЕ ПРАВНИ И ФИЗИЧКИ ЛИЦА ПОРАДИ ПАНДЕМИЈАТА, ВЕЛАТ ОД РЕГУЛАТОРНА КОМИСИЈА ОТКАКО ОД ПАРТИЈАТА СЕ ПОЖАЛИЈА ДЕКА НАИШЛЕ НА ЗАТВОРЕНА ВРАТА

Регулаторната комисија за енергетика вели дека претставниците на ВМРО-ДПМНЕ добиле ист третман како и сите други правни и физички лица кои се обраќаат ...
ВМРО-ДПМНЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА

ВМРО-ДПМНЕ В СРЕДА ЌЕ ПРОТЕСТИРА ПРОТИВ ПОСКАПУВАЊЕТО НА СТРУЈАТА

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави дека неговата партија в среда ќе организира протест против поскапувањето на струјата, на денешната пре ...
1 2 10 / 16 НАПИСИ