Таг: повреден

КОЈ ЌЕ ГО НЕГИРА И НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СРЕДЕ СКОПЈЕ, ТОА ЌЕ МУ БИДЕ ПОСЛЕДНО ДОАЃАЊЕ, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

КОЈ ЌЕ ГО НЕГИРА И НАВРЕДИ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД СРЕДЕ СКОПЈЕ, ТОА ЌЕ МУ БИДЕ ПОСЛЕДНО ДОАЃАЊЕ, КАЖА ОСМАНИ ВО СОФИЈА

Провокација од политичари кои доаѓаат во Македонија и сред Скопје го негираат македонскиот народ, или го навредуваат македонскиот народ, тоа мора да г ...
ПОВРЕДЕНИОТ ОХРИЃАНЕЦ НЕКОЛКУ ПАТИ ЈА МЕНУВАЛ ИЗЈАВАТА ОТКАКО ПРВО САМИОТ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА, ПА ЗАМИНАЛ ВО БОЛНИЦА

ПОВРЕДЕНИОТ ОХРИЃАНЕЦ НЕКОЛКУ ПАТИ ЈА МЕНУВАЛ ИЗЈАВАТА ОТКАКО ПРВО САМИОТ СЕ ПРИЈАВИЛ ВО ПОЛИЦИЈА, ПА ЗАМИНАЛ ВО БОЛНИЦА

Истрагата за тепачката зад угостителски објект од Охрид што се случи во четвртокот навечер и во која му беше скршена вилицата на Х. П., секретар на бу ...
ЈАС ИМАВ СРЕЌА, НО НЕКОЈ МОЖЕ ДА ЗАГИНЕ, ВЕЛИ 35-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ ВРЗ КОГО НА ПЛОШТАДОТ ПАДНА РЕШЕТКА ОД ОЛУК

ЈАС ИМАВ СРЕЌА, НО НЕКОЈ МОЖЕ ДА ЗАГИНЕ, ВЕЛИ 35-ГОДИШНИОТ КУМАНОВЕЦ ВРЗ КОГО НА ПЛОШТАДОТ ПАДНА РЕШЕТКА ОД ОЛУК

Фуркан Ф. (35) од Куманово пред неколку дена беше повреден на Градскиот плоштадот во Куманово, откако решетка од олук на зграда падна врз него. Од уда ...
ШТИПЈАНЕЦ ПРЕЖИВЕА ПАД ВО ПЛИТКА ВОДА ОД МОСТОТ НА БРЕГАЛНИЦА ВИСОК 16 МЕТРИ

ШТИПЈАНЕЦ ПРЕЖИВЕА ПАД ВО ПЛИТКА ВОДА ОД МОСТОТ НА БРЕГАЛНИЦА ВИСОК 16 МЕТРИ

Штипјанец го преживеал скокот од мостот висок 16 местри на реката Брегалница, чиј водостој летово е под пола метар. Во Клиничката болница во Штип била ...
СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

СИНОТ И РОДНИНА НА ПРАТЕНИКОТ ОД ДУИ ЏЕВАД АДЕМИ ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ ВО ПУКАЊЕ НА СВАДБА ВО МАЛА РЕЧИЦА

Синот на пратеникот на ДУИ Џевад Адеми и негов роднина се повредени на свадба во Мала Речица од испукани куршуми. Инцидентот се случил синоќа околу 22 ...
ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

ЕДЕН ЗАГИНАТ И УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО ПРЕСТРЕЛКА ВО СКОПСКО ШИШЕВО

20-годишно момче почина денеска како последица на повредите здобиени во престрелка што се случила ноќеска на влезот во скопското село Шишево. Во прест ...
ПЛИВАЧ ПОВРЕДЕН ОД СКУТЕР ВО СТРУГА, ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА СКУТЕРЏИЈАТА

ПЛИВАЧ ПОВРЕДЕН ОД СКУТЕР ВО СТРУГА, ПОЛИЦИЈАТА ГО БАРА СКУТЕРЏИЈАТА

Струшката полиција и во текот на денов ја продолжи потрагата по возачот на скутерот кој вчера повредил капач на струшка плажа и побегнал. Полицијата и ...
НАВИВАЧИТЕ НА ШАЛКЕ МУ ПОСАКАА БРЗО ОЗДРАВУВАЊЕ НА ЗЛАТКО, КОМИТАТА ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

НАВИВАЧИТЕ НА ШАЛКЕ МУ ПОСАКАА БРЗО ОЗДРАВУВАЊЕ НА ЗЛАТКО, КОМИТАТА ИЗБОДЕН НА „РЕКОРД“

(За САКАМДАКАЖАМ.МК од Гелзенкирхен: Томислав Димишковски) Навивачите на Шалке на денешниот фудбалски меч со Херта во Гелзенкирхен истакнаа транспа ...
ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

ПОЧИНА ЗАСТРЕЛАНИОТ НЕЗАВИСЕН КАНДИДАТ ОД КИЧЕВО

Почина Алит Абази, носител на независна кандидатска листа за локалните избори во Кичево, во кој пред една недела беше пукано со пиштол. Од Министерств ...
ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

ЕКСПЛОЗИЈА БЛИЗУ АВТОБУСОТ НА БОРУСИЈА ДОРТМУНД, ЕДЕН ФУДБАЛЕР Е ПОВРЕДЕН

Германскиот фудбалски клуб Борусија Дортмунд соопшти дека еден од играчите е повреден по експлозија близу клупскиот автобус на патот до стадионот „Вес ...
10 / 10 НАПИСИ