Таг: поскапување

1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ
ЈАГНЕШКОТО МЕСО ЧИНИ И ДО 500 ДЕНАРИ КИЛО, ПРЕД ВЕЛИГДЕН СЕ ОЧЕКУВА ДА ПОСКАПИ ЗА 10 ОТСТО

ЈАГНЕШКОТО МЕСО ЧИНИ И ДО 500 ДЕНАРИ КИЛО, ПРЕД ВЕЛИГДЕН СЕ ОЧЕКУВА ДА ПОСКАПИ ЗА 10 ОТСТО

Цената на јагнешкото месо стаса и до 500 денари за килограм. Пред Велигденски празници се најавуваат цени повисоки за 10 проценти од сегашните, односн ...
СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

СКОПСКИ „ВОДОВОД“ ЛАЖЕ, ЕВЕ ГИ ДОПИСИТЕ СО КОИ БАРААТ ДА ПОСКАПИ ВОДАТА, ВЕЛИ БИСЛИМОСКИ ЗА ДЕМАНТОТ НА ЈАВНОТО ПРЕТПРИЈАТИЕ

ЈП „Водовод и канализација“ лаже дека не побарало поскапување на цената на водата, вели претседателот на Регулаторната комисија Марко Бислимоски, отка ...
НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО КОНТРОЛИРА ПОСКАПУВАЊЕТО ВО МАРКЕТИТЕ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРОИЗВОДСТВЕНАТА ЦЕНА, ВЕЛИ ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА ГО КОНТРОЛИРА ПОСКАПУВАЊЕТО ВО МАРКЕТИТЕ ОТИ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ВЛИЈАЕ НА ПРОИЗВОДСТВЕНАТА ЦЕНА, ВЕЛИ ПАЗАРНИОТ ИНСПЕКТОРАТ

Високите цени на прехранбените производи во маркетите никој во државата не може да ги контолира оти пазарната или увозната цена се формира врз основа ...
НАД 70% ОД ЖИТЕЛИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ГРЕАТ НА ДРВА, ПРИВАТНИТЕ СТОВАРИШТА ЈА КОРИСТАТ ПСИХОЗАТА КАЈ ЛУЃЕТО ЗА ДА НАПРАВАТ ЕКСТРА ПРОФИТ

НАД 70% ОД ЖИТЕЛИТЕ ВО МАКЕДОНИЈА СЕ ГРЕАТ НА ДРВА, ПРИВАТНИТЕ СТОВАРИШТА ЈА КОРИСТАТ ПСИХОЗАТА КАЈ ЛУЃЕТО ЗА ДА НАПРАВАТ ЕКСТРА ПРОФИТ

Седумдесет и еден процент од населението во Македонија го користи огревното дрво како главен или секундарен енергенс, главно за греење. Скокот на цени ...
ЌЕ СТОРАМ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА ДА НЕМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА БИСЛИМОСКИ

ЌЕ СТОРАМ СЀ ШТО МОЖЕ ЗА ДА НЕМА ПОСКАПУВАЊЕ НА СТРУЈАТА, РЕЧЕ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА РЕГУЛАТОРНА БИСЛИМОСКИ

Нема потреба од брзање со давање изјави дека цената на електричната енергија после први јануари ќе се зголеми, рече претседателот на Регулаторната ком ...
ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИ

ДИЗЕЛОТ СЕ ВРАЌА НАД 100 ДЕНАРИ СО ДЕНЕШНОТО ПОСКАПУВАЊЕ ОД ТРИ ДЕНАРИ

Од ноќеска на полноќ дизелот поскапува за три денари, со што цената се враќа над 100 денари и ќе биде 101,5 денари за литар, со денешната одлука на Ре ...
ЕРАТА НА ЛЕТОВИТЕ ОД 10 ЕВРА Е ГОТОВА, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „РАЈАНЕР“

ЕРАТА НА ЛЕТОВИТЕ ОД 10 ЕВРА Е ГОТОВА, ВЕЛИ ШЕФОТ НА „РАЈАНЕР“

„Рајанер“ веќе нема да нуди летови по најниските цени како резултат на поскапувањето на горивото, изјави извршниот шеф на ирската нискобуџетна авиоком ...
ЗА 14 ОТСТО ЌЕ ПОСКАПИ ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, АКО ТОПЛАНИТЕ РАБОТАТ НА МАЗУТ МЕСТО НА ГАС ГРАЃАНИТЕ ПАРИТЕ ЌЕ ГИ ДАДАТ НА ОНКОЛОГИЈА, РЕЧЕ БИСЛИМОВСКИ

ЗА 14 ОТСТО ЌЕ ПОСКАПИ ПАРНОТО ВО СКОПЈЕ, АКО ТОПЛАНИТЕ РАБОТАТ НА МАЗУТ МЕСТО НА ГАС ГРАЃАНИТЕ ПАРИТЕ ЌЕ ГИ ДАДАТ НА ОНКОЛОГИЈА, РЕЧЕ БИСЛИМОВСКИ

За околу 14 отсто од 1 август ќе поскапи цената на парното греење во Скопје, соопшти Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Ова е второ зголемува ...
ЗА 50 ОТСТО ПОВИСОКИ СМЕТКИ ЗА ЃУБРЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВО

ЗА 50 ОТСТО ПОВИСОКИ СМЕТКИ ЗА ЃУБРЕ ЌЕ ПЛАЌААТ ЖИТЕЛИТЕ НА КУМАНОВО

Кумановци ќе плаќаат повисоки сметки за ѓубре, откако Советот на Општина Куманово го прифати барањето на ЈП „Чистоти и зеленило“, цените на услугите з ...
ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ЗГОЛЕМИМЕ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА И ЃУБРЕ ОТИ СТРУЈАТА Е ПЕТКРАТНО ПОСКАПЕНА, БАРАМЕ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА, ВЕЛАТ КОМУНАЛЦИТЕ

ЌЕ ТРЕБА ДА ГИ ЗГОЛЕМИМЕ СМЕТКИТЕ ЗА ВОДА И ЃУБРЕ ОТИ СТРУЈАТА Е ПЕТКРАТНО ПОСКАПЕНА, БАРАМЕ ПОМОШ ОД ВЛАДАТА, ВЕЛАТ КОМУНАЛЦИТЕ

Комуналните претпријатија од земјава бараат финансиска помош од Владата бидејќи сметките за струја им се петкратно зголемени. Велат дека немаат пари д ...
1 2 3 4 10 / 36 НАПИСИ