Таг: Прага

НАЈМАЛКУ 200.000 ЧЕСИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ БАБИШ

НАЈМАЛКУ 200.000 ЧЕСИ НА ПРОТЕСТОТ ПРОТИВ ПРЕМИЕРОТ БАБИШ

Најмалку 200.000 луѓе се собраа во Прага на протестот против чешкиот премиер Андреј Бабиш, повикувајќи го на оставка поради обвинувањата за измама. ...
ПОРАНЕШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО МНР ГО ЗЛОУПОТРЕБИЛЕ БУЏЕТОТ ПРИ КУПУВАЊЕ АМБАСАДИ, ОБВИНИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ВО МИНИСТЕРСТВОТО ВИКТОР ДИМОВСКИ

ПОРАНЕШНИ ФУНКЦИОНЕРИ ВО МНР ГО ЗЛОУПОТРЕБИЛЕ БУЏЕТОТ ПРИ КУПУВАЊЕ АМБАСАДИ, ОБВИНИ ДРЖАВНИОТ СЕКРЕТАР ВО МИНИСТЕРСТВОТО ВИКТОР ДИМОВСКИ

Поранешни функционери и вработени во министерството за надворешни работи го злоупотребиле буџетот за купување, реконструкција на дипломатски- конзулар ...
НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

НАЈМАЛКУ ДВАЈЦА ЗАГИНАТИ ВО ПОЖАР ВО ХОТЕЛ ВО ПРАГА

Најмалку двајца се загинати и десетина се повредени во пожар што вечерва избил во хотел во центарот на Прага, соопштија чешките власти. Портпаролот ...
СПРЕЧЕН ОБИД ЗА АТЕНТАТ ВРЗ МЕРКЕЛ ВО ПРАГА

СПРЕЧЕН ОБИД ЗА АТЕНТАТ ВРЗ МЕРКЕЛ ВО ПРАГА

Чешката полиција уапсила вооружен маж кој се обидел да се вклучи во автомобилската придружба на Ангела Меркел за време на нејзината посета на Прага. Б ...
4 / 4 НАПИСИ