Таг: потрага

1 2 10 / 15 НАПИСИ
ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

Спасувачките тимови во Грција денеска ја продолжија потрагата по 12 лица за кои се смета дека се исчезнати од траектот што вчера се запали во Јонското ...
ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

Маж кој бил изгубен 24 часа додека планинарел на највисоката планина во Колорадо ги игнорирал постојаните телефонски повици од спасувачките екипи зашт ...
ПИЈАН ТУРЧИН СЕ ПРИДРУЖИЛ НА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТ МАЖ ПРЕД ДА СФАТИ ДЕКА НЕГО ГО БАРААТ

ПИЈАН ТУРЧИН СЕ ПРИДРУЖИЛ НА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТ МАЖ ПРЕД ДА СФАТИ ДЕКА НЕГО ГО БАРААТ

Маж кој се водел како исчезнат случајно се придружил на потрагата по него во Турција, пред да сфати дека тој е лицето што го бараат, објавија локални ...
ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА МИЈАЛКОВ, ДОПРВА ЌЕ РАСПИШУВА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА МИЈАЛКОВ, ДОПРВА ЌЕ РАСПИШУВА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

По целоноќна потрага по обвинетиот во предметот за масовното незаконско прислушување Сашо Мијалков, тој, како што информираше утринава кусо МВР, сè уш ...
СЕСТРИ ОД РУСИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА 78 ГОДИНИ ОТКАКО БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ

СЕСТРИ ОД РУСИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА 78 ГОДИНИ ОТКАКО БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ

Две руски сестри се обединија 78 години откако биле разделени во Втората светска војна, и тоа благодарение на телевизиско шоу и полициска потрага. Јул ...
ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ВО ВОЗИЛАТА ШТО ИЗЛЕГУВААТ ОД КАТНАТА ГАРАЖА КАЈ СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ВО ВОЗИЛАТА ШТО ИЗЛЕГУВААТ ОД КАТНАТА ГАРАЖА КАЈ СЕДИШТЕТО НА ВМРО-ДПМНЕ

Полицијата ги проверува возилата што излегуваат од катната гаража „Тодор Александров”, веднаш до седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, во потрага по осудениот прат ...
ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

ПОЛИЦИЈАТА НЕМА ДА ГО БАРА ГРУЕВСКИ ДОДЕКА СУДОТ НЕ ПОБАРА АСИСТЕНЦИЈА, ИАКО ГО ЧУВААТ ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ОД МВР

Основниот суд Скопје 1 е задолжен да го најде осудениот поранешен премиер Никола Груевски за да му врачи конечно решение за издржување на затворската ...
ПАТНИК ИСЧЕЗНА ОТКАКО БЕШЕ СПАСЕН ОД АВИОНОТ ШТО СЛЕТА ВО МОРЕТО ВО МИКРОНЕЗИЈА

ПАТНИК ИСЧЕЗНА ОТКАКО БЕШЕ СПАСЕН ОД АВИОНОТ ШТО СЛЕТА ВО МОРЕТО ВО МИКРОНЕЗИЈА

Властите во Микронезија трагаат по маж кој исчезна откако авион „боинг 737“ ја промаши пистата и слета во морето, соопшти „Ер Ниугини“, авиокомпанијат ...
ФРАНЦУСКИ ТУРИСТ ЗАГУБЕН НА ПЕЛИСТЕР, СПАСУВАЧИТЕ ЗАМИНАА ОД КРШТЕВКА ЗА ДА ГО НАЈДАТ

ФРАНЦУСКИ ТУРИСТ ЗАГУБЕН НА ПЕЛИСТЕР, СПАСУВАЧИТЕ ЗАМИНАА ОД КРШТЕВКА ЗА ДА ГО НАЈДАТ

Француски турист денес се загубил на Пелистер, потврдија за САКАМДАКАЖАМ.МК спасувачи од Дирекцијата за заштита и спасување. Четворицата спасувачи кои ...
ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

ЗАВРШИ ЧЕТИРИГОДИШНАТА ПОТРАГА ПО МАЛЕЗИСКИОТ АВИОН МХ370, НИШТО НЕ Е ПРОНАЈДЕНО

Четиригодишната потрага по авионот МХ370 на „Малезија ерлајнс“ заврши, откако и последната, приватна финансирана истрага беше затворена. Американск ...
1 2 10 / 15 НАПИСИ