Таг: потрага

1 2 10 / 20 НАПИСИ
ПРОНАЈДЕНА РАДИОАКТИВНАТА КАПСУЛА КОЈА ИСЧЕЗНА ВО АВСТРАЛИЈА ПРИ ТРАНСПОРТОТ ДОЛГ 1.400 КИЛОМЕТРИ

ПРОНАЈДЕНА РАДИОАКТИВНАТА КАПСУЛА КОЈА ИСЧЕЗНА ВО АВСТРАЛИЈА ПРИ ТРАНСПОРТОТ ДОЛГ 1.400 КИЛОМЕТРИ

Австралиските власти кажаа дека ја пронашле малата радиоактивна капсула кој исчезна минатата недела. „Итните служби буквално пронајдоа игла во сено“, ...
СО КУЧИЊА И НУРКАЧИ СЕ БАРА 22-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ КОЈ ПРЕД ТРИ ДЕНА ПАДНА СО ВОЗИЛОТО ВО ВАРДАР

СО КУЧИЊА И НУРКАЧИ СЕ БАРА 22-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ КОЈ ПРЕД ТРИ ДЕНА ПАДНА СО ВОЗИЛОТО ВО ВАРДАР

Трет ден трае потрагата по 22-годишното момче од Куманово кое со возилото слета од патот Тетово-Скопје и заврши во Вардар. Автомобилот беше изваден од ...
ДВА ДЕНА СЕ ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ И ЕВЕНТУАЛНИТЕ СОПАТНИЦИ ОД КОЛАТА ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ И ПАДНА ВО ВАРДАР КАЈ ЖЕЛИНО

ДВА ДЕНА СЕ ТРАГА ПО ВОЗАЧОТ И ЕВЕНТУАЛНИТЕ СОПАТНИЦИ ОД КОЛАТА ШТО ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ И ПАДНА ВО ВАРДАР КАЈ ЖЕЛИНО

Специјализирана екипа на МВР, тетовски пожарникари, вработени во Општина Желино и екипа нуркачи од Дирекцијата за заштита и спасување од Велес, два де ...
ПРОНАЈДЕН ЖИВ ЕДЕН ОД ДВАЈЦАТА ИСЧЕЗНАТИ МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ ПО 18 ЧАСА ВО МОРЕТО

ПРОНАЈДЕН ЖИВ ЕДЕН ОД ДВАЈЦАТА ИСЧЕЗНАТИ МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ ПО 18 ЧАСА ВО МОРЕТО

Еден од двајцата македонски државјани кои исчезнаа вчера во морето кај Посиди, Халкидики, е пронајден жив, објавија грчките медиуми. 30-годишникот е п ...
УТРИНАВА ПРОДОЛЖИ ПОТРАГАТА ПО ДВАЈЦАТА МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ

УТРИНАВА ПРОДОЛЖИ ПОТРАГАТА ПО ДВАЈЦАТА МАКЕДОНЦИ НА ХАЛКИДИКИ

Потрагата по двајцата македонски државјани кои исчезнаа вчера во морето кај Посиди, Халкидики, продолжи рано утринава. Во потрагата се приклучија татк ...
ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

ПРОДОЛЖУВА ПОТРАГАТА ПО 12 ИСЧЕЗНАТИ ВО ПОЖАРОТ НА ТРАЕКТОТ КАЈ КРФ

Спасувачките тимови во Грција денеска ја продолжија потрагата по 12 лица за кои се смета дека се исчезнати од траектот што вчера се запали во Јонското ...
ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

ПЛАНИНАР СЕ ИЗГУБИЛ ВО КОЛОРАДО, ПА 24 ЧАСА ГИ ИГНОРИРАЛ ПОВИЦИТЕ ОД СПАСУВАЧИТЕ ОТИ БРОЈОТ НЕ МУ БИЛ ПОЗНАТ

Маж кој бил изгубен 24 часа додека планинарел на највисоката планина во Колорадо ги игнорирал постојаните телефонски повици од спасувачките екипи зашт ...
ПИЈАН ТУРЧИН СЕ ПРИДРУЖИЛ НА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТ МАЖ ПРЕД ДА СФАТИ ДЕКА НЕГО ГО БАРААТ

ПИЈАН ТУРЧИН СЕ ПРИДРУЖИЛ НА ПОТРАГАТА ПО ИСЧЕЗНАТ МАЖ ПРЕД ДА СФАТИ ДЕКА НЕГО ГО БАРААТ

Маж кој се водел како исчезнат случајно се придружил на потрагата по него во Турција, пред да сфати дека тој е лицето што го бараат, објавија локални ...
ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА МИЈАЛКОВ, ДОПРВА ЌЕ РАСПИШУВА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

ПОЛИЦИЈАТА УШТЕ ГО БАРА МИЈАЛКОВ, ДОПРВА ЌЕ РАСПИШУВА МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА

По целоноќна потрага по обвинетиот во предметот за масовното незаконско прислушување Сашо Мијалков, тој, како што информираше утринава кусо МВР, сè уш ...
СЕСТРИ ОД РУСИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА 78 ГОДИНИ ОТКАКО БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ

СЕСТРИ ОД РУСИЈА СЕ ОБЕДИНИЈА 78 ГОДИНИ ОТКАКО БИЛЕ РАЗДЕЛЕНИ

Две руски сестри се обединија 78 години откако биле разделени во Втората светска војна, и тоа благодарение на телевизиско шоу и полициска потрага. Јул ...
1 2 10 / 20 НАПИСИ